III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020

1) Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, Niedziele Biblijną oraz Synodalną, Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

2) Msze Święte codziennie o 8.00

3) Kalendarz Liturgiczny:

a) środa – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy

b) sobota – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski

4) W piątek rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele będą po Mszy Św. Wielu z nas nie będzie mogło w nich uczestniczyć z powodu epidemii, dlatego postarajmy się o przeżycie tego nabożeństwa w domu w gronie najbliższych.

5) Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Św. oraz o każdej porze dnia, po wcześniejszym umówieniu się.

6) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza Św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 8.00 i 17.00. Z powodu epidemii nie będzie wyjazdu kapłana do chorych.

7) W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP przeprowadźmy indywidualnie w swoich domach wśród najbliższych.

8) W przyszłą niedzielę IV Wielkanocną, Niedzielę Dobrego Pasterza, Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, z powodu epidemii nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.

W modlitwie prośmy dobrego Boga o ustanie epidemii oraz o deszcz.

9) Od 20.04.2020 (poniedziałek) zgodnie z decyzją Władz Państwowych i Kościelnych w budynku kościelnym może przebywać 1 osoba na 15m2.

Dlatego w naszym kościele będzie mogło przebywać 10 osób plus kapłani.

Każdy, kto chciałby uczestniczyć w Mszy Świętej musi się wcześniej zgłosić telefonicznie na plebanię, w celu zapisania na listę.  Telefon: 14 651 61 02

PRZYPOMINAMY, ŻE W NASZYM KRAJU CIĄGLE OBOWIĄZUJE ZAKAZ ZGROMADZEŃ, RÓWNIEŻ PRZED KOŚCIŁEM.

10) W ciepłe dni kościół będzie otwarty przez cały dzień do godz. 19.00.

11) Dziękujemy wszystkim, którzy osobiście lub przez wpłatę na konto parafialne wspierają naszą wspólnotę parafialną.

Pamiętajmy o 5 przykazaniu Kościelnym: "Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła". W ostatnim czasie mało nas w kościele, dlatego zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli o wspieranie naszej parafii, ponieważ koszty utrzymania się nie zmieniły. Na stronie internetowej parafii zakładce kontakt możemy znaleźć numer konta parafialnego.

13) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W kościele przy kracie można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

W ostatnim czasie Pan powołał do wieczności Krystynę Matras z Libiąża, której pogrzeb odbył się w środę, Marię Zygadło z Brzozowej, której pogrzeb odbył się wczoraj oraz Stefana Koniuszego z Policht, którego pogrzeb będzie jutro. Polećmy ich duszę miłosierdziu Bożemu…

Intencje Mszy Świętych

27.04 – 3.05.2020

W int. Romana z okazji 55 rocz. Urodzin – z int. żony i dzieci

+ Kazimierz Wojtas – od brata Ks. Stanisława

I.

+ Jan Włudyka – od syna Marka z Rodz.

II.

+ Kazimierz Wojtas – od brata Zbigniewa z Rodz.

+ Emilia Piątek 9R+ oraz Mikołaj i Krzysztof

II.

+ Kazimierz Wojtas – z int. Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników i Uczniów Szkoły Podstawowej.

+ Jak Włudyka – od chrześnicy Magdy z Rodziną

+ Kazimierz Wojtas – od brata Ks. Stanisława

W int. Mateusza i Eweliny i ich rodziny

1.05.2020

W int. Panu Bogu wiadomej

+ Andrzej, Monika Wojnar i zmarli Rodzice

W int. Panu Bogu wiadomej

+ Zygmunt z okazji imienin i Waleria Majka

2.05.2020

+ Ignacy Zygadło 40R+

W int. Parafian

+ Mateusz Kluk – od siostry z mężem

3.05.2020

+ Mieczysław Gajczowski 15R+ - z int. syna Krzysztofa

+ Eugeniusz Oleksyk 14R+

W intencji Ojczyzny

W int. Igora z okazji 2 Rocz. Urodzin

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za + Kazimierza Wojtasa.