Zesłanie Ducha Świętego – 31.05.2020

1) Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Z racji ostatniej niedzieli miesiąca dziś tzw. składka inwestycyjna.

Zgodnie z decyzją Władz Państwowych nie obowiązują limity osób w kościele. Równocześnie prosimy o przestrzeganie zaleceń ministerstwa.

2) Msze Święte codziennie o 7.00, po Mszy Św. nabożeństwo Czerwcowe. Nie mogliśmy uczestniczyć tłumnie w nabożeństwach majowych, dlatego zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych, szczególnie w tym roku, kiedy przeżywamy 100 rocznicę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

3) W tym tygodniu:

Poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła – Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00

Środa – Msza Św. o 17.00, wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników. Po Mszy św. zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza. Jest to dzień imienin bpa Leszka Leszkiewicza, biskupa pomocniczego naszej diecezji, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Czwartek – pierwszy miesiąca czerwca, modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Równocześnie jest to święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Piątek – wspomnienie św. Bonifacego. Jest to również pierwszy piątek czerwca, nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 7.00 i 17.00. Od 16.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Sobota – nabożeństwo piewszosobotnie o godz. 7.00 (Godzinki, Różaniec, Rozważanie Różańcowe i Msza Św.).

4) Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą Św., a w środę i piątek od 16.00.

5) W pierwszy piątek możliwy jest wyjazd kapłana do chorych przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej. Wyjazd kapłana o godz. 8.30.

6) W obecnym stanie prawnym niemożliwe jest zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami miast i wsi w Boże Ciało. Obowiązuje nas bowiem zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób, a z doświadczenia wiemy, że na takich procesjach gromadzi się o wiele więcej osób. Dlatego też, zgodnie w wytycznymi Kurii odbędzie się tylko procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nie będzie przygotowywanych ołtarzy na Boże Ciało, a procesja będzie skromna, szczegóły podamy w następną niedzielę.

7) W przyszłą niedzielę kończy się okres komunii św. wielkanocnej wszystkich, którzy nie skorzystali z spowiedzi oraz nie przyjęli Komunii św. zachęcamy do wypełnienia tego obowiązku wynikającego z przykazań kościelnych.

8) W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca tradycyjna zmiana tajemnic różańcowych oraz po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

9) W pogodne dni kościół jest otwarty do godz. 19.00.

10) Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony 1 lipca (środa) o godz. 15.00 w Przydonicy.

Pierwsza Komunia Święta, po konsultacji z rodzicami, odbędzie się 5 lipca 2020 o godz. 11.00.

11) Do sprzątania kościoła na następną niedzielę bardzo prosimy: P. Iwonę Kolano i Zuzannę Piórkowską.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w czasie pandemii wspierali naszą wspólnotę parafialną.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli , są również Misyjne Drogi.

Intencje Mszy Świętych

1.06 – 7.06.2020

O zdrowie, bł. Boże i opiekę NMP dla Ks. Proboszcza i Ks. Sebastiana – z int. pewnej rodziny

1.06.2020

W int. Sandry z okazji 1 rocz. Ur. i o bł. Boże dla całej rodziny

W int. Joanny z okazji 80 rocz. Ur. – z int. dzieci z Rodzinami

+ Katarzyna i Władysław Kut

W int. Rodziny Kutów z Tarnowa

2.06.2020

+Władysława (k) Kucharzyk

+ Adam Więcław

3.06.2020

+ Maria Bogdał

+ Agnieszka i Władysław Gągola

4.06.2020

+ Kazimierz Cieśla

I.

+ Józef i Anna Nicpoń, Stanisława (k) i Julian Nadolnik, Stanisława (k) Czajka i Karolina Jaszczur

5.06.2020

W intencji Panu Bogu wiadomej

+ Ryszard Budnik i Helena Mika

+ Władysława (k) i Władysław Kot i zmarłe wnuki

6.06.2020

+ Józef Rojek – z int. wnuka Mateusza z żoną

W int. Parafian

7.06.2020

+ Aleksander (8 rocz. śm.) i Zofia Wojtas oraz Kazimierz

+ Jan Smagacz – z int. syna z Rodziną

W int. Joanny i Kazimierza o bł. Boże i opiekę NMP z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca – z int. dzieci

Poza parafią trwają Msze św. Gregoriańskie za + Halinę Potępa i + Helenę Łabuz.