XVI Niedziela Zwykła –19.07.2020

1) Przeżywamy XVI Niedziele Zwykłą, Uroczystość odpustową ku czci MB Szkaplerznej. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. podczas których kazania głosi ks. Piotr Furmański.

Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za wasze ofiary.

2) Msze Święte codziennie o 7.30.

3) W tym tygodniu:

Rozpoczynamy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa:

Środaświęto, św. Marii Magdaleny

Czwartekświęto, św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

Piątek wspomnienie, św. Kingi, dziewicy, patronki naszej diecezji

Sobotaświęto, św. Jakuba Apostoła

4) W przyszłą XVII Niedzielę Zwykłą, Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca lipca będzie składka inwestycyjna.

Po Mszach św. poświęcenie kierowców i pojazdów mechanicznych, oraz tradycyjna zbiórka do puszek Akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km. bezpiecznej jazdy – MIVA Polska na środki transportu dla Misjonarzy. Warto wiedzieć, że wszyscy nasi tarnowscy misjonarze korzystają z pojazdów ufundowanych przez MIVA.

5) Kościół jest otwarty do godz. 19.00.

6) Do sprzątania kościoła na następną niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Ludmiłę Wójcik i Pawła Sowę.

7) Zostały zakupione nowe głośniki na zewnątrz kościoła. Jeden został już zamontowany, pozostałe w będą w najbliższych dniach.

9) Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (a w nim: Karmel – ogród niezniszczalny oraz o Sanktuarium w Wąwolnicy), oraz Niedzieli (a w niej: Czy wiara może uzdrowić relacje?).

Składam serdeczne Bóg zapłać Ks. Piotrowi Furmańskiemu, mojemu rodakowi, z Bochni – za piękne słowo, którym nas karmi od rana oraz za przewodniczenie Sumie Odpustowej. Niech NMP Szkaplerzna wynagradza Ci obfitymi łaskami.

Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim którzy zatroszczyli się o przygotowanie naszej Uroczystości Odpustowej. Dziękuję Radzie Parafialnej, Akcji Katolickiej, Szafarzowi, ministrantom, lektorom, Panu Organiście i scholii, wszystkim sprzątającym, dekorującym kościół. Niech Pan Bóg wszystkim wynagrodzi…

Intencje Mszy Świętych

20.07 – 26.07.2020

+ Adolf Legutko (23 rocz. śm.) i dusze w czyśćcu cierpiące

20.07.2020

+ Barbara Knapik 0 z int. Ewy i Łukasza Szczepanek

+ Maria Mosio (6 rocz. śm.)

21.07.2020

W int. Anny i Krzysztofa z okazji imienin i 49 rocz. ślubu

+ Krzysztof

+ Anna (15 rocz. śm.), Bolesław, Eugeniusz, Dorota, Marian i Władysław Potępa

Poza parafią trwają Msze św. za + Helenę Łabuz.