XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią.

1) Przeżywamy XXII Niedziele Zwykłą, Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca będzie tzw. składka inwestycyjna. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Dziś  przypada coroczna prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, jako wotum dziękczynne i jedno z postanowień po Peregrynacji kopii cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej.

Adoracja będzie pomiędzy Mszami. Zapraszamy wszystkich, aby przed Mszą lub po znaleźć chwilę na spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie i powiedzieć Mu o wszystkim co nam leży na sercu. W naszej modlitwie pamiętajmy o naszej parafii i módlmy się również o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Uczestników Sumy zapraszamy przed Mszą.

2) W tym tygodniu:

Poniedziałek – Okazja do spowiedzi św. przed rozpoczęciem Roku Szkolnego od godz. 17.00 do 18.00

Wtorek – 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Rozpoczęcie Roku Szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Brzozowej i Polichtach, Msza Św. o godz. 8.00.

Środa – Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i Msza Św. o godz. 17.00. Jest to pierwsza środa miesiąca, różaniec w intencji rodzin o godz. 16.30, prowadzony przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Czwartekwspomnienie, św. Grzegorza Wielkiego, i dok. Kośc. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej.

Piątek – pierwszy miesiąca września. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 7.00 i 17.00. Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Okazja do spowiedzi od godziny 16.00. Wyjazd kapłana do chorych o 8.30.

Sobota – pierwsza miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7.00 (Godzinki, Różaniec, Rozważanie Różańcowe i Msza Św.)

4) W przyszłą XXIII Niedzielę Zwykłą, Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca tradycyjna zmiana tajemnic różańcowych oraz po Mszach Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

5) Kościół jest otwarty codziennie do godz. 19.00

6) Do sprzątania kościoła na następną niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Marię Skorupę i Danutę Cieśla.

7) Zostało przekazanie Ks. Piotrowi do Szwajcarii 20 intencji Mszy Świętych pogrzebowych za + Helenę Łabuz oraz 20 intencji za + Konstantego Wróbla. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.

8) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (a w nim: Anioł cierpiących – św. Matka Teresa z Kalkuty oraz o Sanktuarium MB Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie), oraz Niedzieli, jest również Mały Gość Niedzielny.

Przy kracie, obok stolika z gazetami została zamontowana puszka, do której prosimy wrzucać pieniądze za gazety. Przypominamy Gość Niedzielny kosztuje 6 zł, natomiast Niedziela 5 zł.

Intencje Mszy Świętych

31.08 – 6.09.2020

+ Stanisława (k) Wójcik (pochodząca z Jasnochówki)

+ Helena Łabuz – z int. córki Marioli z narzeczonym

W int. Uczniów, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Szkoły w Brzozowej – o bł. Boże i opiekę NMP w nowym roku szkolnym

1.09.2020

W int. dzieci pierwszokomunijnych – z int. Dyrektora SP w Brzozowej

+ Karolina, Wojciech, Andrzej Sowa oraz Franciszek i Maria Laska

2.09.2020

+ Maria Zygadło (2 rocz. śm.) i zmarli z Rodziny

+ Józef i Anna Nicpoń; Julian i Stanisława (k) Nadolnik; Stanisława (k) Czajka

3.09.2020

+ Maria (15 rocz. śm.) i Edward Wójcik

+ Zuzanna Kwiek (8 rocz. śm.) i zmarli z Rodziny

4.09.2020

+ Helena Łabuz – z int. siostrzenicy Anity z Rodziną

+ Maria (15 rocz. śm) i Edward Wójcik

W int. Dawida z okazji 24 rocz. Urodzin

5.09.2020

W int. dzieci, wnuków i rodzeństwa

W int. Anastazji i Adama – z okazji 7 rocz. ślubu

W int. Jolanty i Tomasza – z okazji 34 rocz. ślubu

6.09.2020

Dziękczynna za sakrament Bierzmowania

+ Władysław (rocz. śm.), Karolina Sowa i zmarli z Rodziny

Podziękowanie za bł. Boże w pracach żniwnych, z prośbą o bł. w pracach jesiennych, opiekę NMP i zdrowie dla członków róży P. Jana Bartosika

W int. Parafian.

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za + Leokadię Cetera

5 września w sobotę o godz 11.00 jest Msza św. podczas odpustu tuchowskiego dla członków Akcji Katolickiej.

Msze Święte przekazane Ks. Piotrowi Żabie MS

+ Helena Łabuz