Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27. 09. 2020

1) Dzisiaj, Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00, zaś Suma o godz. 11.00.

Dzisiaj jak było zapowiadane, po Mszach św. zbiórka do puszek na poszkodowanych po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

2) Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Wacława. Msza św. jeszcze o godz. 7.45.

Jutro, o godz. 15.00. „Koronka na ulicach miast” - to coroczne wydarzenie, które odbywa się w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki. Zachęcam wszystkich parafian do włączenia się w tą inicjatywę. Spotkamy się w kilku miejscach by ją odmówić: przy kościele i innych miejscach w Parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

3) We wtorek, Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msza św. o godz. 7.00

4) We środę, wspomnienie św. Hieronima kapłana i doktora Kościoła. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 17.00. Od godz. 16.00 okazja do Spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca.

5) W czwartek, we wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktor Kościoła, rozpoczynamy miesiąc październik - czas szczególnej modlitwy różańcowej. W ten dzień pierwszo-czwartkowy modlimy się tradycyjnie o świętość duchowieństwa i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

Zapraszamy codziennie na Różaniec wszystkich: młodzież, dzieci, (niech tradycyjne odnotowują to w tabelkach w zeszycie do katechezy), oraz dorosłych…  Codziennie okazja do Spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży dorosłych i chętnych pół godziny przed nabożeństwami. 

6) W piątek, pierwszy miesiąca, we wspomnienie św.  Aniołów Stróżów, Msza św. o godz.7.00 i o godz. 8.30 wyjazd kapłana do chorych (jak przybędzie do nas Ks. Piotr Żaba MS). Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym czasie okazja do Spowiedzi św., zaś o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszo-piątkowe, połączone z misyjnym, różańcowym, zmianą tajemnic i stacji różańca misyjnego i Żywych Dróg Krzyżowych zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po błogosławieństwie rozpocznie się Msza św.  Tradycyjnie w pierwszy piątek składka na cele misyjne. Będzie to zarazem comiesięczne nabożeństwo dla wszystkich, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania. Dlatego obowiązek mają przybyć młodzież klasy VIII wraz z Rodzicami. Na to spotkanie proszę przynieść różaniec.

7) W sobotę, pierwszą miesiąca, Godzinki, Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, rozważanie różańcowe i Msza św. Wszystko rozpocznie się o godz. 7.00. 

8) W następną niedzielę, pierwszą miesiąca adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych  Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.30, (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast) Suma o godz. 11.00, (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn), zaś  nabożeństwo różańcowe o godz.15.00 a po nim Msza św.

9) Sołtys wsi Polichty, P. Jolanta Rutka zwraca się z zaproszeniem wszystkich mieszkańców wsi Polichty, dnia 28.09.2020 r. (czyli jutro) o godzinie 18.00, do Domu Ludowego w Polichtach, na zebranie dotyczące podłączenia gazu do domów. Na to zebranie proszę zabrać dowody osobiste.

10) W dalszym ciągu proszę o akcję zbiórka zboża na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

11) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie na następną niedzielę prosimy P. Ewę Smagacz i Jana Rodzika.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

Ks. Proboszcz i ks. Sebastian dziękują za dotychczasową modlitwę, prosząc o dalszą.

Poza Parafią będą w najbliższym czasie odprawionych 10 int. pogrzebowych za śp. Eugeniusza Wójcika. Szczegóły  w gablocie.

 

Intencje Mszy Świętych

27.09 – 24.10.2020

 

Niedziela

7.00

 

W int. Alicji i Michała i ich Rodzeństwa

4.10.2020

9.00

 

W int. Dawidka z okazji 3 rocznicy Urodzin

 

 

Ks. Proboszcz

W int. Oliwi z okazji 18 rocznicy Urodzin – z int. Rodziców i Rodzeństwa

 

11.00

 

W int. pewnego małżeństwa z okazji 25 rocz. ślubu

Poniedziałek

7.45

 

+ Eugeniusz Wójcik – z int. chrześniaka Marka z żoną

28.09.2020

 

Ks. Proboszcz

+ Helena Łabuz – z int. Małgorzaty Dzięciołowskiej

Wtorek

7.00

 

+ Julia i Michał Truchan

29.09.2020

 

Poza parafią

+ Helena Łabuz – z int. Wiesława Dzięciołowskiego

Środa

17.00

 

O bł. Boże, zdrowie i opiekę NMP dla Ks. Proboszcza, Ks. Sebastiana, Ks. Piotra Żaby i o. Bonawentury – z int. Margaretek

30.09.2020

 

Poza parafią

+Helena Łabuz – z int. Krzysztofa Dzięciołowskiego z Rodziną

Czwartek

17.00

 

+ Eugeniusz Buratowski

1.10.2020

 

Poza parafią

+ Helena Łabuz – z int. Józefa Potępy

Piątek

7.00

 

+ Eugeniusz Wójcik – z int. Edyty Amarowicz z Rodziną

2.10.2020

17.00

 

+ Stanisław, Zofia, Maria Maniak

Sobota

7.30

 

+ Zygmunt Wróbel – z int. Krzysztofa i Marka Kolano

3.09.2020

 

Poza parafią

+ Barbara Knapik (1 r. śm.)

Niedziela

7.30

 

+ Eugeniusz Wójcik – z int. Agnieszki Górskiej z Rodziną

4.10.2020

11.00

 

+ Julian Sowa (4 r. śm.)

 

 

Poza parafią

W int. Parafian

 

15.00

 

+ Leokadia Cetera – z int. członkiń Róży P. Elżbiety Knapik

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za + Leokadię Cetera.

Odsłony: 379

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2021 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.