Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 04.10.2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek.

1) Dzisiaj w pierwszą miesiąca, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych  Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.30, (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn), zaś  nabożeństwo różańcowe o godz.15.00 a po nim Msza św. Jedna z int. będzie w int. Ks. Piotra Żaby naszego Rodaka z okazji obchodzonej w tym roku 20 rocznicy kapłaństwa. Zapraszam.

2) Codziennie Msza św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Różaniec poprowadzą: od  poniedziałku do piątku: dzieci ze Szkoły; w sobotę: Caritas; a w niedzielę – Radę Parafialna.

3) Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

4) W środę, wspomnienie NMP Różańcowej, o  godz.17.00 Msza św., oraz Nowenna do MBNP połączona z Różańcem.

5) W sobotę, Msza św. i Różaniec o godz. 7.30.

6) W następną niedzielę przeżywać będziemy po raz 20, Dzień Papieski pod hasłem: Totus Tuus (Cały Twój). Msze św. o godz. 7.30; 11.00  oraz o godz. 15.00 Różaniec i Msza św.  Przeżywany kolejny Dzień Papieski to również dzień jedności i solidarności, czego wyraz stanowić będzie ogólnopolska zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", oraz na Fundację Abp. Jerzego Ablewicza - po Mszach św. na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży. W minionym roku szkolnym ze stypendiów Fundacji skorzystało ponad 2 tys. uczniów. Niech nasza nawet najskromniejsza ofiara, często z własnego niedostatku, przyczyni się do powstania „żywego pomnika” pontyfikatu św. Jana Pawła II, któremu los młodych Polaków był zawsze szczególnie drogi. Wierzymy, że stypendyści będą w przyszłości świadkami wartości duchowych, rodzinnych i patriotycznych w duchu nauczania Świętego Papieża Polaka.

7) W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, uświadamiamy sobie, że duszom w czyśćcu cierpiącym pomagamy: intencją Mszy św., Komunią św., zyskiwanymi odpustami, modlitwą, i tradycyjnymi wypominkami. Kartki na wypominki roczne i listopadowe można będzie zabrać od ministrantów, już dzisiaj. Tradycyjnie prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i o zabieranie śmieci ze sobą do swoich domowych kontenerów - bo i tak kwota Waszych opłat nie wzrośnie. Robi tak wiele Parafii…

8) Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną.

9) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę na niedzielę, P: Elżbietę Klimczak i Annę Gniadek.

10) Bóg zapłać tym, którzy już złożyli i dostarczyli zboże na WSD w Tarnowie. Czekamy na kolejnych.

11) Bóg zapłać za ofiary zebrane do puszek w ubiegłą niedzielę z racji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy w ramach pomocy i solidarności z ofiarami pożaru obozu i koczowiska kilkunastu tysięcy imigrantów na greckiej wyspie Lesbos. Ofiary zostały przekazane na konto Caritas Polska.

12) Trwają prace konserwatorskie  nad naszą chrzcielnicą. O szczegółach powiem w następną niedzielę.

 

Intencje Mszy Świętych

5.10 – 11.10.2020

 

 

Poniedziałek

17.00

I.

+ Wiesław Mrozik

5.10.2020

 

II.

+ Halina Potępa – z int. męża

Wtorek

17.00

I.

+ Kinga Nowak z d. Cieśla

6.10.2020

 

II.

+ Eugeniusz Wójcik – z int. Stanisława Mrozika z Rodziną

Środa

17.00

I.

+ Stefania 26 R+, Piotr 48R+ i Agnieszka Osysko

7.10.2020

 

II.

+ wszystkich w czyśćcu cierpiących

Czwartek

17.00

I.

+ Halina Potępa – z int. męża

8.10.2020

 

II.

+ Eugeniusz Wójcik – z int. Andrzeja Zygadło ze Stanów

Piątek

17.00

I.

+ Jerzy 16 R+ i Janina 11R+ Ferenc

9.10.2020

 

II.

+ Eugeniusz Wójcik – z int. Marii Jesionka ze Stanów

Sobota

7.30

I.

+ Halina Potępa – z int. córki Krystyny z mężem

10.10.2020

 

II.

+ Eugeniusz Wójcik – z int. Rodziny Zygadło z Gorlic

Niedziela

7.30

+ Franciszek Maniak z okazji Imienin z int. żony

11.10.2020

11.00

I.

+ Jan Socha R+, Emilia i Stefan

 

II.

W int. Parafian

15.00

 

+ Maria Jurczyk 1R+ z int. dzieci i męża

 

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za + Leokadię Cetera.

Od środy poza parafią rozpoczną się Msze Św. gregoriańskie za + Stefana Koniuszy z intencji pogrzebowych.

Również od środy Ks. Sebastian będzie odprawiał Msze Św. za + Halinę Potępa. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańcowej  na każdy dzień Waszego życia.

Odsłony: 239

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2021 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.