Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.10.2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek.

Dzisiejsza Niedziela, 11 października - na pięć dni przed 42 rocznicą wyboru świętego Ojca św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową - obchodzona jest w całej Polsce po raz 20 - ty jako  Dzień Papieski.  Istotą tego dnia jest upamiętnienie, a zarazem przypomnienie osoby, nauczania, pontyfikatu św. Jana Pawła II. To czas także modlitwy w intencjach Jego następcy Ojca św. Franciszka. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego brzmi: „Totus Tuus - Cały Twój”. Więcej na ten temat usłyszymy w specjalnym liście.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30; 11.00 oraz o godz. 15.00 Różaniec i Msza św. Przeżywany kolejny Dzień Papieski to również dzień jedności i solidarności, czego wyraz stanowi ogólnopolska zbiórka ofiar pieniężnych na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", oraz na Fundację Abp. Jerzego Ablewicza do puszek po Mszach św. na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.

Różaniec w tym tygodniu poprowadzą: w środę, nauczyciele i pracownicy Szkół; w sobotę Parafialny Zespół Synodalny; w  niedzielę  - Członkowie Stacji Żywych Dróg Krzyżowych; zaś w pozostałe dni dzieci szkolne.

 1. W poniedziałek, wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana i rocznica śmierci bł. ks. Romana Sitki.
 2. We wtorek, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
 3. W środę, przypada Dzień Nauczyciela. Wszystkim zaangażowanym w naukę i wychowanie składamy życzenia i zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową do kościoła. O godz. 17.00 Msza św., a po niej krótka Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem różańcowym.
 4. W czwartek, wspomnienie św. Teresy dziewicy i doktor Kościoła.
 5. W piątek, we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 16 października, obchodzimy 42. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.
 6. W sobotę, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Msza św. i Różaniec o godz. 7.30.
 7. W następna niedzielę rozpocznie się 94 Światowy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. Msze św.: Prymaria o godz. 7.30, Suma o godz.11.00 i o 15.00 Różaniec i Msza św. Składka z następnej niedzieli przeznaczona jest na tzw. Misyjny Fundusz Papieski, czyli misje i misjonarzy. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

W następną niedzielę w Kościele w Polsce, także w naszej Parafii liczenie wiernych na nabożeństwach i przyjmujących Komunię św.

 1. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, uświadamiamy sobie, że duszom w czyśćcu cierpiącym pomagamy: intencją Mszy św., Komunią św., zyskiwanymi odpustami, modlitwą, i tradycyjnymi wypominkami. Kartki na wypominki roczne i listopadowe można będzie zabrać od ministrantów, już dzisiaj. Tradycyjnie prosimy o uporządkowanie cmentarza i grobów swoich bliskich… W dalszym ciągu bardzo serdecznie proszę o zabieranie śmieci ze sobą do swoich domowych kontenerów - bo i tak kwota Waszych opłat nie wzrośnie. Robi tak wiele Parafii…
 2. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę bardzo serdecznie proszę P: Józefa Gniadka, Pawła Dudę i Stanisława Potępę.
 3. Bóg zapłać członkiniom Róży P. Zofii Gucwa za ofiarę 200 zł. na PDRW, a także tym, co już ofiarowali zboże na WSD w Tarnowie, bardzo proszę o zakończenie tej pięknej akcji już w tym tygodniu.
 4. Na temat chrzcielnicy powiemy sobie więcej dopiero po Wszystkich Świętych.

W najnowszym Gościu Niedzielnym: dodatek Płyta DVD z filmem „Ziemia Maryi”; Marzenia Papieża; zalety własnej waluty.

W Niedzieli: W nowej Encyklice Papież Franciszek rzuca koło ratunkowe światu; Co się dzieje z dzieckiem, które zmarło bez chrztu?

 

Intencje Mszy Świętych

11.10 – 18.10.2020

Niedziela

11.10

7.30

+ Franciszek Maniak z okazji Imienin z int. żony

11.00

1. + Jan Socha R+, Emilia i Stefan

2. W int. Parafian

15.00

+ Maria Jurczyk 1R+ z int. dzieci i męża

Poniedziałek

12.10

17.00

+ Joanna Potępa i zmarli z Rodzin

Wtorek

13.10

17.00

+ Ks. Edward Laskowski – z okazji imienin

Środa

14.10

17.00

+ Stanisławy (13 r. śm.), Władysław Gniadek, Joachim Sladek, Andrzej Job, Kazimierz Wróbel i zmarli z Rodziny

Czwartek

15.10

17.00

+ Helena, Józef Bełz i Halina Potępa

Piątek

16.10

17.00

+ Józef Gucwa (18 r. śm.)

Sobota

17.10

7.30

14.00

W int. Florentyny - z okazji 80 r. Urodzin

Ślub: Przemysław Rogoziński i Renata Cieśla

Niedziela

18.10

7.30

+ Jan Zygadło

11.00

1. + Maria i Józef Ryzner

2. W int Parafian – poza parafią

15.00

W int. Anety i Grzegorza z okazji 2 r. Ślubu

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za + Leokadię Cetera; + Stefana Koniuszy i są odprawiane przez ks. Sebastiana  Msze św. za + Halinę Potępa. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.

Na rozesłanie: Moi Drodzy! Przeżywając XX Dzień Papieski - nieustannie dziękujmy za św. Jana Pawła, naśladujmy Jego życie, poznajmy Jego naukę pomagajmy młodzieży i rodzinie i bądźmy świętymi. Niech nam w tym pomoże błogosławieństwo Boże.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańcowej  na każdy dzień Waszego życia.

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 311

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2021 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.