XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (Niedziela Misyjna) - 18.10.2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek, a także zachowanie limitu obecnych, czyli 50 osób.

Moi Drodzy. Oto ja, poślij mnie! Hasłem tegorocznego 94 Tygodnia Misyjnego są słowa starotestamentalnego proroka Izajasza. Posłanie jest w tradycji wiary związaniem z Osobą Boga, który jest Posyłającym. Skoro misje to sprawa wiary, to przyjęcie posłania jest swoistą rozmową z Bogiem - naszą modlitwą. Przyjmijmy na nowo prawdę o naszym chrzciel­nym wybraniu i posłaniu. Niech Tydzień Misyjny rozbudzi w każdym ochrzczonym pragnienie współpracy dla ewangelizacji świata. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na tzw. Misyjny Fundusz Papieski, czyli misje i misjonarzy. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

1. Dzisiaj Msze św.: Prymaria o godz. 7.30, Suma o godz.11.00, oraz o godz. 15.00 Różaniec i Msza św. Dzisiaj liczenie wiernych w kościołach odwołane.

W tym tygodniu Różaniec poprowadzą: od poniedziałku do piątku dzieci szkolne; zaś w sobotę - Róża P. Elżbiety Knapik; w niedzielę Róża P. Bogumiły Sochy.

1. We wtorek, wspomnienie św. Jana Kantego.
  2. W środę, o godz. 17.00 Msza św., Nowenna do MBNP i nabożeństwo różańcowe.
  3. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, Ojca św.
  4. W sobotę, o godz. 7.30 Msza św. i nabożeństwo różańcowe.
  5. W następną niedzielę, synodalną będziemy obchodzić Rocznicę Poświecenia Kościoła Miejscowego (Parafialnego). Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i o 15.00 najpierw Różaniec i Msza św.  Składka z następnej niedzieli - jako, że jest to ostatnia niedziela miesiąca, to tzw. Składka inwestycyjna - część musi być przeznaczona na budujące się kościoły w naszej Diecezji.
  6. W dalszym ciągu składamy wypominki i bardzo prosimy o zrobienie porządku na cmentarzu.
  7. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę bardzo serdecznie proszę: P. Beatę Barnaś i Annę Kierońską.

W najnowszym Gościu Niedzielnym, przeczytamy: Dlaczego Parafia nie może być ideałem?; Wołanie o Pasterzy; Nie ma Komunii bez jedności; Smaki wiary w Afryce.

W Niedzieli, przeczytamy: św. Jan Paweł II wyprzedził swój czas; Opowiadamy Polskę światu; W szkole nie ma miejsca na seks-edukatorów.

W Misyjnych Drogach: W trosce o wspólny dom; Egoizm zabija nas i naszą planetę; dodatek dla najmłodszych.

Intencje Mszy Świętych

18.10 - 25.10.2020

+ Jan Zygadło

1. + Maria i Józef Ryzner

2. W int. Parafian - poza Parafią

W int. Anety i Grzegorza z okazji 2 r. Ślubu

+ Jan, Maria Gucwa, Wanda Piech

W int. Klaudii i Radosława z okazji 2 rocznicy ślubu

+ Bronisławy 22 R+, Heleny, Antoniego i Franciszka Cieśli

W int. Edyty i Daniela z okazji 10 rocznicy ślubu z int. Rodziców

+ Ryszard Mróz z int. cioci Stasi i Rodziny Wójcików

+ Halina Potępa z int. córki Marii z mężem

Podziękowanie za szczęśliwą operację

+ Tadeusz Język z okazji Imienin

W int. Parafian

Poza parafią trwają Msze św. gregoriańskie za + Stefana Koniuszy i są odprawiane przez ks. Sebastiana  Msze św. za + Halinę Potępa. Szczegóły w gablocie.

Na rozesłanie: Moi Drodzy! Niech Najświętsza Maryja Panna, Gwiazda Ewangelizacji i Pocieszycielka Strapionych, misyjna uczennica swego Syna Jezusa, nadal wstawia się za nami i niech nas wspiera. Stanie się tak jeśli codziennie będziemy,  jak kiedyś, odmawiać o godz. 20.30 w domach Różaniec św.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Różańcowej  na każdy dzień Waszego życia.