Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.10.2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek, a także zachowanie limitu obecnych w kościele, czyli 30 osób.

W rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego (miejscowego), którą w dzisiejszą niedzielę przeżywamy - wyrażamy wdzięczność w czasie Mszy św. i nabożeństwie różańcowym wszystkim fundatorom, budowniczym, kapłanom, wszystkim obecnym i byłym parafianom, za ten piękny i przemodlony kościół, za tych wszystkich, którzy składali i składają ofiary na jej odnowienie. Dzisiaj także, kolejna niedziela synodalna pod hasłem: ” Wspólnota parafialna w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła”. Jako, że jest to ostatnia niedziela miesiąca października, dzisiaj tzw. „składka inwestycyjna” - część musi pójść na  budujące się kościoły Diecezji. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

  1. Dzisiaj Prymaria o godz. 7.30, Suma o godz. 11.00, zaś o godz. 15.00 Różaniec i Msza św.
  1. O prowadzenie różańca prosimy: od poniedziałku do środy - dzieci szkolne; w czwartek: Margaretki; w piątek Róża P. Mariana Sochy; w sobotę Róża P. Teresy Myszor. Dzisiaj i w następne dni okazja do Spowiedzi św. na Uroczystość Wszystkich Św. pół godziny przed nabożeństwami.
  2. W środę, święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Msza św. i Różaniec o godz. 17.00.
  3. W sobotę, zakończenie nabożeństw różańcowych. Msza św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 7.30.
  4. W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Podczas tej uroczystości wspominamy tych, którzy już cieszą się chwałą nieba, jako kanonizowanych i beatyfikowanych a także tych świętych, których Kościół nie umieścił w oficjalnym spisie świętych. Prymaria będzie o godz. 7.30, Suma o godz.11.00, zaś o godz. 14.00 Msza św. ze specjalnym kazaniem żałobnym a następnie nie będzie procesji na cmentarz tylko w kościele odmówimy różaniec z pięcioma stacjami i końcowym błogosławieństwem. W ten dzień rozpoczniemy Tydzień i Miesiąc modlitw za zmarłych, w czasie którego będziemy starali się pomagać jak najwięcej zmarłym w czyśćcu cierpiącym przez zyskiwanie Odpustów, przyjmowanie Komunii św., Różaniec, modlitwy i wypominki - które można dalej składać.

Zmiana Tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę listopada…

  1. Pomimo całego Covidu, ks. Biskup Ordynariusz i Ks. Rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie, bardzo prosi, aby w miarę możliwości i przy zachowaniu środków bezpieczeństwa przeprowadzić w tym dniu na cmentarzach tradycyjną zbiórkę na rzecz WSD w Tarnowie. Dlatego bardzo serdecznie proszę o pomoc w zbiórce na cmentarzu w Dzień Wszystkich Świętych: Parafialny Zespół Synodalny, Akcję Katolicką, Zelatorów i członków Róż Różańcowych, Margaretek i Żywej Drogi Krzyżowej a także starszych lektorów i ministrantów (bardzo proszę zapisywać się dzisiaj po Mszach św.). Dla tych, którzy nie będą mogli pójść na cmentarz po Mszy św. będzie też zbiórka do puszek na ten cel przy wyjściu z Kościoła.
  2. Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust zupełny dla w czyśćcu cierpiących; w tym roku nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale we wszystkie dni listopada, bo Ojciec św. Franciszek z powodu pandemii rozszerzył tę możliwość na cały miesiąc listopad. W pozostałe zaś dni roku – odpust cząstkowy. Odpust zupełny zyskuje się: pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w int. Ojca św., oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa. Wierni, którzy odwiedzą kościół w celu przyjścia z pomocą zmarłym i odmówią tam „Ojcze nasz..” i „Wierzę w Boga Ojca...,”- mogą od godz. 12.00 Wszystkich Świętych aż do północy z drugiego na trzeciego listopada, po wypełnieniu wyżej podanych warunków zyskać odpust zupełny. Odpust zupełny można zyskać (dla jednej osoby w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień. Ponieważ nie jesteśmy pewni, co do posiadania odpowiedniej dyspozycji, dlatego można więcej razy wypełnić warunki wymagane do odpustu zupełnego.
  3. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy na Uroczystość Wszystkich Świętych: P: Anna Gniadek, Marta Potępa.

Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkom Róży P. Mariana Sochy za ofiarę 230 zł. na PDRW.

 

Intencje Mszy Świętych

25.10 - 01.11.2020

Niedziela

25.10

7.30

Podziękowanie za szczęśliwą operację

11.00

+ Tadeusz Język z okazji Imienin

14.00

W int. Parafian

Poniedziałek

26.10

17.00

+ Marię Knapik

Wtorek

27.10

17.00

+ Franciszek, Marii, Augustyn, Katarzyna Kwiek, Maria, Małgorzata, Stanisław Komorek, oraz zmarłych z Rodziny

Środa

28.10

17.00

+ Zofia 25 R+ i Władysław Kwiek

Czwartek

29.10

17.00

+ Edward Cieśla 21 R+

Piątek

30.10

17.00

 + Czesław Wójcik 11 R+ z int. żony z córkami i Rodziną

Sobota

31.10

7.30

 

W int. Mateusza z okazji 35 rocznicy urodzin

Niedziela

01.11

7.30

+ Józef, Józefa Gucwa, Helena Sowa

11.00

W int. Kacperka z okazji 8 rocznicy urodzin

14.00

+ Anna, Bolesław, Eugeniusz, Marian, Władysław Potępa

Poza parafią trwają Msze św. gregoriańskie za + Stefana Koniuszy i są odprawiane  Msze św. za + Halinę Potępa. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.

W najnowszym Gościu Niedzielnym: Przez cały listopad będzie można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych; Franciszek i związki homoseksualne, czyli burza w szklance wody;  "Wreszcie zwycięstwo, tego pragnął Ojciec Święty Jan Paweł II".

W Małym Gościu Niedzielnym: Dowiecie się z niego co zrobić, żeby być świętym. W środku czeka na was prezent.

W Niedzieli: Do kogo po zdrowie?; Prawda o służbie zdrowia i nas w czasie pandemii; to nie kościół zaraża.

Na rozesłanie: Moi Drodzy! Za chwilę udamy się do swoich rodzinnych domów. Naszym wspólnym domem jest także kościół, ten parafialny, o który powinienem się troszczyć. Niech w naszych sercach pozostaje zawsze tęsknota za tym miejscem, gdzie w sa­kramentalnej tajemnicy obecny jest sam Bóg - jest i zawsze czeka na mnie z miłością, aby mnie błogosławić i zbawiać. Czeka szczególnie w tym tygodniu.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia.

Odsłony: 258

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2021 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.