Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 01.11.2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek, a także zachowanie limitu obecnych, czyli 30 osób.

Moi Drodzy!  W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca listopada, przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy dzisiaj niezliczoną rzeszę świę­tych, zarówno tych kanonizowanych, jak i tych anonimowych, którzy cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Poprzez tę eu­charystyczną ofiarę pragniemy zjednoczyć się z nimi i wspólnie wychwalać dobrego Boga za cuda, jakich dokonał w życiu tych, którzy już osiągnęli zbawienie. Otwórzmy serca na Boże słowo. Niech ono rozbudza w nas pragnienie świętości, a święci i błogosławieni wspie­rają nas swoim wstawiennictwem.

 1. W dzisiejszą niedzielę: Prymaria o godz. 7.30, Suma o godz.11.00, zaś o godz. 14.00 Msza św. a następnie nie będzie procesji na cmentarz, tylko w kościele odmówimy różaniec z pięcioma stacjami i końcowym błogosławieństwem. Ponieważ do naszego kościoła może przyjść tylko 30 osób na jedną Mszę św. - dlatego bardzo proszę tych, którzy będą o godz. 7.30 lub 11.00, aby różaniec za zmarłych odmówili w domach, a na 14.00 niech przyjdą ci, którzy jeszcze nie byli na mszy św. W ten dzień rozpoczniemy Tydzień i Miesiąc modlitw za zmarłych, w czasie którego będziemy starali się pomagać jak najwięcej zmarłym w czyśćcu cierpiącym przez zyskiwanie Odpustów, przyjmowanie Komunii św., Różaniec, modlitwy i wypominki - które można dalej składać.
 2. Ponieważ wczoraj, dzisiaj i jutro cmentarze są zamknięte, nie będzie tradycyjnej zbiórki na rzecz WSD w Tarnowie na cmentarzu, natomiast po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel przy wyjściu z Kościoła.
 3. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (od godz. 12.00 we Wszystkich Świętych do północy z 2 na 3 listopada) dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół, kaplicę czy cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Odpust zupełny zyskuje się: pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa: Ojcze nasz..” i „Wierzę w Boga Ojca...,” oraz w int. Ojca św., oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać (dla jednej osoby w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień. Ponieważ nie jesteśmy pewni, co do posiadania odpowiedniej dyspozycji, dlatego można więcej razy wypełnić warunki wymagane do odpustu zupełnego.
 4. Jutro, w poniedziałek, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W ten dzień każdy kapłan ma prawo i obowiązek odprawić trzy Msze św.: 1) w intencjach Ojca św., 2) za wszystkich w czyśćcu cierpiących i 3) w zamówionej intencji. Msze św. będą o godz. 7.00, 7.45, oraz o godz. 16.00 Różaniec z wypominkami i Msza św. Składka w czasie Mszy św. na WSD w Tarnowie.  
 5. W środę, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. O godz. 16.00 Nowenna do MBNP, Różaniec z wypominkami i Msza św.
 6. W czwartek, pierwszy miesiąca modlimy się za powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe powołania.
 7. W piątek, pierwszy miesiąca, Msza św. o godz. 7.00. Od godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym czasie okazja do Spowiedzi św., zaś o godz. 16.00 nabożeństwo pierwszo-piątkowe, połączone z misyjnym, zmianą tajemnic, stacji różańca misyjnego i Żywych Dróg Krzyżowych zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po błogosławieństwie rozpocznie się Różaniec z wypominkami i Msza św.  Tradycyjnie w pierwszy piątek składka na cele misyjne. Będzie to zarazem comiesięczne nabożeństwo dla wszystkich, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania. Dlatego proszę młodzież klasy VIII wraz z Rodzicami.
 8. W sobotę, pierwszą miesiąca, Godzinki, Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, rozważanie różańcowe i Msza św. Wszystko rozpocznie się o godz. 7.00.
 9. 9. W następną niedzielę, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych  Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00, (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00; Suma o godz. 11.00, (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn). W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać także XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół Prześladowany.
 1. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy na następną niedzielę: P: Anna Kwiek i Lucyna Legutki.
 2. Bóg zapłać Państwu Klimczakom za piękne kwiaty ofiarowane do kościoła.

 

Intencje Mszy Świętych

1.11 - 8.11.2020

Niedziela

7.30

+ Józef, Józefa (k) Gucwa, Helena Sowa

11.00

W int. Kacperka z okazji 8 r. Urodzin

 

14.00

+ Anna Bolesław, Eugeniusz, Marian, Władysław Potępa

Poniedziałek

7.00

Za cierpiących w czyśćcu

 

7.45

W intencjach Ojca Świętego

 

16.00

+ Maria, Jan, Kazimiera, Zofia, Antoni Cieśla

Wtorek

16.00

+ Wiesław Korzeniowski (8 r. śm) – z int. braci

Środa

16.00

+ Józefa (k) Koniuszy (6 r. śm)

Czwartek

16.00

W int. Romana z okazji 80 r. Urodzin – z int. dzieci z Rodzinami

Piątek

7.00

W int. Romana z okazji 80 r. Urodzin – z int. wnuków

 

16.00

+ Waleria (7 r. śm) i Zygmunt Majka

Sobota

7.30

+ Czesław (8 r. śm.) i Helena Potępa

Niedziela

7.00

+ Genowefa i Ignacy Gądek

 

9.00

+ Mikołaj Myszor (4 r. śm.) z okazji imienin

W int. Parafian – poza parafią

 

11.00

+ Maria i Jan Gądek

Trwają poza Parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Stefana Koniuszy i Msze św. za + Halinę Potępa.

W Gościu Niedzielnym: O czyśćcu; Polska bez aborcji eugenicznej; Prawda Franciszka;

W Niedzieli: O sensie modlitwy za zmarłych; Jak wygląda pogrzeb z Covidem?; Po co dyspensa?; Wyrok za życiem.

Przed rozesłaniem: Świętość zaczyna się tu, przy ołtarzu krzyża. To tutaj odkrywamy początek drogi do nieba. Ale świętość nie kończy się na ołtarzu i Mszy Świętej – ona weryfikuje się w naszych rodzinach, w miejscu pracy w szkołach.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia.

Odsłony: 348

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2021 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.