Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 22. 11. 2020

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek, a także zachowanie limitu obecnych, czyli 12 osób.

Moi Drodzy! W dzisiejszą, ostatnią niedzielę roku liturgicznego oddajemy chwałę Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dzisiejsza Uroczystość obchodzona jest jako patronalne Święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w całej Polsce a w naszej Diecezji także jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza - ministrantów i lektorów. Módlmy się w intencji tych organizacji. Po  Komunii św. odmówiony będzie Akt poświęcenia Chrystusowi - Królowi.

  1. Dzisiaj: Prymaria o godz.7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00.
  2. Codziennie po Mszy św. wypominki i dziesiątek Różańca.
  3. We wtorek wspomnienie obowiązkowe św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy męcz.
  4. W środę o godz. 16.00 Msza św., Nowenna do MBNP i wypominki.
  5. W sobotę, o godz. 7.30 Msza św. W ten dzień przypada 11 rocznica święceń biskupich naszego Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się już Adwent, czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Okazją ku temu będą Roraty, Spowiedź Adwentowa. Pierwszą niedzielą Adwentu - czyli już w następną - rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny (kościelny) pod hasłem: " Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00  i Suma o godz. 11.00. Następna niedziela to także kolejna Niedziela Synodalna i ostatnia niedziela miesiąca i będzie tzw. składka inwestycyjna…..
  7. Moi Drodzy, wiem jak wszystkim Wam ciężko w czasie pandemii, pod każdym względem także finansowym, ale mimo wszystko chciałbym Was bardzo serdecznie prosić, aby wszyscy Parafianie, nie tylko te 12 osób mogących być na jednej Mszy św. w naszym kościele w niedzielę, utrzymywało naszą Parafię i kościół, bo płatności nie zniknęły, ani się nie zmniejszyły. Dlatego moi Drodzy, pomyślmy jak to zrobić … może na konto Parafialne, które jest wywieszone w gablocie i na naszej parafialnej stronie internetowej http://www.parafia.brzozowa.eu - ING Bank Śląski Nr konta: 97 1050 1562 1000 0022 8296 1511 - a może przez kogoś drugiego idącego do kościoła, czy koło plebanii. Trzeba tylko chcieć… Z góry w Imieniu Parafian i swoim składam serdeczne Bóg zapłać.
  8. W okresie Adwentu a także Wielkiego Postu nie dekoruje się kościoła kwiatami, dlatego te ofiary proszę składać P. Ludmile. Bardzo proszę znowu w tej sprawie o elementarną uczciwość względem całej Parafii - także tych, którzy przez ostatnie tygodnie nie musieli kupować kwiatów, dzięki ofiarności Państwa Klimczaków, którzy ofiarowali piękne kwiaty. Niech Dobry Bóg wynagrodzi obfitymi łaskami.
  9. Tradycyjnymi świecami „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (w cenie 5 zł. za małą i 15 zł. za dużą); zajmie się Parafialny Caritas - o co serdecznie prosimy członków ,aby je rozprowadzać po Mszach św.
  10. Do sprzątania kościoła i wokół - na niedzielę prosimy bardzo serdecznie, P: Ewę Musiał, Zbigniewa Korzeniowskiego i Dariusza Szubę.

 

Intencje Mszy Świętych - 15.11 - 22.11.2020

Niedziela

 

7.00

+ Leopold Koniuszy 25 R+ i zmarłych z Rodziny

9.00

+ Stefania, Michał Mrozik

W int. Parafian - poza Parafią

11.00

W int. Ojczyzny od POAK

Poniedziałek

7.00

+ Emilia, Zofia, Karol Gągola

Wtorek

7.00

+ Maria, Edward, Klementyna i Franciszek Wójcik

Środa

16.00

+ Edward i Tadeusz Oleksyk

Czwartek

7.00

+ Józef Wójcik 20 R+, synowie Józef, Zdzisław

Piątek

7.00

1. + Tadeusz Gawlik z int. sąsiadów Budzyńskich

2. + Leopold Korzeniowski 23 R+

Sobota

7.30

+ Julian Wójcik z int. córki Barbary z Rodziną

+ w intencji wszystkich w czyśćcu cierpiących (poza Parafią)

Niedziela

7.00

+ Zbigniew Kieroński 22 R+

 

9.00

+ Franciszek 58 R+, Maria 18 R+ i Krystyna Bartosik

W int. Parafian - poza Parafią

 

11.00

+ Leszek Hołda z int. Rodziny Cieśla

 Poza Parafią trwają Msze św. gregoriańskie za śp. Jana Smagacza i Msze św. za śp. Halinę Potępa. Od jutra też poza Parafią rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za śp. Kazimierza Wróbla, i Msze św. + Marię Zygadło z int. pogrzebowych - odprawia Ks. Sebastian; Ks. Piotr, nasz Rodak odprawia za + Krystynę Matras i + Halinę Potępa.

W Nowym „Gościu Niedzielnym": Jak przeżyć Msze św. w telewizji; Co ujawnia słynny raport?; Szczepionka.

W Małym Gościu Niedzielnym: płyta z piosenkami Magdy Anioł; O świętych zakochanych w Eucharystii.

W Niedzieli: Bunt Barbarzyńców; Aborcja a Opętanie; Nieudany atak na św. Jana Pawła II; AK to potencjał.

Są także do nabycia nowe czasopisma misyjne.

Kościół tarnowski docenia świeckich. Osoby, które od lat angażują się w swoich parafiach dostają już po raz 11- ty diecezjalne medale DEI REGNO SERVIRE. Medal Dei Regno Servire, czyli w służbie Królestwa Bożego, to odznaczenie diecezjalne biskupa tarnowskiego. Medale do tej pory wręczane były w dzisiejszą Uroczystość przez Ks. Biskupa w tarnowskiej katedrze. W tym roku z racji pandemii Ks. Biskup zlecił to wręczanie w swoim imieniu, księżom Proboszczom. Mam ogromny zaszczyt wręczyć to odznaczenie, szczególnie w tych trudnych czasach, naszemu Nadzwyczajnemu Szafarzowi Eucharystii, Panu Krzysztofowi Kierońskiemu, który od 15 lat pełni tę zaszczytną funkcję, pomagając na wszelki sposób w liturgii Kościoła, udzielając Pana Jezusa w świątyni i chorym na terenie Parafii.

Przed rozesłaniem: Niech Boże błogosławieństwo umocni nasze codzienne, zwy­czajne dzielenie się miłością, byśmy mogli już tutaj, na ziemi, doświadczać królestwa Bożego, a po śmierci spotkać się twarzą w twarz z naszym Królem i Wodzem - Jezusem Chrystusem. 

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia.

Adres strony Parafialnej:

http://www.parafia.brzozowa.eu

 

Numer konta Parafialnego:

ING Bank Śląski

Nr konta:

97 1050 1562 1000 0022 8296 1511

 

Odsłony: 336

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2021 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.