I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - NIEDZIELA SYNODALNA - Uroczystość Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 27.12.2020

Moi Drodzy! Przeżywamy dziś święto Świętej Rodziny. W naszej parafialnej świątyni, jak w domu, gromadzimy się wokół stołu. Jest nim dla nas stół słowa Bożego, czyli ambona, i stół Eucharystii, czyli ołtarz. Wpatrujmy się w przykład wspólnego życia Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa - oraz weźmy pokarm wzmacniający nas do dalszej drogi. Dzisiaj także Dzień Jubileuszy Małżeńskich, dlatego we wszystkich Mszach św. modlimy się w intencji wszystkich Małżeństw i Rodzin. Dzisiaj przypada także kolejna Niedziela Synodalna i z racji ostatniej niedzieli miesiąca tzw. „Składka inwestycyjna.”

1. Dzisiaj Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Dzisiaj poświęcenie przyniesionego ze sobą wina, na cześć św. Jana Apostoła. Dzisiaj także po Mszach św. zbiórka ofiar w ramach kolędników misyjnych. Bóg zapłać.
  2. Jutro, w poniedziałek Święto Świętych Młodzianków Męczenników. Msza św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00, jako pierwsza ze Mszy św. kolędowych, na którą zapraszam mieszkańców Brzozowej od P. Edwarda Cetery do P. Bolesława Buratowskiego. Jak wiemy, nie będzie kolędy tradycyjnej w tym roku. Dlatego drodzy parafianie zapraszamy Was do kościoła na  Msze Św. w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów Parafii. Prosimy, aby, o ile to możliwe, przyszli na te Msze Święte reprezentanci poszczególnych rodzin. Na Mszę przynieśmy w słoiczku, czy w buteleczce wodę (zostanie poświęcona i zabierzemy ja do domu). Rozpiskę kolędowania tegorocznego można zobaczyć w gablocie i na stronie internetowej.
  3. W środę Msza św. i Nowenna do MBNP o godz. 16.00.
  4. W czwartek, ostatni dzień roku kalendarzowego 2020 - św. Sylwestra. Uroczysta Msza św. dziękczynna na zakończenie „starego roku”, będzie o godz. 14.30. Zapraszam wszystkich, aby dobremu Bogu podziękować za otrzymane łaski w kończącym się roku, a także przepraszać za popełnione grzechy i błagać o pomoc Bożą w nowym roku 2021.
  5. W piątek, pierwszy miesiąca stycznia, rozpoczęcie Nowego Roku Kalendarzowego - 2021. Jest to zarazem, Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój - święto obowiązkowe. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Na rozpoczęcie Mszy św. śpiewamy hymn do Ducha św.: „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na cele diecezjalne - (podobnie jak także wszystkie składki z pierwszej niedzieli każdego miesiąca). W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, w piątek nie będzie specjalnego nabożeństwa, ale bardzo serdecznie zapraszam młodzież klas VIII na którąś z Mszy świętych. Okazja do Spowiedzi św. codziennie pół godziny przed nabożeństwem. Przyjęta Komunia św. w Nowy Rok, niech będzie także jako wynagradzająca pierwszo piątkowa za grzechy. W ten dzień nie obowiązuje post.
  6. W sobotę, pierwszą miesiąca, Godzinki ku czci NMP, Różaniec św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, rozważanie tajemnicy różańcowej i Msza św. Wszystko rozpocznie się o godz. 7.00.
  7. W następna niedzielę pierwszą miesiąca, stanową i adoracyjną, Msze św. będą o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), o godz. 9.00, i o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  8. Do sprzątania kościoła proszę bardzo serdecznie P. Drużkowska Maria, Dorota Potępa i Dorota Kapusta.
  9. Bóg zapłać wszystkim, którzy wpłacili na chrzcielnicę ok. 150 Rodzin, czekamy na kolejne…

Intencje Mszy Świętych - 27. 12. 2020 - 03. 01. 2021

+ Władysław, Władysława Cygan, Józef, Helena Stokłosa i zmarłych z Rodziny

Dziękczynno-błagalna w int. pewnej Rodziny

W int. członków Róży P. Mariana Sochy

+ Antoni Wójcik

W int. Rodzin kolędowych (od. P. E. Cetery do P. B. Buratowskiego)

Wtorek 29.12

+ Eugeniusz, Irena, Stanisława Gniadek z int. Dzieci

1. + Jerzy Dzięciołowski 14 R+ i wszyscy w czyśćcu cierpiący

2. + Eugeniusz Buratowski (poza Parafią)

W int. Alicji i Daniela i ich dzieci z okazji rocznicy ślubu

01. 01. 2021

W int. Antosia z okazji 1 rocznicy urodzin z int. Rodziców i Rodzeństwa

+ Władysław Robak 18 R+ z int. Syna Jana z Rodziną

+ Józefa Potępy w 14. rocznicę śmierci z int.syna Wiesława

02. 01. 2021

+ Marek Kieroński 19 R+

W int. Rodzin kolędowych od P. Tadeusza Wróbla do P. Marcina Potępy, oraz

od P. Tomasza Kiermasza do P. Małgorzaty Słowińskiej

03. 01. 2021

+ Julia, Stanisław, Halina, Janusz Potępa

+ Jan Gniadek 15 R+, Wojciech, Maria Haraf

+ Bogdan Oleksyk

Przed rozesłaniem: Rodzina ma stawać się głęboką wspólnotą życia i miłości. Na odkrywanie i przeżywanie tej prawdy w naszych rodzinach, na to, by stawały się one miejscem wzrostu w mądrości i w łasce u Boga oraz u ludzi, przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Módlmy się w int. Wszystkich małżeństw przeżywających Jubileusze.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia.

Kolęda 2020 / 2021

Msza święta o godz. 17.00