II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 03.01.2021

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek, a także zachowanie limitu obecnych, czyli 12 osób.

Moi Drodzy!  Jezus, gromadząc nas wokół ołtarza, na którym „Słowo Ciałem się staje”, chce nas uwrażliwić na swoje słowo, przez które przygotowuje nas do spotkania ze sobą. Otwórzmy nasze serca na tę łaskę i zatęsknijmy za życiem w pełni rozświetlonym blaskiem Bożego słowa. W dzisiejszej Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca stycznia, będziemy modlić się, aby Bóg ukazał wszystkim narodom blask zbawczej prawdy. Prawdy, że Pan jest stale obecny w chlebie i winie, które w każdej najmniejszej cząstce są tym samym Ciałem i Krwią Chrystusa.

1. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, stycznia, adoracyjna, stanowa ze zmianą tajemnic różańcowych. Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. W tygodniu Msze św. kolędowe o godz. 17.00.
  3. W środę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli - święto obowiązkowe. To także Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego, w którym modlimy się szczególnie za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy i misjonarki pochodzących z naszej diecezji. Ten dzień to także Misyjny Dzień Dzieci, czyli Patronalne święto PDMD. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na cele misyjne związane z potrzebami diecezjalnymi i ogólnopolskimi. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, i 11.00. Po wszystkich Mszach św. poświęcenie złota kadzidła, mirry i kredy.
  4. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  5. W następną niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. będą o godz. 7.00, o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00.
  6. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy, P. Grażyna Sosfa, Maria Gniadek i Beata Gniadek.
  7. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 1100 zł.; zaś ofiary złożone czasie akcji kolędników misyjnych wyniosły 2000 tys. zł. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Urząd Gminy Gromnik informuje, że w związku ze zmianą opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, od 1 stycznia 2021 roku, właściciele nieruchomości zamieszkałych są obowiązani złożyć nowe deklaracje naliczające opłatę. Deklaracje można pobrać w Urzędzie Gminy Gromnik pok. nr 9 w godz. pracy Urzędu lub ze strony: www.gromnik.pl, zakładka: formularze do pobrania. Wyznacza się również: - w dniu 8 stycznia 2021 roku dyżur w Domu Ludowym w Brzozowej, w godz. od 8.00 do 12.00, oraz - w dniu 11 stycznia 2021r. w Domu Ludowym w Polichtach, w godz. od 8.00 do 11.00, gdzie pracownicy Urzędu będą wydawać deklaracje i pomagać w ich wypełnieniu.

Intencje Mszy Świętych - 03.01.2020 - 10.01.2021

03. 01. 2021

+ Julia, Stanisław, Halina, Janusz Potępa

+ Jan Gniadek 15 R+, Wojciech, Maria Haraf

+ Bogdan Oleksyk

+ Maria Brzozowska z int. Florków i Zapartów

W int. Rodzin kolędowych (od Tadeusza Buratowskiego do Zofii Paciorek)

+ Mikołaj Cieśla z int. Florków i Zapartów

W int. Rodzin kolędowych (od Zofii Kwaśnik-Dukała do Marii Drużkowskiej i Kopruchówka)

06. 01. 2021

+ Eugeniusz Knapik 2 R+, zmarłych z Rodziny i Zofia Ciesielczyk

+ Maria, Józef Cieśla R+ z int. Syna Romana z Rodziną

+ Halina Potępa z int. córki Małgorzaty z mężem

07.01.2021

+ Maria Cieśla z int. Florków i Zapartów

W int. Rodzin kolędowych (od Dariusza Cieśli do Ewy Szczepanek)

08. 01. 2021

+ Halina Potępa z int. córki Lucyny z mężem

W int. Rodzin kolędowych (od Bogumiły Florek do Ignacego Skóry)

09. 01. 2021

+ Jan, Maria, Aleksander, Kazimierz Wójcik, Joanna, Eugeniusz Potępa, Helena, Ludwik Łabuz

W int. Rodzin kolędowych (od P. Grzegorza Dzięciołowskiego do Sławomira Sochy)

10. 01. 2021

+ Andrzej Sowa z int. Florków i Zapartów

+ Leokadia Cetera

+ Bronisław Skałoń 16 R+

Od jutra rozpoczynają się Msze św. gregoriańskie za śp. Zuzannę Bartosik z Mszy św. pogrzebowych, a także za śp. Marię Smagacz.

Intencja ewangelizacyjna:  Braterstwo ludzkie - „Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich”.

Przed rozesłaniem: Bóg przypomniał nam dzisiaj, że „wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem” i że „z miłości przeznaczył nas dla siebie, jako przybrane dzieci przez Jezusa Chrystusa”. Niech te słowa, wzruszającego Bożego wyznania, brzmią zawsze w naszych uszach i rozgrzewają nasze serca.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.