ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (I NIEDZIELA ZWYKŁA) - 10.01.2021

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek, a także zachowanie limitu obecnych, czyli 12 osób.

Moi Drodzy! Przeżywamy Uroczystość Chrztu Pańskiego. To wydarzenie jest pierwszym objawieniem całej Trójcy św., jak i objawieniem Jezusa jako Mesjasza, który  rozpoczyna swoją publiczną działalność. Wspominamy dziś również nasz własny chrzest, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Trzech Osób Bożych, i do Kościoła Chrystusowego. Podczas tej Mszy św., podziękujmy Bogu za sakrament chrześcijańskiej inicjacji. Pole­cajmy naszych rodziców, rodziców chrzestnych, kapłana, który nas ochrzcił - niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nie­ba. Niech obrzęd pokropienia wodą święconą przypomni nam moment chrztu św., a jednocześnie oczyści nas z wszelkich grzechowych zmaz.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. będą w następującym porządku: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. Chociaż kończy się dzisiaj Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres zwykły w ciągu roku, to jednak w liturgii kolędy śpiewamy do dnia 2 lutego.
  2. W środę o godz. 7.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  3. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  4. W następną niedzielę w Kościele katolickim w Polsce - Dzień Judaizmu. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. W następną niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie tradycyjna, doroczna składka przeznaczona  na ubezpieczenie kościoła, wszelkich zabudowań plebańskich (w Securitas i PZU) także OC parkingu, cmentarza itd.
  5. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy szczególnie do przekazywania tego podatku naszym drogim chorym Parafianom na rehabilitację, a także na Fundację Nasza Przyszłość. Numery KRS znajdziemy niedługo w gablocie i na stronie internetowej.
  6. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę PP: Ewę Gądek i Marię Gniadek.

Intencje Mszy Świętych - 10. 01 - 17. 01. 2021

10. 01. 2021

+ Andrzej Sowa z int. Florków i Zapartów

+ Leokadia Cetera

W int. Parafian (poza Parafią)

+ Bronisław Skałoń 16 R+

+ Józef Smoleń

Rejon kolędowy: od P. Władysława Potępy do P. Stanisława Szczepanika

+ W int. Konrada i Nikodema z int. dziadków

1. + Maria, Józef Wypasek ich Rodziców i Rodzeństwo

2. O opiekę NMP, zdrowie, potrzebne łaski i pogodzenie się z wolą Bożą dla pewnej osoby (poza Parafią)

Rejon kolędowy: Polichty od P. Mikołaja Korzeniowskiego do  P. Bogusławy Maniak

W int. Marii z okazji 80 rocznicy urodzin z int. Dzieci z Rodzinami

Rejon kolędowy: Polichty od P. Jacka Mrozika do P. Doroty Cygan oraz Bochniarka

+ Anna, Józef Nicpoń, Stanisława Czajka Jej Rodziców i Józef Jaszczur

Wszystkie Rodziny, które nie mogły być w swoim terminie

+ Joanny Potępa i zmarłych z Rodzin

W int. Ks. Proboszcza z okazji 25 rocznicy służby dla naszej Parafii  z int. Parafian

+ Krystyna Bartosik 2 R+

W int. Parafian (poza Parafią)

+ Jerzy 4 R+, Antoni, Maria, Ryszard Mruk

Poza Parafią: Msze św. gregoriańskie za śp. Zuzannę Bartosik z Mszy św. pogrzebowych, a także za śp. Marię Smagacz.

W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy: Święty Józef wychodzi z cienia Rok św. Józefa - dodatek ze specjalnymi modlitwami; Szczepionka - pytania i odpowiedzi; Wszystko łaska - wywiad O. Leona Knabita.

W nowej Niedzieli: Nawróceni: Kapelan z covidowego oddziału; Szczepić się czy nie szczepić?;

Przed rozesłaniem: „Ty jesteś moim dzieckiem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie” - powiedział dzisiaj Bóg do każdego z nas. Niech trwa w nas Boża miłość i niech przez nas rozlewa się na tych, których spotkamy w ciągu całego tygodnia. Jestem umiłowanym dzieckiem Boga. To moja największa god­ność i szczęście. Mam żyć jak dziecko Króla Niebieskiego, jak dziedzic Jego królestwa. Potrzebuję, Boże, Twojej pomocy, bym sprostał temu zadaniu, dlatego otwieram serce na dar Two­jego błogosławieństwa.

Kolęda 2020 / 2021 (małe zmiany) Msza święta o godz. 17.00

11.01 (poniedziałek)