ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (I NIEDZIELA ZWYKŁA) - 09.01.2022

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek.

Moi Drodzy! W uroczystość Chrztu Pańskiego wspominamy wydarzenie sakramentu chrztu, dzięki któremu staliśmy się chrześcijanami. W tej Eucharystii podziękujmy za naszych rodziców, chrzestnych, kapłanów i katechetów, dzięki którym rozwijaliśmy naszą wiarę. I prośmy, żebyśmy nie ustali na tej drodze, ale pociągnięci przez Ducha Świętego, który zstąpił na Jezusa - o czym usłyszymy w Ewangelii - byli odważnymi świadkami wiary, szczególnie dla dzieci i ludzi młodych.  Niech obrzęd pokropienia wodą święconą przypomni nam moment chrztu św., a jednocześnie oczyści nas z wszelkich grzechowych zmaz.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. będą w następującym porządku: Prymaria będzie o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. Chociaż kończy się dzisiaj Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku, to jednak w liturgii kolędy śpiewamy do dnia 2 lutego.
  2. W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  3. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  4. W następną niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. W następną niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie tradycyjna, doroczna składka przeznaczona  na ubezpieczenie kościoła, wszelkich zabudowań plebańskich (w Securitas) także OC parkingu, cmentarza itd.
  5. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy szczególnie do przekazywania tego podatku naszym drogim chorym Parafianom na rehabilitację, a także na Fundację Nasza Przyszłość. Numery KRS znajdziemy niedługo w gablocie i na stronie internetowej. Wychodząc z kościoła można pobrać specjalną ulotkę na ten temat.
  6. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy: P Marię Socha i P. Elżbietę Krasowską.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzinom naszej Parafii, którzy odpowiedzieli na tegoroczną kolędę przybywając do kościoła na Msze św. kolędowe. Bóg zapłać także za Waszą ofiarność. Ks. Edward podzieli się ofiarami z ministrantami i lektorami, którzy pełnią służbę przy ołtarzu.

Intencje Mszy Świętych - 09. 01 - 16. 01. 2022

09. 01. 2022

+ Tadeusz Paciorek

1. + Maria, Józef Cieśla R+

2. W int. Parafian

Dziękczynno – błagalna w int. pewnej Rodziny z Brzozowej

1. + Julia i Józef Cichoński

2. + Ryszard Szostek z int. siostrzeńca Przemka

1. + Za wszystkich w czyśćcu cierpiących

2. + Jan Stec

1. W int. Konrada i Nikodema z okazji urodzin

2. + Franciszek Pazgan w 30 dzień po śmierci z int. brata Grzegorza z żoną i dziećmi

1. + Maria, Józef Wypasek ich Rodzice i Rodzeństwo

2. + Bronisław Skałoń 16 R+

1. + Władysław Sowa 10 R+

2. + Julia, Stanisław, Halina, Janusz Potępa

1. + Edward Gawlik i zmarłych z Rodziny

2. + Ryszard Szostek z int. bratowej Anety z Rodziną z Rodziną

+ Ryszard Szostek z int. brata Włodzimierza z Rodziną

1. + Jan Włudyka

2. W int. Parafian

+ Jerzy Mruk 4 R+

+ Danutę Sacha - Wójcik.Poza Parafią: Trwają Msze św. gregoriańskie za + Mariana Żabę i od jutra rozpoczynają się za

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Ks. dr Andrzej Jedynak, emerytowany proboszcz Parafii Gromnik. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych.