IV NIEDZIELA ZWYKŁA SYNODALNA - 30.01.2022

Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa związanych z pandemią poprzez obowiązkowe noszenie maseczek.

Moi Drodzy! Przeżywając kolejną niedzielę synodalną, w naszej refleksji zatrzymamy się nad darem osób starszych i niepełnosprawnych. Niedzielna Eucharystia, którą rozpoczynamy przypomina nam o miłości Boga względem nas, wyrażoną w Jego Synu. Otaczając dziś Jego ołtarz, nie bądźmy jak mieszkańcy Nazaretu, którzy odrzucili Chrystusa, ale otwórzmy swoje serca i przyjmijmy Go w darze słowa i Komunii Świętej. Dzisiaj składka inwestycyjna z racji ostatniej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1. W dzisiejszą niedzielę kolejną synodalną Msze św. o godz.7.00, 9.00 i 11.00.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
  3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc luty, który jest poświęcony modlitwom za konających.
  4. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą o godz. 7.00; 9.00 i o 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Pół godziny przed Mszą Św. różaniec w int Rodzin prowadzony przez POAK. Składka przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych. W czasie Mszy św. poświęcenie gromnic. W ten dzień przypada także 47 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa dra Władysława Bobowskiego, biskupa seniora. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Po ostatniej Mszy św. bardzo serdecznie prosimy o rozebranie szopki i choinek przy pomocy dyżurnych.
  5. W czwartek, pierwszy miesiąca, we wspomnienie Św. Błażeja, bpa i męcz. Modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Po Mszy św. o godz. 7.00 błogosławieństwo świec i gardła (owoców). O godz. 15.00 spotkanie dla dzieci i Rodziców z klasy III z Brzozowej i Policht przed przyjęciem I Komunii św.
  6. W piątek, pierwszy miesiąca, Msze św. będą o godz. 7.00; i 16.00 połączone z nabożeństwem pierwszopiątkowym i misyjnym oraz zmianą stacji Żywej Drogi Krzyżowej; będzie to zarazem obowiązkowe spotkanie dla wszystkich uczniów klasy VIII wraz z Rodzicami przed Sakramentem Bierzmowania. Od godziny 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wyjazd do chorych kapłana o godz. 8.30. Okazja do Spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą Św., a w piątek od godz. 15.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich pozostałych. Po Mszy św. poświęcenie wody i soli przeciw pożarom.
  7. W sobotę, pierwszą miesiąca, we wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, o godz. 7.00 Godzinki do NMP, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec, rozważanie różańcowe, oraz Msza św. Po Mszy św. poświęcenie wody i soli przeciw pożarom.
  8. W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną: Prymaria o godz.7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i o godz. 11.00 Suma (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  9. Do sprzątania kościoła po Mszach Św. w Matkę Bożą Gromniczną serdecznie prosimy, P: Monikę Bryndal i Agnieszkę Truchan, zaś na niedzielę P. Małgorzatę Słowińską i Jadwigę Potępa.
  10. Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać za ofiarę członkiniom Róży P. Krystyny Sowa w kwocie 240 zł.

Intencje Mszy Świętych - 30.01 - 06.02.2022

1. + Ignacy Potępa 22 R+

1. + Emilia 6 R+, Jan i Stefan Socha

2. Adolf Ferenc 25 R+

1. + Bogumiła Smoleńska – z okazji urodzin, z int. Stanisława

1. + Eugeniusz Falkowski w 7 miesiąc po śmierci

2. W pewnej intencji

1. + Ignacy Wróbel z okazji Imienin z int. żony

2. + Maria Rżana

W int. Marii z okazji Imienin i rocznicy chrztu św.

+ Wojciech, Maria Haraf R+ i Jan Gniadek

+ Maria Cieśla 15 R+

1. + za wszystkich w czyśćcu cierpiących

2. + Józefa (k) Wardzała 33 R+

W pewnej intencji

+ Marian Żaba

1. + Ignacy Potępa i zmarli z Rodziny

2. W pewnej intencji

+ Władysław, Władysława Jasnocha, Jadwiga Wójcik

1. + Franciszek Maniak 5 R+  z int. żony

2. W int. Parafian

+ Roman Wójcik 7 R+

Poza Parafią trwają Msze Św. Gregoriańskie za śp. Danutę Sachę - Wójcik i od 1.02 rozpoczynają się za śp. + Teresę Myszor z Mszy św. pogrzebowych, a także Msze św. za śp. + Mariana Żabę. Szczegóły w gablocie i nas stronie parafialnej w zakładce Ogłoszenia.

Wszystkim solenizantom  i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.