XIII Niedziela Zwykła - 26.06.2022

Moi Drodzy! Wszyscy jesteśmy powołani. Naszym przeznaczeniem jest niebo, sam Bóg. „Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem”. Módlmy się podczas tej Najświętszej Ofiary o to, aby Pan rozpalił w naszych sercach pragnienie świętości. Przeżywamy dzisiaj także kolejną „Niedzielę Synodalną” - pod hasłem: Rodzice jako aktywny podmiot katechezy. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca czerwca dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. będą o godz.7.00, 9.00 i o godz.11.00 Suma.
  2. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W ten dzień Imieniny obchodzi m.in. Biskup Władysław Bobowski, senior diecezji tarnowskiej. Pamiętajmy w modlitwach.
  3. We wtorek wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika.
  4. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 7.00; 09.00 i 17.00. Składka przeznaczona będzie na tzw. świętopietrze, czyli na potrzeby Ojca św. Pół godziny przed nabożeństwami okazja do spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca.
  5. W piątek, pierwszy miesiąca, rozpoczynamy miesiąc lipiec i w ten dzień rozpoczyna się Tygodniowy Odpust w Tuchowie. Będzie on trwał od 1 do 10 lipca. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie. W tym niespokojnym czasie szukania pokoju w świecie i w nas samych, zapraszamy wszystkich wiernych na odpust do Tuchowa. U nas, w pierwszy piątek, Msze św. o godz. 7.00, oraz o godz. 17.00. Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00, następnie nabożeństwo pierwszo-piątkowe, misyjne, ze zmianą stacji Żywych Dróg Krzyżowych i zbiórką ofiar na misje i Msza św. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00, zaś w pozostałe dni pół godziny przed nabożeństwami. Wyjazd kapłana do chorych o godz. 8.30.
  6. W sobotę, pierwszą miesiąca, w święto NMP - Tuchowskiej, Msza św. o godz. 7.30 (o godz. 7.00 Godzinki, zaraz po, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, rozważanie różańcowe i Msza św.
  7. W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00, i Suma o godz.11.00 (po niej, zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  8. Od dzisiaj za trzy tygodnie, w niedzielę 17. 07. 2016 r., nasza Parafia będzie przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci NMP Szkaplerznej.
  9. Do sprzątania Kościoła bardzo serdecznie prosimy, P: Małgorzata Buratowska i Renata Język.
  10. Bóg zapłać wszystkim Parafianom i zorganizowanym grupom za Boże Ciało, Ołtarze i Oktawę. W czasie wakacyjnym, Msze św. w dni powszednie tradycyjnie o godz. 7.30 (za pewnymi wyjątkami).

Miłosiernemu Ojcu przedstawmy nasze ufne błagania:

1. 1. Za Ojca św. Biskupów, Kapłanów, oraz wszystkich wiernych Kościoła, aby przy pomocy łaski Bożej walczyli o własne i drugich zbawienie.
  2. O świętość duchowieństwa i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  3. Za wszystkie dzieci i młodzież, szczególnie z naszej Parafii, aby podczas wakacji w pełni odzyskała siły fizyczne, moralne i duchowe.
  4. Za rolników, aby Bóg błogosławił ich pracy i dał obfite plony.
  5. Za wszystkich chorych, rannych, poszkodowanych, starszych, niepełnosprawnych i uwikłanych w nałogi.
  6. Za św. pamięci …, tych, którzy zginęli na Ukrainie, oraz wszystkich wiernych zmarłych, aby osiągnęli wieczne szczęście w niebie.
  7. Za naszą Ojczyznę i Ukrainę, oraz nas samych, abyśmy drogi naszego powołania wypełniali miłością.

Wszechmogący Boże, który każdego człowieka przeznaczyłeś do zbawienia, wysłuchaj naszych błagań i udziel nam łask potrzebnych do osiągnięcia chwały nieba. Przez Chrystusa, Pana naszego. AMEN.

Intencje Mszy Świętych - 19. 06 do  26. 06. 2022

1. W int. 1 rocznicy ślubu pewnego małżeństwa

2. + Bolesław Włudyka

+ Władysław Potępa 3 R+ i zmarłych z Rodziny

Poza parafią trwają Msze Św. gregoriańskie za:

1. +Franciszek Pazgan - gr.  2.+Stanisława (k) Potępa - gr.   3.+ Za Barbarę Potępa - gr.

26.06 nie

Od Rodziny Gniadków

03.07 nie

Od syna Artura z Rodziną

Od kuzynki Oli z mężem i dziećmi

W „Gościu Niedzielnym": Garnitur Kaina; Spotkanie domowych Kościołów; Dodatek tarnowski. W „Niedzieli”:  Nie ma większego sukcesu, jak dobra Rodzina; Jakie czasy, tacy księża. Jest także Mały Gość Niedzielny z niespodziankami.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Śp. Annę Jędrzejowską, której pogrzeb odbył się wczoraj, a także tych, którzy zginęli na Ukrainę polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Przed rozesłaniem: Choć drogi do Boga są różne, to wspólnym ich mianownikiem powinna być miłość. Niech Boże błogosławieństwo płynące z tej Najświętszej Ofiary umacnia nas w praktykowaniu miłości na drodze naszego powołania, czyli na drodze do wiecznego szczęścia, do zjednoczenia z Miłością.