III NIEDZIELA ZWYKŁA - R. B. 21. 01. 2018 r.

Moi Drodzy! Bóg przychodzi do każdego z nas indywidualnie, osobiście, ale przychodzi też do całej naszej wspólnoty eucharystycznej. Przy­bywa, aby budować, odnawiać i umacniać naszą jedność. Jezus bardzo pragnie, abyśmy byli jedno z Nim i między sobą. Uświa­damiamy to sobie zwłaszcza w tych dniach, gdy przeżywamy Ty­dzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie ustawajmy w błaganiu o wielki dar jedności dla Kościoła i świata, a także o jedność i miłość w naszych rodzinach i wspólnotach. Szczególną modlitwą ogarniamy dzisiaj  i jutro nasze babcie i dziadków, żyjących i tych, którzy odeszli do wieczności.

W dzisiejszą niedzielę (jak to było zapowiadane…) w czasie wszystkich Mszy św. składka jest przeznaczona na ubezpieczenie kościoła, wszelkich zabudowań plebańskich (w Securitas i PZU) także OC parkingu, cmentarza itd. (…) Bardzo serdecznie proszę o sprawiedliwą ofiarność na ten cel.

1. W dzisiejszą niedzielę, Dzień Babci: Prymaria o godz.7.00, o godz. 9.00 Wotywa zaś o godz. 11.00 Suma.
  2. W poniedziałek - Dzień Dziadka.
  3. W środę, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Po Mszy św. spotkanie dla klasy VII z Rodzicami.
  4. W czwartek, święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła; zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W ten dzień przypada 4 rocznica święceń biskupich księży Biskupów Stanisława Salatarskiego i Jana Piotrowskiego.
  5. W piątek, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Jest to zarazem XIX Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
  6. W sobotę, Msza św. o godz. 7.30. Jest to zarazem Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu. Po Mszy św. spotkanie bardzo ważne dla wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
  7. W następną niedzielę, ósmą synodalną, rozpoczniemy 40 godzinne nabożeństwo, przygotowujące nas do zbliżającego się już Okresu Wielkiego Postu, które będzie trwało przez 3 kolejne niedziele, polegające na Uroczystym Wystawieniu Najświętszego Sakramentu w Monstrancji oraz adoracji wspólnej i prywatnej. Prymaria o godz.7.00 a po niej adoracja wspólna i prywatna do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i adoracja wspólna, a następnie prywatna do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 Suma zakończona adoracją wspólną. (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszam przynajmniej pół godziny wcześniej). Składka w następna niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca to - inwestycyjna.
  8. Do sprzątania kościoła serdecznie proszę na niedzielę: P. Wiesława Socha i Krzysztof Socha.
  9. Referat misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać za ofiarę 250 zł. Członkiniom Róży P. Haliny Potępa.
  10. Bóg zapłać za dzieło kolędy.

Msze św. od 21. 01 do 28. 01. 2018 r.

Nie.   7.00   + Teresy Harchala 4 R+ z int. bratanicy Barbary Koniuszy z Rodziną

9.00   + Janusza Sochy 11 R+

11.00   + Jerzego Mruka 1 R+

Pon.  7.00   + Józefa Knapika od chrzestnego Eugeniusza z Rodziną

+  Marii Budzyńskiej z int. Zygadłów z Gorlic (Ks. Piotr

+ Marii Budzyńskiej z int. Wnuczek Małgorzaty i Joanny z Rodzinami (ks. Zbigniew)

+ Marii Budzyńskiej z int. Wnuka Dariusza z Rodziną (O. Ryszard)

Wto.  7.00   + Józefa Knapika z int. Rodziny Jasnochów

+ Marii Budzyńskiej z int. Wnuka Krzysztofa z Rodziną (Ks. Piotr)

+ Marii Budzyńskiej z int. Wnuka Tadeusza z Rodziną (O. Ryszard)

Śro. 16.00  + Michała 19 R+ i Józefy Wójcik

W int. Parafian (Ks. Piotr)

W pewnej intencji (ks. Zbigniew)

+  Marii Budzyńskiej z int. Wnuka Krzysztofa z żoną (O. Ryszard)

Czw. 7.00    + za wszystkich w czyśćcu cierpiących

+ Marii Budzyńskiej z int. Wnuczki Anny z Rodziną (Ks. Piotr)

+  Marii Budzyńskiej z int. Wnuka Adriana z Rodziną (O. Ryszard)

Pią.  7.00    W int. Rodziny Piątków z Podlesia

+ Marii Budzyńskiej z int. Wnuków Wiktora, Marcela i Antosi (Ks.  Piotr)

+ Marii Budzyńskiej z int. Swatowej Marii z Rodziną (ks. Zbigniew)

+  Marii Budzyńskiej z int. Swatowej Janiny (O. Ryszard)

Sob.  7.30  W int. Magdaleny z okazji 18 rocznicy urodzin z int. Rodziców i Rodzeństwa

Nie.   7.00  + Bronisława, Józefy, Wojciecha Gniadek

9.00  Podziękowanie za szczęśliwie przeżyty rok z prośbą o dalsze bł. Boże w Nowym

Roku, opiekę NMP i zdrowie członków Róży P. Jana Bartosika

11.00  + Emilii Socha  2 R+

Trwają  Msze św. gregoriańskie za śp. Ignacego Wróbla.

Przed rozesłaniem: Przyjmując otwartym sercem dar Bożego błogosławieństwa, starajmy się być w życiu codziennym budowniczymi pokoju i jedności w domu, sąsiedztwie, bliższym i dalszym otoczeniu.