XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.07.2022

Drogie Siostry i Bracia! Czy nauka Chrystusa przystaje do dzisiejszych realiów? Czy możemy powiedzieć, że to, co tutaj za chwilę usłyszymy, jesteśmy w stanie realizować poza murami kościoła? Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli pokaże nam, że Dobra Nowina jest ponadczasowa, a wezwanie Chrystusa stanowi apel, wobec którego nie można przejść obojętnie. Prośmy więc Boga, aby oddalił od nas nasze ludzkie słabości, a pomógł nam stanąć przed Nim w prawdzie o nas samych, abyśmy czerpiąc z Eucharystii, uczyli się prawdziwej miłości do Boga i bliźniego. Modlimy się także o dobre przeżycie Uroczystości Odpustowej, którą przeżywać będziemy w następną niedzielę ku czci MB Szkaplerznej.

1. Msze św. dzisiaj będą o godz. 7.00; o godz. 9.00, oraz godz. 11.00.
  2. W poniedziałek Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.
  3. We wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwewrfurtu, biskupa i męczennika.
  4. W środę wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników - Patronów Diecezji. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 7.30.
  5. W piątek wspomnienie świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  6. W sobotę liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, u nas także Uroczystość, w czasie której też możemy zyskać odpust zupełny. Msza św. o godz.7.30.
  7. W następną niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz.9.00, oraz godz. 11.00 Uroczysta Suma z procesją Eucharystyczną, którą odprawi i kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi: Ks. mgr Sebastian Piech, nasz były wikariusz, a obecnie wikariusz Parafii Nowa Wieś koło Krynicy. W czasie procesji bardzo serdecznie prosimy o udział całą Służbę Liturgiczną Ołtarza, dzieci pierwszo-komunijne, chłopców  z dzwoneczkami, dziewczynki sypiące kwiaty, bardzo prosimy także o wzięcie wszystkich figur, obrazów, chorągwi, feretronów a Panów strażaków o niesienie baldachimu.
  1. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, wykoszenia chwastów wokół kościoła i zabudowań, bardzo serdecznie proszę, P: Wiesławę Gniadek, Annę Bartosik, Pawła Sowę i Ludmiłę Wójcik.

Modlitwa Powszechna

„Polecenie to bowiem, które ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości” - mówił Mojżesz do ludu. Módlmy się więc do Boga o pomoc w realizacji Jego nauki:

1. Za Ojca Świętego, biskupów i całe duchowieństwo, aby poranionej ludzkości nieśli nadzieję, dostrzegając w każdym człowieku cierpiącego Chrystusa.
  2. O zażegnanie wszelkich konfliktów na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.
  3. Za tych, którzy leczą i pielęgnują chorych, aby na wzór miłosiernego Samarytanina inspirowali innych do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
  4. Za ludzi chorych (szczególnie ks. Proboszcza, P. Bolesława), aby spotkali na swej drodze tych, którzy nie przejdą obojętnie wobec trudności, z którymi się borykają.
  5. Za rolników i wypoczywających, aby potrafili swym świadectwem życia wskazywać innym wartość wiary.
  6. Za świętej pamięci… , tych, którzy zginęli na Ukrainie i wszystkich zmarłych, aby dostąpili chwały nieba.
  7. Za nas, abyśmy pamiętali, że człowiek nie spełnia się i nie rozwija inaczej, jak tylko przez szczery dar z samego siebie.

„Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem”. Niech Twoja łaska, Boże, wspiera nas, abyśmy byli zawsze wierni Twojej nauce i zasłużyli na nagrodę życia wiecznego. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 10.07 do  17.07.2022

W int. Weroniki z okazji 18 rocznicy urodzin z int. Rodziców i braci

1. W int. pewnego małżeństwa z okazji 40 rocznicy  ślubu z int. dzieci

2. + Franciszek 22 R+, Antoni, Helena i Bronisława (k) Cieśla

+ Katarzyna Fior 18 R+, syna Juliana z int. córki z Rodziną

Poniedz.

1. W int. pewnego małżeństwa z okazji 30 rocznicy ślubu

2. + Józef Potępa z int. Tadeusza i Anety Nadolnik z dziećmi

1. + Stanisława (k) Czajka 10 R+

2. + Józef Potępa z int. Zbigniewa Nadolnika z Rodziną

1. + Joanna Potępa z zmarli z Rodzin

2. + Genowefa, Władysław Bartosik z int. syna Ryszarda z Rodziną

1. W int. Agnieszki z okazji 2 rocznicy urodzin

2. + za wszystkich w czyśćcu cierpiących

1. + Anna, Wojciech, Edward, Stanisław Oleksyk, Władysław Węgrzyn

2. + Józef Potępa z int. wnuków Karoliny i Dawida z Rodziną

1. + Stanisław Budzyn R+

2. + Józefa (k) Gucwa

1. W int. ks. Proboszcza z okazji 40 lecia jubileuszu kapłań. z int. ks. Sebastiana

2. + Maria Szczepanik z okazji Imienin z int. syna Antoniego z żoną i dziećmi

1. Rozalia, Jan Żaba z int. wnuków Jolanty i Tadeusza

2. O zdrowie dla pewnej osoby

W int. Parafian

Poza parafią trwają Msze Św. greg.  1.   + Za Barbarę Potępa - gr.

10.07 ni

Od Kingi i Leszka Janik z Rodziną

11.07 po

Od Beaty i Andrzeja Włudyka z Rodziną

12.07 wt

Od Danuty i Franciszka Włudyka

13.07 śr

Od cioci Czesławy

14.07 cz

Od kuzynki Magdy z Rodziną

15.07 pi

Od kuzyna Adama z Rodziną

16.07 so

Od kuzynki Katarzyny z Rodziną

17.07 ni

Od kuzynki Beaty z Rodziną

W „Gościu Niedzielnym": kolejna płyta Biblii Audio; Jeszcze o bolesnych skutkach pandemii w Kościele; Premier o perspektywach na przyszłość.

W „Niedzieli”: Pamiątki po Jezusie; Oda do nicości; Bez wiary nie ma życia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji i poleca się na przyszłość.

Przed rozesłaniem: „Idź, i ty czyń podobnie” - to zaproszenie, które kieruje do nas dzisiaj Jezus Chrystus. Niech przykład miłosiernego Samarytanina z dzisiejszej Ewangelii i jego współczesnych naśladowców będzie dla nas inspiracją do okazywania miłości ludziom wokół nas, ale także tym „postawionym na obrzeżach życia”. Niech w tym wspomaga nas Boże błogosławieństwo.