XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.07.2022

Moi Drodzy Przychodzimy dziś do Boga, naszego Ojca, ufni w Jego miłość do nas. Pragniemy, aby ta Eucharystia była najszczerszą i najpiękniejszą modlitwą, jaką możemy Mu ofiarować. Otwórzmy nasze serca i umysły, aby to spotkanie z żywym i prawdziwym Bogiem pomogło nam odkryć wolę Bożą w naszym życiu i przyczyniło się do naszej świętości. Kończąc Tydzień Św. Krzysztofa, przepraszajmy za wszystkie grzechy, a szczególnie najczęstsze grzechy kierowców i pieszych. Dzisiejsza Składka przeznaczona jest na Utrzymanie naszego Seminarium Duchownego, Bóg zapłać za ofiary,

1. W dzisiejszą niedzielę Prymaria o godz. 00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. Jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie. Po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, oraz tradycyjna akcja prowadzona pod hasłem: „MIVA Polska - 1 grosz za 1 km jazdy”. Kierowcy będą mogli złożyć te ofiary dzisiaj po Mszach św. do puszek.
  2. Jutro, w poniedziałek, Święto św. Jakuba Apostoła, oraz wspomnienie św. Krzysztofa.
  3. We wtorek, wspomnienie, Św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  4. W środę o godz. 7.30 Nowenna do MBNP i Msza św.
  5. W piątek, wspomnienie świętej Marty, Patronki Gospodyń domowych i Hotelarzy.
  6. W następną niedzielę Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o 11.00. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna.
  7. Do sprzątania kościoła na niedzielę proszę bardzo serdecznie, P: Józefę Cieśla i Alinę Żaba.

Bogu pełnemu dobroci i miłosierdzia przedstawmy wszystkie te sprawy, z którymi przyszliśmy dzisiaj na nasze niedzielne spotkanie eucharystyczne.

1. Aby Ojciec św. swą prostotą i zdolnością do zjednywania so­bie przyjaciół pozyskał wielu młodych ludzi dla Zbawiciela.
  2. O odpowiednią pogodę i siły dla rolników.
  3. O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  4. Za wypoczywających na wakacjach, aby pamiętali o podstawowych obowiązkach wobec Boga, Kościoła i bliźnich.
  5. Za wszystkich kierowców i podróżnych, aby nie narażali życia własnego i bliźnich, szczególnie przez alkohol i narkotyki i aby Bóg zachował nas wszystkich od niebezpieczeństw.
  6. Aby chorzy (szczególnie Ks. Proboszcz), niepełnosprawni, poszkodowani w wyniku anomalii pogodowych, wypadków i tragedii, otrzymali potrzebne łaski i siły od Boga, a od ludzi, dar dobroci serca.
  7. Za świętej pamięci…, i za ofiary alkoholu, narkomanii, nikotyny oraz wszystkich, którzy zginęli w wypadkach, aby jak najszybciej osiągnęli niebo.
  8. Módlmy się za nas abyśmy potrafili szczerze wypowiadać słowa: „Bądź wola Twoja”

Ojcze nieskończenie dobry, racz wysłuchać ufne błagania i przemień swoją łaską nasze życie, abyśmy pośród różnych doświadczeń w Tobie odnajdywali prawdziwy pokój i radość. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 24. 07 do 31. 07. 2022

+ Józef

1. W int. Anny i Krzysztofa z okazji Imienin i rocznicy ślubu z int. dzieci z Rodzinami

2. + Krzysztof Knapik z okazji Imienin z int. żony z dziećmi

+ Wojciech Wróbel i Zofia 59 R+, Zofia Ciesielczyk, Eugeniusz Knapik

O zdrowie dla Ks. Proboszcza

+ Teresa Myszor – z int. wnuka Karola

+ Anna, Bolesław Potępa i zmarłe dzieci

+ Teresa Myszor – z int. siostry Marii i szwagra z Kipsznej

+ Teresa Myszor – z int. Barbary Żaba

+ Teresa Myszor – z int. rodziny Gniadków

+ Teresa Myszor – z int. Bogusławy i Marka Kolano

+ Teresa Myszor – z int. Jolanty i Mirosława Kwiek z Lusławic

O zdrowie dla Ks. Proboszcza

+ Teresa Myszor – z int. Anny i Krzysztofa Kierońskich

+ Teresa Myszor – z int. Marii Kierońskiej

+ Teresa Myszor – z int. Barbary i Michała Burnat z rodziną z Chojnika

W int. Parafian

W int. Justyny i Andrzeja z ok. 10 r. ślubu – z int. Rodziców i Rodzeństwa

W int. Ks. Proboszcza – z int. pewnej Rodziny z Policht

W int. Anny i Jacka Paciorek z ok. 5 r. ślubu o zdrowie Bł. B. na dalsze lata

+ Julian Zaborski – od córki i syna

Poza parafią trwają Msze Św. greg.  1.   + Za Barbarę Potępa - gr.

24.07 ni

Od sąsiadów Wójcików

25.07 po

Od Stanisławy Wójcik

26.07 wt

Od Małgorzaty i Kazimierza Buratowskich

27.07 śr

Stanisławy i Marii Gucwa

28.07 cz

Od Mateusza Potępa

29.07 pi

Od Jowity i Kamila Myszor

30.07 so

Os sąsiada Czesława Gniadka

W „Gościu Niedzielnym": i w „Niedzieli”: wiele ciekawych artykułów.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji i poleca się na przyszłość.