XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.08.2022

Dzisiejsza liturgia mszalna z jednej strony pokazuje wielkie pragnienie Boga, aby wszystkie Jego dzieci zostały zbawione, a z drugiej - że zbawienie nie dokonuje się automatycznie. Jezus przypomina, że aby wejść do obiecanego królestwa niebieskiego, trzeba to królestwo wybierać każdego dnia, trzeba być konsekwentnym w wierze i być gotowym na trudy z niej wynikające. Niech nasze uczestnictwo w tej Eucharystii umocni nas do nawracania się, zrywania z grzechem, do ciągłego wybierania Boga we wszystkich dziedzinach życia. Módlmy się także w int. naszych Pielgrzymów, zdążających do Pani Jasnogórskiej.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 11.00.
  2. Jutro w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej.
  3. W środę święto św. Bartłomieja, Apostoła. O godz. 7.30 Nowenna do MBNP i Msza św.
  4. W czwartek w godz. 14:00 - 17:00 - wejście pielgrzymki na Jasną Górę, zaś o godz. 17.00 uroczysta Msza św. na wałach jasnogórskich na zakończenie 40 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej - wszystko transmitowane w RDN Małopolska i telewizję internetową. U nas Msza św. o godz. 7.30.
  5. W piątek przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. O godz. 7.30 Msza św. Z racji Uroczystości w ten dzień nie obowiązuje post.
  6. W sobotę wspomnienie Świętej Moniki. Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę, kolejną synodalną, Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. Z racji ostatniej niedzieli składka inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
  8. Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkom Róży P. Antoniego Bartosika za ofiarę 240 zł. na PDRW.
  9. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę na niedzielę: P. Marię Skorupa i Danutę Cieśla.

Zgromadzeni przez Jezusa Chrystusa i nakarmieni słowem Bożym, zanieśmy do Boga Ojca naszą pokorną modlitwę:

1. Aby Kościół pomagał ludziom przyjmować objawioną prawdę oraz prowadził ich do pokuty i pojednania.
  2. Aby pasterze Kościoła, strzegąc objawienia, umacniali wiarę chrześcijan przez głoszenie Bożego słowa i sprawowanie sakramentów.
  3. Aby rodzice troszczyli się o właściwy rozwój duchowy swych dzieci, a młodzi ludzie poznawali ogrom wiedzy, mądrości i miłości Bożej.
  4. Za chorych (szczególnie P. Bolesława, Antoniego, Reginy, Mariusza i ks. Proboszcza), niepełnosprawnych, uwikłanych w nałogi, aby doznawali po­mocy Bożej i wsparcia ludzkiego.
  5. Aby dla naszych bliskich zmarłych (a zwłaszcza dla N.) zostały otwarte bramy królestwa niebieskiego.
  6. Abyśmy z Bożą pomocą potrafili wchodzić przez ciasną bramę i osiągnęli radość wiecznego szczęścia.

Wysłuchaj, Boże, naszej pokornej modlitwy i spraw, abyśmy trwając we wspólnocie Kościoła świętego, coraz bardziej otwierali się na Twoją zbawczą wolę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 21. 08 do 28. 08. 2022

W int. Wandy i Tadeusza w 50 rocznicę ślubu od dzieci i wnuków

1. W int. Marii z okazji 65 rocznicy urodzin z int. męża i córek z Rodzinami

2. + Maria, Stanisław i Stefan Bartosik

+ Edward Knapik 4 R+, zmarłych Rodziców i braci

PONIEDZIAŁ

1. + Teresa Myszor z int. koleżanek i kolegów córki Marty z Laboratorium Szpitala św. Łukasza w Tarnowie

2. + Jan Stec z int. pewnej osoby

1. + Wojciech, Karolina, Andrzej Sowa, Franciszek, Maria Laska

2. + Teresa Myszor z int.Teresy i Romana Gutowicz z córką

1. + Stanisława Potępa z int. córki Bernadety z mężem

2. W int. Parafian

1. Za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą od Rodziny z Policht

2. + Stanisława Potępa z int. wnuczki Moniki

1. + Wiesław Szostek 8 R+

2. + Stanisława Potępa z int. wnuczka Artura z żoną

1. + Stanisława Potępa z int. wnuczki Pauliny z mężem i dziećmi

2. + Olga Żaba z int. pewnej osoby

O zdrowie i bł. Boże dla Ks. Proboszcza z int. Bogusławy Maniak

1. W int. Kubusia z okazji 1 rocznicy urodzin

2. + Bronisław Skałoń z okazji Imienin

+ + zmarłych z Rodziny Cyzów

Trwają Msze gregoriańskie poza parafią za + Leokadię Cetera (do 30.08 wtorek).

A także Msze św. pogrzebowe za: + Sp. Danutę Sachę - Wójcik

21.08 ni

Od Siostry Lidii z Rodziną

25.08 cz

Od pracowników piekarni Migdała z Zakliczyna

22.08 po

Od mamy

26.08 pi

Od pracowników piekarni Migdała z Zakliczyna

23.08 wt

Od Rodziny Końskich z Zabawy

27.08 so

Od Władysława Wójcika z Zawady

24.08 śr

Od Migdała z Rodziną

28.08 ni

Od Władysława Wójcika z Zawady

W „Gościu Niedzielnym": Niedokończona Pielgrzymka do Medjugorja; Rocznica śmierci ks. Romana Kotlarza.  W „Niedzieli”: Czy światu grozi pandemia głodu? Jak rozmawiać z nastolatkiem?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji i poleca się na przyszłość.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Juliusza Gniadka oraz tych, którzy zginęli na Ukrainie, w modlitwie.

Przed rozesłaniem: Bóg pragnie nas obdarzyć swoim błogosławieństwem, abyśmy w całym naszym życiu mogli chodzić Jego drogami, a świadec­twem życia chrześcijańskiego i dobrymi czynami „przyciągali ludzi do wiary i do Boga".