XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK „C” 11.09.2022

Moi Drodzy! Stajemy dzisiaj wokół ołtarza Chrystusowego, aby zaczerpnąć ze źródła Bożej miłości i miłosierdzia. Pragniemy przyjąć dar Bo­żego słowa i posilić się Chlebem eucharystycznym. Dzisiaj, rozpoczyna się w Polskim Kościele, XII Tydzień Wychowania, pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i Suma o godz.11.00, w czasie której powołani będą nowi ministranci i DSM. Jak było w ubiegłą niedzielę zapowiadane Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie proszą o wsparcie w zakupie sztandaru Szkoły Podstawowej w Brzozowej z wizerunkiem bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Ta zbiórka odbędzie się w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. do puszek. W dowód wdzięczności będzie ciasto do kawy niedzielnej. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

- jutro, w poniedziałek, wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;

- we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 7.00 Nowenna do MBNP i Msza św.

- w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

- w piątek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

- w sobotę Msza św. o godz. 7.30.

1. W następną niedzielę w Święto Świętego Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski, Patronalne święto młodzieży polskiej. Przeżywać będziemy także 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Słuchanie uchem serca”. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
  2. Ks. Biskup i Ks. Rektor WSD w Tarnowie po raz kolejny zwracają się do Was, Drodzy Parafianie o zbiórkę zboża na WSD w Tarnowie, dlatego bardzo prosimy Radnych Rady Parafialnej, aby w tym Tygodniu przeprowadzili sprawnie tę zbiórkę.
  3. Od dzisiaj są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 28 zł. i ścienne po 8 zł. na rok 2023.
  4. Do sprzątania kościoła na niedzielę, serdecznie prosimy, P: Zofię Osysko i Stanisławę Potępa.
  5. W dniu 15.09.( w najbliższy czwartek) o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Polichtach P. Sołtys Jolanta Rutka zaprasza na zebranie wiejskie na temat podziału środków z funduszu sołeckiego na 2023 r.

Do Boga, Ojca pełnego miłosierdzia, skierujmy nasze prośby.

1. Módlmy się za Kościół święty, Ojca św., Biskupów, Kapłanów i cały Lud wierny, aby bez przeszkód mógł każdemu potrzebującemu   człowiekowi   głosić   orędzie o miłości, która przebacza.
  2. Za naszą Ojczyznę, by rozpoczynający się dziś XII Tydzień Wychowania uwrażliwił wszystkich Polaków na potrzebę niesienia pomocy młodemu pokoleniu w procesie wzrastania w duchu wartości.
  3. O świętość duchowieństwa i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  4. W int. wszystkich członków Żywych Dróg Krzyżowych z naszej Parafii, aby umiłowanie krzyża dało im moc do przezwyciężenia wszystkich trudności i do radości życia w bliskości Boga.
  5. Za wykładowców wyższych uczelni, także katolickich (szczególnie tych, które dzisiaj wspieramy składką) przygotowujących rzesze nowych pedagogów, wychowawców i katechetów, aby oświeceni światłem Ducha Świętego jak najlepiej realizowali swoją misję.
  6. Za świętej pamięci…., oraz za wszystkich zmarłych, zwłaszcza tych, którzy w czasie swego ziemskiego życia byli zaangażowani w dzieło nauczania i wychowania, by miłosierny Bóg obdarzył ich radością nieba.
  7. Módlmy się za nas samych, abyśmy na wzór miłosiernego Ojca z dzisiejszej ewangelii byli prawdziwymi świadkami przebaczenia i miłosierdzia względem naszych sióstr i braci.

Boże Ojcze, przyjmij modlitwy błagającego Cię Kościoła, ze­chciej je wysłuchać i obdarz nasze życie swoim błogosławień­stwem i pokojem. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 11. 09 do 18. 09. 2022

NIEDZIEL

W int. Ks. Proboszcza z okazji Imienin z intencji Parafian

1. W int. Jadwigi z okazji 40 rocznicy urodzin z int. męża i dzieci

2. W int. członków Róży P. Antoniego Bartosika z podziękowaniem za łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie dla żywych, a dla zmarłych o niebo

+ Kazimierz Cieśla z int. wnuczki Katarzyny z Rodziną

W „Gościu Niedzielnym": Między hejtem, a krytyką; Nowa szkoła; Potrzebujemy pomocy Boga.

W „Niedzieli”: (która teraz kosztuje 10 zł.) Jak pomóc dziecku, które 9 godzin dziennie spędza w Internecie; dodatek - Bliżej życia z wiarą; Wystawiliśmy Niemcom rachunek.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji i poleca się na przyszłość.

Przed rozesłaniem: Wiele decyzji w życiu jest bolesnych. Mimo wszystko trzeba je podjąć. Decyzja o wiernym kroczeniu za Chrystusem również może być bolesna, zwłaszcza na początku, bo wymaga porzucenia czegoś lub kogoś. Ale warto ją podjąć, gdyż jej owoce będą błogosławione.