XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 96 Niedziela Misyjna - 23.10.2022

Moi Drodzy. Rozpoczynamy dziś 96 Tydzień Misyjny pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. Cały Kościół jest misyjny", to zna­czy my - świeccy i duchowni różnych stanów i zawodów - jesteśmy powołani do relacji z Bogiem i do troski o bliźniego. Jesteśmy posłani, by w naszych środowiskach i okolicznościach żyć po chrześcijańsku i wiarę przekazywać innym.  Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na tzw. Misyjny Fundusz Papieski, czyli misje i misjonarzy. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

1. Dzisiaj Msze św.: Prymaria o godz. 7.30, Suma o godz.11.00, oraz o godz. 15.00 Różaniec i Msza św.
  2. W środę o godz. 17.00 Msza św., Nowenna do MBNP i nabożeństwo różańcowe.
  3. W piątek, w święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów - Msza św. o godz.16.00, a po niej tradycyjna procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej w stronę Podlesia na cmentarz żołnierski. Zapraszamy cała Parafię ze świecami, szczególnie LSO i DSM.
  4. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. i nabożeństwo różańcowe.
  5. W następną niedzielę, synodalną, będziemy obchodzić Rocznicę Poświecenia Kościoła Miejscowego (Parafialnego). Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i o 15.00 najpierw Różaniec i Msza św.  Składka z następnej niedzieli jako, że jest to ostatnia niedziela miesiąca, to tzw. Składka inwestycyjna - część musi być przeznaczona na budujące się kościoły w naszej Diecezji.
  6. W dalszym ciągu można składać wypominki i bardzo prosimy o zrobienie porządku na cmentarzu.
  7. Do sprzątania kościoła i wokół niego na następną niedzielę i Uroczystość Wszystkich Świętych, bardzo serdecznie prosimy: P. Annę Burnat, Jadwiga Słowek, Zofię Wójcik i Ignacego Skórę.
  8. Referat Misyjny DT składa serdeczne Bóg zapłać członkiniom Róży P. Zofii Gucwa za ofiarę 200 zł. na PDRW.

Do Boga, który przez chrzest powołał nas do Kościoła i posyła do świata, wołajmy z ufnością.

1. Módlmy się za Kościół, aby z radością i ufnością żył nauką i misją Chrystusa.
  2. Za rządzących, aby wspierali dzieła misyjne podejmowane przez obywateli.
  3. Za chorych i cierpiących, aby doświadczali troski, opieki i miłości.
  4. Za misjonarzy, aby byli silni Bogiem i cieszyli się wsparciem ludzi.
  5. O świętość duchowieństwa i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, aby piękno Ewangelii, moc sakramentów i radość wiary mogły dotrzeć do każdego człowieka.
  6. Za świętej pamięci…., oraz zmarłych misjonarzy i misjonarki, aby owoce ich życia i posługi umacniały Kościół.
  7. Módlmy się za nas, abyśmy otwarci na Ducha Świętego odkrywali bogactwo chrztu, pielęgnowali relacje z Bogiem i służyli innym.

Boże Ojcze, Ty nas zawsze wysłuchujesz i wiesz, co jest dla nas naj­lepsze. Prowadź nas drogami ufności i służby, przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 23. 10 do 30.10. 2022

NIEDz.

+ Józef, Maria, Helena Gucwa

1. + Jan Wróbel

2. W int. Parafian

+ Józef Wójcik 22 R+

PONIEDZ.

1. + Józef Gucwa z int. Klubu Seniora w Siemiechowie

2. + Józef Gucwa z int. Klubu Seniora w Siemiechowie

1. + Joanna Potępa i zmarli z Rodzin

2. W pewnej intencji

1. + Maria Knapik 3 R+

2. + Ignacy Wardzała 51 R+ i zmarłych z Rodziny

CZW.

1. + Zofia 27 R+ i Władysław Kwiek

2. + Teresa Myszor 1 R+

1. + W int. Leona z okazji 1 rocznicy urodzin, jako podziękowanie i prośba o bł. Boże, opiekę NMP i zdrowie

2. + Tadeusz Język z okazji Imienin

1. + Edward Cieśla 23 R+

2. + Leopold Korzeniowski 25 R+

NIEDZ.

+ Edward i Stanisława Rzepka

1. W int. Jana w 70 rocznicę urodzin od żony, córek i syna

2. W int. Kacperka z okazji 10 rocznicy urodzin

+ Władysław i Maria Wójcik z int. bratanków Jolanty i Tadeusza

Poza parafią  od jutra Msze Św. pogrzebowe za:

1. + Marian Maniak                              2. Msze św. gregoriańskie za + Stefana Sochę

23.10 ni

Od sąsiadów Gucwów

Od  Krzysztofa Sochy

24.10 po

Od sąsiadów Gucwów

Od Kazimierza i Wiesławy Socha z Rodziną

25.10 wt

Od Rodziny Florków i Zapartów

Od Barbary Tokarz z Rodziną z Jastrzębi

26.10 śr

Od Pracowników i Emerytów SP w Brzozowej

27.10 cz

Od Pracowników i Emerytów SP w Brzozowej

28.10 pi

Od sąsiadów Angeliki i Marcina Gaj

29. 10 so

Od sąsiadów Krystyny i Sebastiana Gaj

30.10 ni

Od Pawła Gaj z Rodziną  - zakończenie

W „Gościu Niedzielnym": Co grozi Polsce ze strony Rosji; Schrony, jod i atom.

W „Niedzieli: Ukraińcy wygrają tę wojnę; Czy Kościół może istnieć bez struktur?

Są jeszcze Kalendarze Rolników i czasopisma misyjne.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.

Przed rozesłaniem: Drogę nawrócenia i pracy nad sobą lepiej zacząć dzisiaj, bo jutro będzie trudniej. Niech wam dobry Bóg błogosławi w podejmowaniu tego wyzwania.

Sprawa wyborów do Rady Parafialnej: SKŁAD Komisji wyborczej: Ks. Proboszcz; ks. Wikariusz; P.Szafarz; P. Renata Język i P. Ludmiła Wójcik.

Prawo do głosowania mają Ci, którzy przyjęli już Sakrament Bierzmowania. Zostajemy na swoich miejscach i oczekujemy na karty do głosowania. Głosujemy następująco: odszukujemy swój rejon kolędowy i wśród 3 kandydatów piszemy 1 iks (X) przy wybranym kandydacie, drugi głos możemy oddać na jakiegokolwiek kandydata z całej listy. Mamy do dyspozycji 2 głosy.