XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 96 Niedziela Misyjna - 23.10.2022
Moi Drodzy. Rozpoczynamy dziś 96 Tydzień Misyjny pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. „Cały Kościół jest misyjny", to znaczy my - świeccy i duchowni różnych stanów i zawodów - jesteśmy powołani do relacji z Bogiem i do troski o bliźniego. Jesteśmy posłani, by w naszych środowiskach i okolicznościach żyć po chrześcijańsku i wiarę przekazywać innym. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na tzw. Misyjny Fundusz Papieski, czyli misje i misjonarzy. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.
- Dzisiaj Msze św.: Prymaria o godz. 7.30, Suma o godz.11.00, oraz o godz. 15.00 Różaniec i Msza św.
- W środę o godz. 17.00 Msza św., Nowenna do MBNP i nabożeństwo różańcowe.
- W piątek, w święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów - Msza św. o godz.16.00, a po niej tradycyjna procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej w stronę Podlesia na cmentarz żołnierski. Zapraszamy cała Parafię ze świecami, szczególnie LSO i DSM.
- W sobotę o godz. 7.30 Msza św. i nabożeństwo różańcowe.
- W następną niedzielę, synodalną, będziemy obchodzić Rocznicę Poświecenia Kościoła Miejscowego (Parafialnego). Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i o 15.00 najpierw Różaniec i Msza św. Składka z następnej niedzieli jako, że jest to ostatnia niedziela miesiąca, to tzw. Składka inwestycyjna - część musi być przeznaczona na budujące się kościoły w naszej Diecezji.
- W dalszym ciągu można składać wypominki i bardzo prosimy o zrobienie porządku na cmentarzu.
- Do sprzątania kościoła i wokół niego na następną niedzielę i Uroczystość Wszystkich Świętych, bardzo serdecznie prosimy: P. Annę Burnat, Jadwiga Słowek, Zofię Wójcik i Ignacego Skórę.
- Referat Misyjny DT składa serdeczne Bóg zapłać członkiniom Róży P. Zofii Gucwa za ofiarę 200 zł. na PDRW.
Modlitwa wiernych
Do Boga, który przez chrzest powołał nas do Kościoła i posyła do świata, wołajmy z ufnością.
- Módlmy się za Kościół, aby z radością i ufnością żył nauką i misją Chrystusa.
- Za rządzących, aby wspierali dzieła misyjne podejmowane przez obywateli.
- Za chorych i cierpiących, aby doświadczali troski, opieki i miłości.
- Za misjonarzy, aby byli silni Bogiem i cieszyli się wsparciem ludzi.
- O świętość duchowieństwa i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, aby piękno Ewangelii, moc sakramentów i radość wiary mogły dotrzeć do każdego człowieka.
- Za świętej pamięci…., oraz zmarłych misjonarzy i misjonarki, aby owoce ich życia i posługi umacniały Kościół.
- Módlmy się za nas, abyśmy otwarci na Ducha Świętego odkrywali bogactwo chrztu, pielęgnowali relacje z Bogiem i służyli innym.
Boże Ojcze, Ty nas zawsze wysłuchujesz i wiesz, co jest dla nas najlepsze. Prowadź nas drogami ufności i służby, przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
Intencje Mszy Świętych - 23. 10 do 30.10. 2022 |
||
NIEDz. 23.10 |
7.30 |
+ Józef, Maria, Helena Gucwa |
11.00 |
1. + Jan Wróbel |
|
2. W int. Parafian |
||
|
15.00 |
+ Józef Wójcik 22 R+ |
PONIEDZ. 24. 10 |
17.00 |
1. + Józef Gucwa z int. Klubu Seniora w Siemiechowie |
2. + Józef Gucwa z int. Klubu Seniora w Siemiechowie |
||
WTOREK 25. 10 |
17.00 |
1. + Joanna Potępa i zmarli z Rodzin |
2. W pewnej intencji |
||
ŚRODA 26. 10 |
17.00 |
1. + Maria Knapik 3 R+ |
2. + Ignacy Wardzała 51 R+ i zmarłych z Rodziny |
||
CZW. 27.10 |
17.00 |
1. + Zofia 27 R+ i Władysław Kwiek |
2. + Teresa Myszor 1 R+ |
||
PIĄTEK 28. 10 |
16.00 |
1. + W int. Leona z okazji 1 rocznicy urodzin, jako podziękowanie i prośba o bł. Boże, opiekę NMP i zdrowie |
2. + Tadeusz Język z okazji Imienin |
||
Sobota |
7.30 |
1. + Edward Cieśla 23 R+ |
29.10 |
2. + Leopold Korzeniowski 25 R+ |
|
NIEDZ. 30.10 |
7.30 |
+ Edward i Stanisława Rzepka |
11.00 |
1. W int. Jana w 70 rocznicę urodzin od żony, córek i syna |
|
2. W int. Kacperka z okazji 10 rocznicy urodzin |
||
|
15.00 |
+ Władysław i Maria Wójcik z int. bratanków Jolanty i Tadeusza |
Poza parafią od jutra Msze Św. pogrzebowe za:
- + Marian Maniak 2. Msze św. gregoriańskie za + Stefana Sochę
23.10 ni |
Od sąsiadów Gucwów |
Od Krzysztofa Sochy |
|
24.10 po |
Od sąsiadów Gucwów |
Od Kazimierza i Wiesławy Socha z Rodziną |
|
25.10 wt |
Od Rodziny Florków i Zapartów |
Od Barbary Tokarz z Rodziną z Jastrzębi |
|
26.10 śr |
Od Pracowników i Emerytów SP w Brzozowej |
||
27.10 cz |
Od Pracowników i Emerytów SP w Brzozowej |
||
28.10 pi |
Od sąsiadów Angeliki i Marcina Gaj |
||
29. 10 so |
Od sąsiadów Krystyny i Sebastiana Gaj |
||
30.10 ni |
Od Pawła Gaj z Rodziną - zakończenie |
W „Gościu Niedzielnym": Co grozi Polsce ze strony Rosji; Schrony, jod i atom.
W „Niedzieli: Ukraińcy wygrają tę wojnę; Czy Kościół może istnieć bez struktur?
Są jeszcze Kalendarze Rolników i czasopisma misyjne.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.
Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.
Przed rozesłaniem: Drogę nawrócenia i pracy nad sobą lepiej zacząć dzisiaj, bo jutro będzie trudniej. Niech wam dobry Bóg błogosławi w podejmowaniu tego wyzwania.
Sprawa wyborów do Rady Parafialnej: SKŁAD Komisji wyborczej: Ks. Proboszcz; ks. Wikariusz; P.Szafarz; P. Renata Język i P. Ludmiła Wójcik.
Prawo do głosowania mają Ci, którzy przyjęli już Sakrament Bierzmowania. Zostajemy na swoich miejscach i oczekujemy na karty do głosowania. Głosujemy następująco: odszukujemy swój rejon kolędowy i wśród 3 kandydatów piszemy 1 iks (X) przy wybranym kandydacie, drugi głos możemy oddać na jakiegokolwiek kandydata z całej listy. Mamy do dyspozycji 2 głosy.
Odsłony: 605