XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.11.2022

Moi Drodzy!  Listopad jest szczególnym czasem pamięci o naszych zmarłych. Dlatego spotykamy się na Eucharystii, która jest zadatkiem przyszłej chwały. W niej także łączymy się w sposób duchowy z tymi, którzy po swojej śmierci przechodzą jeszcze czas oczyszczenia, oraz tymi, którzy już dostąpili chwały nieba. Wzbudźmy więc w sobie głęboką wiarę w to, że po śmierci nasze życie „zmienia się, ale się nie kończy”.

1. Msze św. dzisiaj: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00; a Suma o godz.11.00 (a po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. W poniedziałek i wtorek dalszy ciąg tygodnia modlitw za zmarłych. O godz.16.00 Różaniec z Wypominkami i Msza św.
  3. W środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata, o godz.16.00 Nowenna do MBNP, Msza św. Od środy przez cały listopad po Mszy św. wypominki i dziesiątek różańca. Po nabożeństwie na plebanii zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa.
  4. W czwartek wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  5. W piątek, we wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, dziękujemy Bogu za to, że przed 104 laty (1918 r.) przywrócił do życia wolną Polskę. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 7.00 i modlitwę za Ojczyznę. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych. Dekretem Biskupa w ten dzień nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 a Suma o godz.11.00. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, oraz VI Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół Prześladowany - i Akcja Chlebków Miłosierdzia.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność: Na WSD w Tarnowie złożono kwotę 1250 zł., na sprawy ZWIĄZANE Z cmentarzem; 1350 zł.; zaś na składkę inwestycyjną w kwocie 2200 zł., z tego 1 tys. zł. przekazano na budujące się kościoły.
  9. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy, P: Balbinę Sosfa i Agnieszka Rzepka.

Do Ojca, który przez ofiarę swojego Syna przyjmuje nas do siebie, skierujmy nasze modlitwy:

1. Obdarz, Panie, swoim błogosławieństwem papieża Franciszka, biskupów, kapłanów i diakonów, aby wytrwale przekazywali prawdy wiary.
  2. Obdarz, Panie, mądrością w podejmowanych decyzjach wszystkich rządzących naszym państwem.
  3. Obdarz, Panie, darem ubóstwa w duchu wszystkich zniewolonych dobrami doczesnymi.
  4. Obdarz, Panie, darem świętości duchowieństwo i daj nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
  5. Obdarz, Panie, (św. pamięci…), oraz wszystkich zmarłych, w czyśćcu cierpiących, wypominanych, aby mogli cieszyć się chwałą zbawionych w niebie.
  6. Módlmy się, aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.
  7. Obdarz nas, Panie, duchem wielkoduszności, byśmy potrafili dzielić się z innymi dobrami otrzymanymi od Ciebie.

Ojcze, który sam jesteś dla nas największym darem, zaspokajaj nasze pragnienia i potrzeby swoją łaską. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 06.11 - 13.11.2022

1. W int. Ewy i Mariana Smagacz w 45 rocznicę ślubu z int. dzieci i wnuków

2. O szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka

+ Stanisław, Ignacy, Aleksander Zygadło R+ z int. dzieci z Rodzinami

Poza Parafią trwają Msze św. gregoriańskie za + Mariana Żabę.

Poza parafią będą odprawiane Msze Św. pogrzebowe za:

1. + Julian  Zygadło                                                                    2. + Gniadek Ludmiła

07.   07.11. pon

13.  13. 11. nie

Od Leszka i Agaty Zygadło

Od Wnuczki Joanny z Rodziną

W „Gościu Niedzielnym": W dodatku tarnowskim artykuł o naszej Parafii: Miłosierdzie co do duszy; Żałoba - jak ją przeżywać? W „Niedzieli: Kocham Cię Polsko - Święto Niepodległości; Pytania o czyściec; Nadużycia dotyczące kultu zmarłych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.  Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.

Przed rozesłaniem: W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy, że „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Niech to błogosławieństwo umocni nas w życiu dla Boga, abyśmy po śmierci mogli dostąpić życia wiecznego w niebie.

Papieska powszechna intencja modlitewna na listopad 2022 roku brzmi następująco: Módlmy się, aby dzieci, które cierpią - te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty - miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.