XXXIII Niedziela Zwykła - 13.11.2022

Moi Drodzy. Przeżywamy dzisiaj przedostatnią niedzielę roku kościelnego a zarazem VI Światowy Dzień Ubogich oraz XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym tym razem -  na Ukrainie. Chcemy dzielić się tym, co otrzymujemy od Boga z ubogimi i prześladowanymi z tymi, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. W czasie niedzielnego świętowania liturgia kieruje nasz wzrok ku niebu. Nie zapominajmy o pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół Prześladowany - na Ukrainie. Środki zebrane w dzisiejszą niedzielę do puszek po Mszach św. trafią do księży i sióstr zakonnych posługujących za naszą wschodnią granicą.
  2. Codziennie po Mszy św. wypominki i dziesiątek Różańca.
  3. W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP, Msza św., wypominki i dziesiątek różańca.
  4. W czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  5. W piątek wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy - Święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
  6. W sobotę, z powodu wyjazdu na Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich do Tarnowa, Msza św. o godz. 7.00 wypominki i dziesiątek różańca.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA obchodzona jako patronalne Święto Akcji Katolickiej w całej Polsce a w naszej Diecezji także jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza - ministrantów i lektorów. Po Komunii św. odmówiony będzie Akt poświęcenia Chrystusowi - Królowi. Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00.
  8. Do sprzątania kościoła bardzo prosimy P: Natalia Cygan i Kazimierza Falkowskiego.
  9. Serdecznie prosimy o niewrzucanie do kontenera chryzantem. Można je złożyć bez doniczek w jednym miejscu na parkingu. Ostatnio wywieziono tylko 10 kontenerów śmieci po 150 zł., czyli razem 1,5 tys. zł. A to jest tylko za październik. Nawet zabrało pieniędzy z puszki na cmentarzu. Robimy sobie i Parafii na złość, jeśli nie zabieramy śmieci ze sobą. Pieniądze, które by mogły pójść na ważne cele w Parafii, idą na śmieci, a przecież zabrane ze sobą do domowych kontenerów nie obciążałyby Waszych domowych budżetów.

Do Boga Ojca, który otacza troską ludzi wierzących w Niego, przez Jezusa Chrystusa zanośmy nasze prośby:

1. Ojcze, otaczaj opieką Chrystusowy Kościół. Niech Ci, którzy pełnią w nim pasterską władzę, czynią to na wzór Twojej ojcowskiej miłości.
  2. Ojcze, wspieraj swą łaską prześladowanych chrześcijan, szczególnie na Ukrainie. Niech nie braknie im wierności w chwilach próby.
  3. Ojcze, spraw, by świat cieszył się wolnością religijną. Niech ustaną prześladowania ze względu na wyznawaną wiarę.
  4. Ojcze, spraw, by niewierzący w Chrystusa odkryli w Nim Zbawiciela świata i uczynili Go Panem swego życia.
  5. Ojcze, spraw, by walczący o prawdę nigdy nie poddawali się przeciwnościom.
  6. Ojcze, przyjmij do swojej chwały naszych bliskich zmarłych (a szczególnie N.).
  7. Ojcze, uczyń nas wiernymi pielgrzymami po drogach prawdy. Niech Twoja łaska pozwala nam coraz pełniej odkrywać Jezusa – Drogę, Prawdę i Życie.

Dawco życia i źródło prawdy – Niebieski Ojcze – wysłuchaj naszego wołania, które do Ciebie zanosimy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 13.11 - 20.11.2022

+ Maria, Władysław Wójcik R+ z int. Jolanty i Tadeusza

1. W int. Ewy i Mariana Smagacz w 45 rocznicę ślubu z int. dzieci i wnuków

2. O zdrowie dla matki i dziecka

+ Stanisław, Ignacy, Aleksander Zygadło R+ z int. dzieci z Rodzinami

1. + Czesław 10 R+ I Helena Potępa

2. + Grażyna Wojtanowicz 3 R+ i zmarli z Rodziny

1. + Stanisława 1 R+, Feliks, Tomasz i zmarli z Rodziny

2. W int. Parafian

1. + Władysław Gargula 5 R+ z int córki Krystyny Klimek wraz z Rodziną

2. + Janusz Potępa

1. + Halina Potępa

2. + Maria Budzyńska

1. + Marian Język

2. + Maria, Stanisław Barnaś, Bożena Mytnik

1. + Krzysztof Piątek

2. + Anna Bardon 7 R+ z int. dzieci, wnuków i prawnuków

+ W int. członków Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej i LSO

1. + Leopold 27 R+, Cecylia, Jan, Maria Koniuszy, Stanisław Pawlik z int. syna Zygmunta z Rodziną

2. W int. Parafian

+ Bogumiła Smoleńska 2 R+ z int. Józefy

Poza Parafią od jutra odprawiane będą Msze św. gregoriańskie za + Aleksandrę Korzeniowską

Poza parafią będą odprawiane Msze Św. pogrzebowe za:

1. + Julian Zygadło                          2. + Gniadek Ludmiła             + Aleksandrę Korzeniowską greg.

Od Leszka i Agaty Zygadło z Rodziną

13.  20.11. Ni.

Od Rodziny Książków

Od Wiolety i Krzysztofa Gajczowskich z dziećmi

W „Gościu Niedzielnym":  Ostatnia płyta Biblia Audio”; Stawiamy na atom, wracamy do węgla; Kościół w Polsce, Polska w Kościele.

W „Niedzieli: Obronić papieża; Rola wiary Polaków; Czy katolik powinien interpretować sny?; Dużo o cukrzycy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.

Przed rozesłaniem: Niech błogosławieństwo Pańskie daje nam odwagę do przyjmowania prawdy i kroczenia za nią ścieżkami codzienności. Tam zaś, gdzie jest prawda, tam jest i Chrystus – bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem.