II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.01.2023

Moi Drodzy! W drugą niedzielę zwykłą chcemy razem z Janem Chrzcicielem wołać: „Oto Baranek Boży!”. Jezus nas gromadzi przy sobie, On nas tutaj zaprosił i to On pragnie nas dziś pokrzepić, pocieszyć, umocnić. Jako Kościół, jako wspólnota kochająca Jezusa, otwórzmy nasze serca na doświadczenie Jego mocy i miłości.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
  2. We wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata.
  3. W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  4. W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  5. W piątek swoje Imieniny obchodzi ks. Sebastian, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia, wyrażając to przede wszystkim przez modlitwę.
  6. W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, zarazem Dzień Babci. Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę Dzień Dziadka, Prymaria o godz.7.00, o godz. 9.00 Wotywa zaś o godz. 11.00 Suma. W następną niedzielę na wszystkich Mszach św. składka  przeznaczona będzie na ubezpieczenie kościoła, wszelkich zabudowań plebańskich (w Securitas i PZU) także OC parkingu, cmentarza itd. Bardzo serdecznie prosimy Wa, Wszyscy Drodzy Parafianie, wszystkie Rodziny o sprawiedliwą i integralną ofiarność na ten cel. Koszt ubezpieczenia - razem będzie to około 5 tys. zł.
  1. Do sprzątania kościoła na niedzielę, prosimy bardzo serdecznie: P. Roman Socha i P. Krystyna Gaj.

Do Boga, który ustanawia swojego Syna zwierzchnikiem Ludu Bożego, jak i składa go w ofierze jako Baranka za zbawienie człowieka, zanieśmy nasze prośby:

1. Módlmy się za Kościół Boży, aby z mocą apostołów ukazywał prawdę, że Jezus jest Jego Głową.
  2. Za rządzących narodami, aby dbali o pokój i o prawa dające człowiekowi wolność w wyznawaniu wiary.
  3. Za prześladowanych z powodu wiary w Chrystusa, aby nie brakło im sił i odwagi w tych trudnych doświadczeniach.
  4. Za wszystkie babcie i dziadków, o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi, oraz o zdrowie, potrzebne siły i szacunek od domowników i młodego pokolenia.
  5. Za wszystkich, którzy przeżywają kryzys wiary i za tych, którzy odeszli od Kościoła, aby Pan otworzył ich serca i pozwolił im doświadczyć swojej miłości.
  6. Za naszych bliskich zmarłych (a szczególnie za N.), aby dane im było wejść do wiecznej radości w niebie.
  7. Módlmy się za nas, uczestniczących w tej Eucharystii, abyśmy byli gotowi dać świadectwo o umiłowaniu Kościoła, który tworzymy.

Boże, zjednocz nas we wspólnej modlitwie i błagalnym wołaniu do Ciebie. Wysłuchaj naszych próśb przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 15.01. 2023 - 22.01. 2023

+ Antoni Pawlik 7 R+ z int. córki z Rodziną

1. + Bronisław Skałoń 17 R+

2. W int. Parafian

Podziękowanie  za szczęśliwe rozwiązanie z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę NMP i zdrowie dla Marcela Zygadło

1. + Dominik Smagacz

2. + Barbara Potępa z int. synów

1. + Jerzy Mruk 6 R+, Marii, Antoniego i Ryszarda Mruk

2. + Barbara Potępa z int. Janusza

1. + Edward Oleksyk 17 R+

2. + Teresa Harchala, Józef Potępa R+ z int. Barbary i Jana Koniuszy

1. W int. ks. Sebastiana z okazji Imienin z int. Józefy

2. + Anna Bardon 7 R+ z int. dzieci, wnuków i prawnuków

1. W int. ks. Sebastiana z okazji Imienin

2. + Bogdan Wróbel 35 R+

1. + Janusz Socha 16 R+

2. + Halina Potępa z int. wnuków

+ Marian, Bolesław z int. wnuków

1. + Krystyna Bartosik 4 +, Franciszek, Maria Gniadek

2. W int. Parafian

+ Wojciech, Maria Wójcik z okazji Dnia Babci i Dziadka

Trwają Msze św. gregoriańskie za + Marię Szczepanik i + Natalię Gniadek (osobna kartka)

W Gościu Niedzielnym (10 zł.): Jak umierali papieże?; Skorumpowani europosłowie.

W „Niedzieli (10 zł.): Co zrobić, by modlitwa była skuteczna?; Wiara polityce się nie kłania.

Wszystkim Parafianom, Gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów Nowonarodzonego Jezusa, oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.

Przed rozesłaniem: Jezus nas posyła do naszej codzienności. Wspólnota Kościoła, którą tworzymy, daje nam doświadczenie Jego obecności pośród nas. Nie zapominajmy o tym, że On jest z nami.

Porządek Wizytacji kolędowej: (od 17 do 20. 01. 2023)

Wtorek od godz. 8.30 -  od P. Bogumiły Florek do P. Ignacego Skóry

Piątek od godz.  8.30  -  od P. Florentyny Buratowskiej do P. Zofii Paciorek