IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.01.2023

Bóg pragnie, abyśmy byli szczęśliwi. Przypomina nam o tym treść ośmiu błogosławieństw, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Ich cechą szczególną jest to, że kierują nasze myśli ku wieczności. Bo dopiero tam dostąpimy pełni szczęścia. Chcemy więc na nowo sobie uświadomić, że cała nasza doczesność jest drogą ku wieczności. Ale to, co wieczne, dostępne jest dla nas już teraz, kiedy sprawujemy Eucharystię. Ona daje nam przedsmak nieba. Spróbujmy go więc dzisiaj zakosztować. Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. o godz.7.00, 9.00 i 11.00 Suma. W czasie ferii Msze św. będą o godz. 7.30.
  2. We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
  3. W środę rozpoczynamy miesiąc luty, który jest poświęcony modlitwom za konających. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 7.30.
  4. W czwartek, pierwszy miesiąca, Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą o godz. 7.00; 9.00 i 16.00. Składka przeznaczona będzie na utrzymanie klasztorów klauzurowych. W czasie Mszy św. poświęcenie gromnic. W ten dzień przypada także 48 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa dra Władysława Bobowskiego, biskupa seniora. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Po ostatniej Mszy św. bardzo serdecznie prosimy o rozebranie szopki i choinek przy pomocy dyżurnych. W czwartek, pierwszy miesiąca, modlimy się za powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe powołania.
  5. W piątek, pierwszy miesiąca, we wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, Msze św. o godz. 7.00 i 16.00 (składka na misje). Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji i adoracja do godz. 16.00 a potem nabożeństwo pierwszo - piątkowo - misyjne, zmiana stacji Żywej Drogi Krzyżowej. Będzie to zarazem obowiązkowe spotkanie dla klasy VIII wraz z Rodzicami przed Sakramentem Bierzmowania. Okazja do Spowiedzi św. codziennie pół godziny przed nabożeństwami i w pierwszy piątek od godz. 15.00. Po nabożeństwie poświęcenie świec i gardła. Wyjazd kapłana do chorych o godz. 8.30.
  6. W sobotę, pierwszą miesiąca, we wspomnienie Świętej Agaty o godz. 7.00 Godzinki do NMP, wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie cząstki Różańca św., rozważanie różańcowe i Msza św. Po nabożeństwie poświęcenie chleba, soli i wody.
  7. W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową, adoracyjną, rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo: Prymaria o godz. 7.00 a po niej adoracja wspólna (zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), a następnie adoracja prywatna do Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 znów adoracja wspólna i prywatna do godz. 11.00. O godz.11.00 adoracja wspólna i zakończenie adoracji błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a następnie Suma (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  8. Do sprzątania kościoła (rozebranie szopki i choinek) na Matkę Bożą Gromniczną serdecznie prosimy, P: Marta Korzeniowska i P. Teresa Socha, zaś na niedzielę P. Grażyna Gucwa i P. Małgorzata Gawron.

Bóg zapłać za ofiarę na ubezpieczenie kościoła i zabudowań plebańskich w kwocie 3500 zł.

Zgromadzeni jako Lud Boży prośmy w naszych wspólnych potrzebach:

1. Za Kościół święty, aby wiernie wypełniał swoje posłannictwo prowadzenia ludzi do zbawienia.
  2. Za wszystkich ochrzczonych, aby nie zapominali o swoim podstawowym powołaniu do świętości.
  3. Za sprawujących władzę, aby budowali społeczność na fundamencie sprawiedliwości i pokoju.
  4. Za uczniów, nauczycieli i wychowawców, aby czas wypoczynku wykorzystali na budowanie głębokich relacji opartych na przykazaniu miłości.
  5. Za zmarłych (szczególnie za N.), aby za wierność Chrystusowi zostali nagrodzeni darem nieba.
  6. Za nas samych, abyśmy w swoim życiu zawsze szukali Boga, nie zatrzymując się na doczesności, ale zmierzając ku wieczności.

Miłosierny Boże, wejrzyj na naszą wspólnotę modlitewną i wysłuchaj naszego wołania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 29.01. 2023 - 05.02. 2023

1. + Franciszek Maniak 6 R+

2. W int. Parafian

+ Roman Wójcik 5 R+

Do jutra trwają Msze św. gregoriańskie za + Marię Szczepanik i + Natalię Gniadek

W Gościu Niedzielnym (10 zł.): ważny dodatek zawierający fakty świadczące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych mu zarzutów.

W „Niedzieli (10 zł.):  Starość nie może być samotna; Matka ofiarująca.

Jest także Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom, Gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów Chrystusa, oraz opieki NMP.

Ks. Proboszcz nadal wszystkim składa serdeczne podziękowania za modlitwę w Jego intencji.

Przed rozesłaniem: Kościół nie jest jedną z instytucji świeckich, które otaczają nas w codziennym życiu, lecz wspólnotą dążącą ku życiu wiecznemu. Niech pamięć o naszym powołaniu do wieczności pomaga nam szukać prawdziwego szczęścia w życiu i przeżywać je w łączności z Chrystusem.