V NIEDZIELA ZWYKŁA. R. B. 04. 02. 2018 R.

Przed kilkoma dniami rozpoczęliśmy nowy miesiąc. Luty w wielowiekowej tradycji Kościoła jest miesiącem szczególnej modli­twy za konających. Wspólnota Kościoła pragnie w ten sposób wy­razić swoją pamięć o tych, którzy zbliżają się do kresu swojego ziemskiego życia, i okazać im swoją miłość. Od ponad dwudziestu pięciu lat w lutym obchodzimy także Światowy Dzień Chorego. Przypada on zawsze 11 lutego, czyli w tym roku w następną nie­dzielę. Pragniemy już dzisiaj duchowo przygotować się do tego obchodu, podejmując refleksję nad miejscem człowieka chorego w rodzinie oraz we wspólnocie Kościoła.

Polecamy te sprawy w czasie tej Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca i 40 godzinnego nabożeństwa.

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową, adoracyjną: Prymaria o godz. 7.00 a po niej (zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast). Wotywa o godz. 9.00. Suma o godz.11.00 (po Sumie, zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. W poniedziałek, wspomnienie św. Agaty, dziew. i męcz.
  3. We wtorek, wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
  4. W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  5. W sobotę, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. W ten dzień przypada 7 rocznica śmierci Ks. Abp. Józefa Życińskiego, byłego biskupa Ordynariusza w Tarnowie i kolejna miesięcznica tragedii smoleńskiej.
  6. W następną niedzielę wspomnienie Najświętszej Marii z Lourdes - Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie”, Prymaria o godz.7.00 a po niej adoracja wspólna i prywatna do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i adoracja wspólna, a następnie prywatna do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 Suma która rozpocznie się adoracją wspólną, potem Msza św. (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszam przynajmniej pół godziny wcześniej).
  7. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę: P. Monikę Bryndal i Agnieszkę Truchan.

Msze św. od 04 do 11. 02. 2018 r.

Nie.   7.00 + Ignacego Potępy 18 R+

9.00  + Franciszka, Marii i Czesława Gniadek

11.00  + Romana Wójcika 3 R+ z int. żony i dzieci z Rodzinami

Pon.16.00  + Marii Budzyńskiej z int. OSP z Brzozowej