II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 05.03.2023

Moi Drodzy!  W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu Kościół chce także i nas jakby wyprowadzić na Górę Przemienienia, abyśmy inaczej spojrzeli na świat, na problemy, na drugiego człowieka, na swoje własne grzechy; spojrzeli jakby z góry, z punktu widzenia Boga w świetle blasku jaśnieją­cego Chrystusa. Polecamy w tej Mszy św.  i adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca: błaganie w intencjach świata, Kościoła i nas samych. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na koszty związane z ogrzewaniem i oświetleniem naszego kościoła (jest to jedyna składka na ten cel na cały rok). Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych: Prymaria o godz. 7.30 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); Suma o godz.11.00 (zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn) zaś o godz. 15.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św. Po Mszach św. (tradycyjnie II Niedzielę Wielkiego Postu) zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom - Ad Gentes.
  2. W środę o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, nie tylko dla dzieci i Nowenna do MBNP i Msza św.
  3. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św.
  4. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  5. W następną niedzielę trzecią Wielkiego Postu: Msza św. o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00, zaś o godz.15.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.
  6. Do sprzątania kościoła na niedzielę serdecznie proszę: P. Skałoń Irena i P. Skałoń Lucyna.
  7. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną w kwocie 2200 zł.; zaś na Ukrainę 1510 zł.
  8. Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkiniom Róży P. Agnieszki Kwiek za ofiarę 240 zł. na PDRW.

„Mamy nadzieję w miłosierdziu Pana”, dlatego skierujmy do Niego nasze ufne błagania:

1. Módlmy się za Kościół święty, aby coraz bardziej świecił blaskiem świętości Chrystusa.
  2. Módlmy się za papieża Franciszka, biskupów, kapłanów i diakonów, aby naśladując wiernie Chrystusa stawali się wymownym znakiem Jego obecności i działania w świecie.
  3. Módlmy się za nasze rodziny, aby dzięki naszemu osobistemu nawróceniu, wzrastała w nich miłość, wierność i wzajemna uczciwość.
  4. Módlmy się za misjonarzy i misjonarki, aby wciąż wzrastała w nich wiara w Jezusa, który jest prawdziwie Bożym Synem, a ich świadectwo było przyjmowane przez ludzi.
  5. Za wszystkich chorych, rannych, niepełnosprawnych, starszych, poszkodowanych, uwikłanych, aby doznawali pomocy Bożej i wsparcia ludzkiego.
  6. Módlmy się za zmarłych (a szczególnie za N.), aby dostąpili radości nieba.
  7. Módlmy się za nas samych, aby uczestnictwo w tej Eucharystii przemieniało nasze myślenie o Kościele i utwierdzało nas w wierze, że jest on mistycznym ciałem Chrystusa.

Wysłuchaj, Panie, naszego wołania i spełnij nasze prośby, jeśli są zgodne z Twoją świętą wolą. Za wszelkie Twoje dary bądź uwielbiony teraz i na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 05. 03 - 12. 03. 2023
Niedziela 7.30 + Krzysztof Knapik 6 R+ z int. żony, dzieci i wnuków
05.03 11.00 1. + Aleksandra Korzeniowska 1 R+ z int. córki Bogusławy z Rodziną
    2. W int. Parafian
  15.00 + Piotr 12 R+, Stanisława 11 R+ Osysko z int. syna Kazimierza z Rodziną
Poniedziałek 7.00 1. + Jan Szczepanik 26 R+ i zmarłych z Rodziny
06.03   2. + Kazimierz Kot z okazji Imienin i Władysława (k)
Wtorek 7.00 1. + Marian Żaba
07.03   2. + Teresa i Zenon Korzeniowski z int. Ciesielczyków z Radomia
Środa 16.00 1. Dziękczynno – błagalna w int. Konrada
08.03   2. + Stanisław Wójcik 33 R+ z int. syna Krzysztofa
Czwartek 7.00 1. + Joanna Gniadek 30 R+
09.03   2. + Emilia Piątek 11 R+
Piątek10.03 16.00 1. + Joanna Potępa i zmarłych z Rodzin2. + Władysław Potępa 24 R+
Sobota 7.30 1. + Władysław, Teofila, Franciszek Dychtoń, Jan, Katarzyna Nastałek
11.03   2. + Maria Szczepanik z int. wnuczki Wiolety z Rodziną
Niedziela 7.30 + Helena, Karolina, Józef Kopania
12.03 11.00 1. W int. Amelii z okazji 18 rocznicy urodzin
    2. + Maria Szczepanek 10 R+
  15.00 W int. Parafian

Do 11 marca (sobota) trwają  Msze św. gregoriańskie za: + Mirosław Łabuz i + Aleksandra Wójcik.Od jutra rozpoczynają się Msze św. gregoriańskie za: 1. + Stanisław Włudyka i za 2. + Stefan Socha.

W nowym numerze „GOŚCIA NIEDZIELNEGO": Jak rozumieć karę Boską?; Bądźmy delikatni.

W „NIEDZIELI”: Manipulacja klimatem; Dzieci wyklętych piszą do Bieruta; Pierwszy grzech.

We wtorek odbył się pogrzeb śp. + Czesława Gniadka - polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia. Szczęść Boże na cały tydzień pracy, nauki i odpoczynku!

Przed rozesłaniem: W dzisiejszym drugim czytaniu usłyszeliśmy zachętę św. Pawła: „Weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii”. Przed nami kolejny tydzień wielkopostnych zmagań. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w tej duchowej walce.