III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12.03.2023

„Kto będzie pił wodę, którą Ja mu dam, stanie się ona w nim źródłem wytryskającej ku życiu wiecznemu” - te słowa z dzisiejszej Ewangelii Jezus kieruje do Samarytanki i do każdego z nas. Gromadzimy się na tej Eucharystii, aby pić wodę Bożej obecności i Bożego działania. Bo właśnie liturgia jest ową „wodą życia”, którą obiecuje nam Jezus. Zaczerpnijmy więc obficie z tego źródła, abyśmy - jak Izraelici na pustyni - doświadczyli, że Pan jest rzeczywiście wśród nas. Prośmy więc Chrystusa, aby pobudził nas do działania i dał nam siły do walki z naszymi słabościami.

1. W dzisiejszą niedzielę, III Wielkiego Postu: Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00 i o godz.15.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.
  2. W poniedziałek 10 rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  3. W środę o godz. 16.00 Droga Krzyżowa nie tylko dla dzieci i Msza św.
  4. W czwartek Dzień misjonarzy Męczenników.
  5. W piątek o godz.16.00 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św. W czasie Mszy św. składka w środę i piątek na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
  6. W sobotę, Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę, czwartą Wielkiego Postu („Laetare”), Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00 i o godz.15.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.
  8. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy, P: Robak Janina i P. Magiera Halina.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na ogrzewanie i oświetlenie kościoła w kwocie 3950 zł. Koszt roczny to 10 tys. zł.; w związku z tym, przy końcu sezonu grzewczego zrobimy jeszcze jedną składkę na ten cel.

Przedstawmy nasze prośby dobremu Bogu, który trudzi się, aby przyciągnąć nas do siebie, i jak Ojciec gromadzi przy wspólnym stole:

1. Módlmy się, aby wszyscy biskupi i kapłani z wielką wiarą i miłością celebrowali liturgię Kościoła.
  2. Módlmy się, aby wszyscy wierni jak najczęściej przystępowali do sakramentu pokuty i pojednania oraz aktywnie uczestniczyli w każdej Mszy Świętej.
  3. Módlmy się, aby ci, którzy z różnych powodów nie mogą przystępować do sakramentu pokuty i przyjmować Chrystusa w Komunii św., doświadczali Jego obecności i działania w słowie Bożym i we wspólnocie Kościoła.
  4. Módlmy się, aby zatwardziali grzesznicy szczególnie Ci, którzy niszczą Kościół i Świętych Kościoła, uwierzyli Bożej miłości i zapragnęli pojednać się z Bogiem i Kościołem.
  5. Módlmy się, aby spowiednicy podchodzili do każdego penitenta z miłością, jaką darzy ich Chrystus.
  6. Módlmy się, aby nasza modlitwa i dobre czyny otworzyły drogę do życia wiecznego wszystkim zmarłym (a szczególnie N.).
  7. Módlmy się, aby nasze uczestnictwo w dzisiejszej liturgii przemieniało nasze serca i otwierało je na potrzeby bliźnich.

Wszechmogący Boże, który nieustannie litujesz się nad swoim grzesznym ludem, wysłuchaj naszych próśb i przemień nasze serca na wzór serca Twojego Syna, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 12. 03 - 19. 03. 2023

+ Helena, Karolina, Józef Kopania

1. W int. Amelii z okazji 18 rocznicy urodzin

2. + Maria Szczepanek 10 R+

W int. Parafian

1. W int. sąsiadów śp. Czesława Gniadka, którzy pomagali w jego chorobie z int. córki

2. + Józef Wypasek R+ i Marii żony

1. + Jan Bartosik 1 R+ i Krystyna

2. + Antoni Cichoński 7 R+

1. W int. Gabriela z okazji 1 rocznicy urodzin z int. Rodziców

2. + Natalia Gniadek 1 R+ i Ryszard 22 R+ z int. syna Andrzeja z żoną i dziećmi

1. + Zygmunt Korzeniowski R+

2. + Józef, Stanisław i Zofia Ozga

1. + Zbigniew Kieroński z okazji Imienin

2. + Barbara Potępa 1 R+

1. + Stefania, Michał Mrozik R+ i zmarłych z Rodziny

2. + Stanisław Zapart 20 R+

+ Józefa Potępa z int. męża i dzieci

1. + Barbara Potępa 1 R +

2. + Barbara Potępa 1 R+

+ Józef i Józefa Gucwa

Trwają  Msze św. gregoriańskie za: 1. + Stanisław Włudyka i za  2. + Stefan Socha.

W nowym numerze „GOŚCIU NIEDZIELNYM": Blok tekstów z okazji 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka.

W „NIEDZIELI”: Tekst Rachunku Sumienia; Małżeństwo z ateistą; Wojenne spotkania.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia. Szczęść Boże na cały tydzień pracy, nauki i odpoczynku!

Przed rozesłaniem: W czasie tej Eucharystii przekonaliśmy się, że Pan rzeczywiście jest pośród nas. Zanim wyruszymy w kolejny etap wielkopostnej drogi, usłyszymy o tym raz jeszcze w słowach „Pan z wami”, które poprzedzą błogosławieństwo. A jeśli w to zaczniemy wątpić, to przyjdźmy do kościoła, aby zanurzyć się w sakramentalnej obecności i działaniu Boga.