VI NIEDZIELA ZWYKŁA - R. B. 11. 02. 2018 r.

Moi Drodzy! Każdego roku 11 lutego w dzień Matki Najświętszej z Lourdes, Kościół powszechny, a wraz z nim wielu ludzi dobrej woli na całym świecie, przeżywa Światowy Dzień Chorego. W tym roku dzień ten przypada w niedzielę, czyli w dzień Pański, który poświęcony jest radosnej pamiątce zmartwychwstania Chrystusa i tajemnicy zesłania Ducha Świę­tego na apostołów w dzień Pięćdziesiątnicy. Przeżyjmy zatem ten dzień w łączności ze wszystkimi chorymi - zarówno w na­szej parafii, jak i na całym świecie - prosząc dla nich o światło Ducha Świętego w przeżywaniu cierpienia w zjednoczeniu ze zmartwychwstałym Panem.  Dzisiaj także rozpoczynamy na pograniczu karnawału i Wielkiego Postu 51 Tydzień  Modlitw o Trzeźwość Narodu w 100. lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. W ramach 51. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, zostanie ogłoszony również Narodowy Program Trzeźwości. Chodzi o to, aby nie zagubić treści ostatniego Narodowego Kongresu Trzeźwości który odbył się w 2017 roku w całej Polsce, który przebiegał  pod hasłem: „Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Prośmy więc w czasie obecnej Mszy św. i  40 godzinnego  nabożeństwa za chorych i o trzeźwość.

1. W dzisiejszą niedzielę, kończymy 40 godzinne nabożeństwo, przygotowujące nas do zbliżającego się już Okresu Wielkiego Postu, polegające na Uroczystym Wystawieniu Najświętszego Sakramentu w Monstrancji oraz adoracji wspólnej i prywatnej. Prymaria o godz.7.00 a po niej adoracja wspólna i prywatna do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i adoracja wspólna, a następnie prywatna do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 Suma która rozpocznie się adoracją wspólną, potem Msza św.  (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszam przynajmniej pół godziny wcześniej).

Jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę: Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie organizuje dzisiaj po Mszach św. zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych wspierając Małopolskie Hospicjum dla Dzieci. Każdy darczyńca otrzyma serduszko - symbol dobroci i miłości. Proszę o ofiarność na ten cel.

1. W Środę Popielcową, w którą rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, obowiązuje post ścisły i abstynencja. Msze św. z obrzędem poświęcenia i posypania głów popiołem (jako symbolu podjęcia pokuty za grzechy) będą o godz. 7.30, 9.00, oraz o godz. 16.00 połączona z Nowenną do MBNP. Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla dzieci klas III wraz z Rodzicami ze Szkoły z Brzozowej i z Policht. Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne w Diecezji. W ten dzień także rozpoczynamy Okres Komunii św. wielkanocnej. W okresie Wielkiego Postu nie zdobi się ołtarzy kwiatami. Ofiary z tej okazji proszę składać na cele kościelne do Pani Ludmiły Wójcik - Skarbnika Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
  2. W piątek, o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św. Zapraszam wszystkich, a szczególnie klasę III gimnazjum z Rodzicami. W ten dzień przypada 9 rocznica święceń biskupich ks. bp. Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Otoczmy Go naszymi modlitwami.
  3. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  4. W następną niedzielę, pierwszą Wielkiego Postu, - Prymaria o godz. 7.30 a po niej; Suma o godz.11.00, zaś o godz. 14.30 Gorzkie Żale (za które w Polsce można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tak samo za Drogę Krzyżową), kazanie pasyjne i Msza św. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi nam ks. mgr lic. Maciej Knapik pracujący w Parafii Siemiechów. Składka z następnej niedzieli przeznaczona jest na nasze WSD w Tarnowie, na jego rozbudowę i utrzymanie.
  5. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę: P. Małgorzatę Słowińską i Jadwigę Potępę.

Msze św. od 11 do 18. 02. 2018 r.

Nie.    7.00  + Joanny Potępa i zmarłych z Rodzin

9.00 + Franciszka Maniaka 1 R+ z int. żony

11.00 + Stanisława, Stanisławy, Władysława, Jana Wróbla

Pon.  7.30   + Marii 23 R+ i Józefa 49 R+ Cieśla