X Niedziela Zwykła - 11.06.2023

Trwa oktawa Bożego Ciała. W niedzielę Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, byśmy uczcili Jego zmartwychwstanie. W dzisiejszej Ewangelii On sam zasiada przy stole z grzesznikami i celnikami. Celebrując Najświętszą Ofiarę, nie zamykajmy się więc jedynie w gronie tych, którzy na co dzień są blisko Boga, ale prośmy Pana o jedność wszystkich chrześcijan i miłość wobec tych, którzy są daleko od Niego. Niech Boski Lekarz leczy choroby niezgody i podziałów między nami.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. W czasie Oktawy Bożego Ciała Msza św. i procesja Eucharystyczna o godz. 17.00. W dzisiejszą niedzielę Msze św.: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00, zaś Suma o godz.11.00 z procesją Eucharystyczną. Dzisiaj, jak było zapowiadane, zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W poniedziałek wspomnienie bł. Romana Sitki, kapłana i Towarzyszy męczenników.
  3. We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
  4. W środę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. O godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  5. W czwartek, o godz.17.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała wraz z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem ziołowych wianków. A potem coś słodkiego dla dzieci i nie tylko.
  6. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji w uroczystość Bożego Ciała: tym, którzy przygotowali 4 ołtarze, P. Szafarzowi, P. Organiście, ministrantom, lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, członkom Ochotniczej Straży Pożarnej; dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym wraz rodzicami; uczniom klasy III i IV, osobom, które niosły sztandary, feretrony i baldachim. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne Bóg zapłać. Również w czwartek przypada 11 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy O Nim w naszych modlitwach.
  7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. W piątek przypada także Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie Kapłanów.
  8. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P. W tym dniu również odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas do Krakowa - Łagiewnik. Spotkanie potrwa od godz. 9.30. do16.00.
  9. W następną niedzielę, w Diecezjalne Święto Rodziny: Prymaria o godz.7.00; Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. W najbliższą niedzielę 18 czerwca, będziemy przeżywać w naszej diecezji Diecezjalne Święto Rodziny. Centralnym punktem Diecezjalnego Święta Rodziny będzie Msza św., która zostanie odprawiona o godz.11.00 na Starosądeckich Błoniach, a po południu Msza św. o godz.16.00 w Pasierbcu.
  10. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy, na niedzielę: P. Sowę Andrzeja i P. Koniuszy Agnieszkę.

Modlitwa Wiernych

Zanieśmy nasze błagania do Boga, który pragnie dobra wszystkich swoich dzieci:

1. Módlmy się za papieża i biskupów, aby rosła ich wrażliwość na osoby, które z różnych powodów oddalają się od Kościoła.
  2. Za chrześcijan różnych wyznań, by pragnienie jedności przenikało ich serca.
  3. O świętość duchowieństwa i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  4. Za osoby wykluczone, odrzucone i prześladowane - o łaskę odkrycia Bożej troski o każdego człowieka.
  5. Za trwających w grzechach i błędach, za siejących podziały i niepokoje, by odkryli radość jedności i przebaczenia.
  6. Za naszych bliskich zmarłych (a szczególnie za N.), aby dostąpili radości życia wiecznego w niebie.
  7. Módlmy się za nas samych, by odmienność lub oddalenie naszych braci dawały nam okazję do jeszcze większej miłości i troski o nich.

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty gromadzisz rozproszonych, a zgromadzonych zachowujesz w jedności; przyjmij nasze prośby i złącz nas w prawdziwej wierze oraz bratniej miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 11. 06 do 18. 06. 2023

1. + Maria, Stanisław Wójcik

2. W int. Parafian

W int. Marcelinki z okazji 1 rocznicy urodzin i jej Rodziców

Poza Parafią Msze św. Gregoriańskie za: + Katarzynę Wróbel; za + Józefa Gucwę.  za + Stefana Sochę i Msze pogrzebowe za + Mirosława Łabuza.

W Gościu Niedzielnym: Chodź z nami na pielgrzymkę; Zmiany kapłanów do tej pory dotyczą 84 parafii.

W Niedzieli: Kiedy traci wiarę ktoś bliski; Dwa serca i jedna miłość; Kościół ocaleje.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Na rozesłanie: Moi Drodzy. Chrystus, najlepszy lekarz ran i chorób, posilił nas swoim świętym Ciałem. Czerpmy z tego boskiego pokarmu siłę do troski o jedność i do wykazywania się wrażliwością na wszystkich braci oddalonych, przeżywających trudności i różniących się od nas. Niech Bóg swoją mocą uzdolni nas, by rozsiewać miłość i prawdę w pokorze i duchu służby.