XI Niedziela Zwykła - 18.06.2023

Moi Drodzy! W całej naszej Diecezji tarnowskiej przeżywamy Dzień Rodziny. Gromadzimy się na Eucharystii jako jedna rodzina dzieci Bożych, aby uwielbiać naszego Ojca, który jest w niebie. Jesteśmy Jego ludem, Jego owcami - jak usłyszymy w dzisiejszym psalmie responsoryjnym. Tej troski Boga o nas doświadczamy każdego dnia. Uczestnicząc w tej Mszy Świętej, chcemy modlić się za wszystkie rodziny, aby zawsze był w nich żywy przekaz wiary. Na prośbę Episkopatu Polski w związku z nadal trwającą agresją Rosji na Ukrainę po Ewangelii ponowimy Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu NMP Rosji i Ukrainy.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. będą o godz.7.00, 9.00 i o godz.11.00.
  2. Przed nabożeństwami codziennie okazja do spowiedzi dla wszystkich dzieci i młodzieży (i innych chętnych), aby w łasce uświęcającej rozpocząć czas wakacyjny.
  3. W środę, we wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika o godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  4. W piątek, o godz. 8.00 Uroczysta Msza św. w czasie której będzie zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich dzieci ze szkół z Brzozowej i Policht wraz z Rodzicami, Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym.
  5. W sobotę, w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Msza św. o godz. 7.30.
  6. W następną niedzielę, Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Składka inwestycyjna z racji ostatniej niedziela czerwca. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
  7. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę, P: Gawron Lucyna i P. Cygan Dorota

Bogu, któremu zależy na naszym zbawieniu, przedstawmy nasze wspólne prośby:

1. Za cały Kościół święty, za papieża Franciszka, naszego biskupa Andrzeja, jego Biskupów pomocniczych, wszystkich kapłanów i diakonów, aby wpatrując się w przykład apostołów, naśladowali ich misję „aż po krańce ziemi”.
  2. O świętość duchowieństwa i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  3. O pokój i za rządzących w naszej Ojczyźnie, aby pamiętając, że rodzina jest podstawowa komórką społeczną, otaczali ją potrzebną troską.
  4. Za rodziny naszej diecezji, aby wpatrzone w Świętą Rodzinę z Nazaretu, były wierne przekazywanej wierze i odważniej ją praktykowały.
  5. Za młodzież i dzieci, którzy za kilka dni rozpoczynają wakacje, by ten czas odpoczynku był także czasem dawania świadectwa o Chrystusie na co dzień.
  6. Za zmarłych (a zwłaszcza za N.), a także tych, którzy zginęli przez wojnę, aby miłosierny Bóg otworzył im bramy raju.
  7. Za Rodziny naszej Parafii i nas samych, abyśmy nigdy nie zapominali o żywym przekazie wiary wśród tych, którzy nas na co dzień otaczają.

Panie, który sam wzrastałeś w ludzkiej rodzinie, wysłuchaj naszych próśb, które zanosimy do Ciebie, i kieruj naszym życiem według swego upodobania. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 18. 06 do 25. 06. 2023

+ Władysław i Agnieszka Gągola

1. + Maria, Stanisław Wójcik

2. W int. Parafian

W int. Marcelinki z okazji 1 rocznicy urodzin i jej Rodziców

1. + Helena 5 R+ i Michał Maniak

2. + Maria Szczepanik z int. wnuczki Natali z mężem

1. + Władysław 35 R+ i Agnieszka Gągola

2. + Maria Szczepanik z int. wnuczki Eweliny z Rodziną

1. + Maria Szczepanik z int. wnuczki Joanny z Rodziną

2. + Piotr i Józef Gniadek

1. + Bolesław Kwiek z okazji Dnia Ojca z int. dzieci

2. + Bolesław Kwiek z okazji Dnia Ojca z int. dzieci

1. + Eugeniusz Buratowski

2. W int. dzieci, Rodziców, nauczycieli i zmarłych

1. + Jan Szczepanik z okazji Imienin

2. + Jan Gaj, Bronisława, Józef i Genowefa

+ Józefa Wardzała 4 R+

1. + Krzysztof Knapik

2. + Stanisław Knapik i zmarłych braci

1. W int. Teresy i Kazimierza Sochy z okazji 40 rocznicy ślubu z int. dzieci z Rodzinami i wnuków

Poza Parafią Msze św. Gregoriańskie za: + Katarzynę Wróbel; za + Józefa Gucwę;  za + Stefana Sochę i Msze pogrzebowe za + Mirosława Łabuza.

Od jutra rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za: + Mikołaja Budzyna; + Genowefę Wójcik; + Mirosława Łabuza i Msze pogrzebowe za + Leszka Mrozika.

W Gościu Niedzielnym: Czy katolicy powinni angażować się w politykę? Czy kobiety mogą być nadzwyczajnymi szafarkami Komunii św.? - jak to się stało w Łodzi.

W Małym Gościu: specjalny dodatek; a także, O młodym pielgrzymie; O Dawidzie Kubackim, skoczku i ministrancie.

W Niedzieli: Bezwzględna moc prawdy; Fałszowanie dokumentów kościelnych; Definicja wolności według globalistów.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Na rozesłanie: Moi Drodzy. Chrystus, najlepszy lekarz ran i chorób, posilił nas swoim świętym Ciałem. Czerpmy z tego boskiego pokarmu siłę do troski o jedność i do wykazywania się wrażliwością na wszystkich braci oddalonych, przeżywających trudności i różniących się od nas. Niech Bóg swoją mocą uzdolni nas, by rozsiewać miłość i prawdę w pokorze i duchu służby.