XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.07.2023

Prośmy w trakcie tej Eucharystii o łaskę odkrycia wartości Królestwa Bożego i gotowość do wyrzeczeń, aby nic nie zajęło miejsca Boga w naszym życiu. W najbliższy wtorek, rozpoczniemy sierpień. Miesiąc pielgrzymowania do Matki Narodu i Abstynencji od alkoho­lu. Uczyńmy wszystko przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, aby ten miesiąc był czasem trzeźwości w naszej Ojczyźnie, w naszej Parafii, w naszych rodzinach i życiu osobistym. We wtorek też przypada 79 rocznica Powstania Warszawskiego. Przeżyjmy ten dzień w zadumie i modlitwie za poległych o wolność. Dzisiaj w ostatnią niedzielę lipca  tzw„składka inwestycyjna.” - Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św.: Prymaria o godz.7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00.
  2. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  3. We wtorek, we wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła - Święto Matki Boskiej Anielskiej - 2 sierpnia. W każdym kościele parafialnym można w tym dniu zyskać pod zwykłymi warunkami Odpust Porcjunkuli - także w kościele klasztornym w Zakliczynie.
  4. W środę o godz. 7.30. Nowenna do MBNP i Msza św.
  5. W czwartek, pierwszy miesiąca, tradycyjnie modlimy się za powołanych i o nowe powołania.
  6. W piątek, pierwszy miesiąca, we wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, Patrona Proboszczów, Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00. Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji i adoracja prywatna. Następnie o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe, połączone z misyjnym, zmianą Stacji należących do Żywych Dróg Krzyżowych i zbiórka ofiar na misje do puszek. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. W pozostałe dni przed nabożeństwami. Wyjazd kapłana do chorych o godz. 8.30.
  7. W sobotę, pierwszą sierpnia o godz. 7.00 Godzinki do NMP, cząstka Różańca przy wystawionym Najświętszym Sakramentem, rozważanie różańcowe, a następnie Msza św.
  8. W następną niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna, stanowa ze zmianą tajemnic różańcowych, Msze św.: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  9. Ks. Krzysztof Mirek, Proboszcz i Budowniczy wraz z Parafią Chojnik składa Wam, Drodzy Parafianie, serdeczne Bóg zapłać za składkę z odpustu w kwocie 5788 zł.
  10. W dniu 5 sierpnia o godzinie 19.00 w Kościele w Dębnie odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe dla grupy nr 5 - św. Floriana. Na spotkaniu będzie również możliwość zapisu na pielgrzymkę. Dodatkowe spotkanie dla tych, którzy nie będą mogli przybyć do Dębna, odbędzie się w dniu 13 sierpnia o godzinie 16.00 w Parafii w Iwkowej.
  11. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę P: Mariusza Manijaka i Annę Gniadek.

Pamiętając o ostatecznym celu naszego życia, przedstawmy Bogu nasze prośby.

1. Za Ojca św. Franciszka, Biskupów, Kapłanów, siostry zakonne i o nowe powołania do służby Bożej.
  2. Za uzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych używek, aby potrafili wyzwolić się z nałogu i cieszyć się wolnością dzieci Bożych.
  3. O siły i odpowiednią pogodę dla rolników, oraz za wypoczywających na wakacjach, aby pamiętali o obowiązkach wobec Boga, Kościoła i bliźnich.
  4. Aby jak najwięcej szczególnie młodych ludzi z naszej Parafii wzięło udział w kolejnej Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę.
  5. Aby chorzy i niepełnosprawni, otrzymali potrzebne łaski i siły od Boga, a od ludzi, dar dobroci serca.
  6. Za świętej pamięci… i za ofiary alkoholu, narkomanii, aby jak najszybciej osiągnęli niebo.
  7. Abyśmy odnowili się w naszym myśleniu, otwarli na wzajemny dialog i z pełnym zaangażowaniem oddali swoje talenty i zdolności ku pożytkowi Boga i Kościoła.

Dobry Boże bądź zawsze z nami i wspieraj nasze wysiłki na drodze do wieczności swoją łaską. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 30. 07 do 06. 08. 2023

1. W int. pewnego małżeństwa z okazji 15 rocznicy ślubu i ich dzieci

2. + Jan Włudyka 4 R+

+ Maria i Stanisław Wojnar z int. chrześnicy Zofii

Od 1.08 (wtorek) rozpoczną się Msze św. Gregoriańskie za + Józefa Gucwę i + Mirosława Łabuza.

W Gościu Niedzielnym: Kroki w stronę Boga; Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie; Krzyżem na posadzce - św. Jana Vianney.

W Niedzieli: Miłość nie umiera łatwo; Czy katolikowi wolno się zgodzić na rozwód.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Na rozesłanie: Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w radosnym i ochoczym poszukiwaniu Jego królestwa w naszej codzienności, a święci i błogosławieni wspierają nas swoją modlitwą i przykładem.