XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK „A” 10.09.2023

Moi Drodzy! Przed 13 laty po raz pierwszy w historii Kościoła w Polsce przeżywaliśmy Tydzień Wychowania. Od tego czasu co roku na początku września staramy się uświa­domić sobie, jak ważne zadania mają do spełnienia rodzice, nauczyciele i wychowawcy. Tym razem naszej refleksji towarzyszy hasło:WSPÓLNOTA SŁUCHAJĄCA I EWANGELIZUJĄCA”. Dziś także Kościół w Polsce, Archidiecezja Przemyska i my wszyscy przeżywać będziemy Uroczystość beatyfikacyjną Rodziny Ulmów, którzy oddali życie w czasie II wojny światowej za bliźnich.

Składka dziś przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za Wasza ofiarność.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i Suma o godz.11.00.
  2. We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
  3. W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. O godz.17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  4. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  5. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  6. W sobotę wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Msza św. o godz. 7.30.
  7. W sobotę spotkanie DSM o godz. 11.00 i biblijne dla młodzieży i starszych o godz. 15.30.
  8. W następną niedzielę przeżywać będziemy 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Mówić z sercem. „Prawdziwie w miłości” (Ef 4, 15). Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00.
  9. Do sprzątania kościoła na niedzielę serdecznie prosimy, P: Barbarę Potępaę i P. Ewę Piątek.
  10. Sołtys Policht Pani Jolanta Rutka serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców wsi Polichty dnia 16.09.2023 r. o godz. 17.00 do Domu Ludowego w Polichtach na zebranie wiejskie.
  11. Toaleta w Domu Katechetycznym jest czynna.
  12. Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkiniom Róży P. Zofii Gucwa za ofiarę 200 zł. na PDRW.

Módlmy się do Boga, który jest naszym Ojcem i jednoczy nas w apostolskim Kościele:

1. Zachowaj od złego papieża Franciszka, naszego biskupa Andrzeja, Jego Biskupów pomocniczych i wszystkich kapłanów.
  2. Módlmy się, aby dzisiejsza beatyfikacja rodziny Ulmów stała się promocją prostego, uczciwego i zaangażowanego życia małżeńskiego i rodzinnego w naszej Ojczyź­nie.
  3. Wspieraj dzieci i młodzież swoją łaską, i daj im wzrost w mądrości i świętości, oraz daj cierpliwość wychowawcom i zachowuj ich w stanie łaski uświęcającej.
  4. Za wykładowców wyższych uczelni, także katolickich (szczególnie tych, które dzisiaj wspieramy składką) przygotowujących rzesze nowych pedagogów, wychowawców i katechetów, aby oświeceni światłem Ducha Świętego jak najlepiej realizowali swoją misję.
  5. Za świętej pamięci … a także naszych zmarłych nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców, których Pan przeniósł już do wieczności, aby mieli udział w społeczności zbawionych.
  6. Udziel wszelkiego dobra nam samym oraz naszym bliskim i przyjaciołom.

Boże, nasz Ojcze, wysłuchaj naszych modlitw, jakie zanosimy do Ciebie i nieustannie otaczaj nas swoją łaską i miłością. Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 10. 09 do 17. 09. 2023

1. W int. Ks. Proboszcza z okazji Imienin z int. P. Józefy z Policht

2. + Zuzanna Wójcik19 R+ z int. syna Krzysztofa

+ Regina Rąpała i Jej zmarłych Rodziców z int. brata Adama

Trwają Msze św. Gregoriańskie za + Bolesław Nadolnik i + Katarzyna Wróbel, oraz Msze św. Pogrzebowe za: + Józef Gucwa i + Genowefa Wójcik

36 numer "Gościa Niedzielnego" to wydanie jubileuszowe - świętujemy stulecie naszego tygodnika! Z tej okazji mamy dla Was cały blok tekstów, poświęconych Dostojnemu Jubilatowi. W numerze czeka na Was także dodatek o beatyfikacji rodziny Ulmów.

W Niedzieli: Dodatek: Beatyfikacja Rodziny Ulmów; Rozum nie dusi wiary.

Toaleta w Domu Katechetycznym jest czynna.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Na rozesłanie: Moi Drodzy! Umieć pochwalić i umieć upomnieć - to jedne z wyzwań, które czekają nas po tej Eucharystii. Jesteśmy do tego uzdolnieni przez łaski otrzymane w czasie Mszy Świętej. Niech Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów umacnia nas w tym zadaniu.