XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.09.2023 57 ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU

Dzisiaj przeżywamy wraz z całym Kościołem 57. Świato­wy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem:Mówić z sercem. „Prawdziwie w miłości” (Ef 4, 15). Niech ten Dzień będzie dla każdego kolejną okazja do rachunku sumienia, do postawienia sobie pytania o to jak korzystamy z prasy, radia telewizji, telefonu komórkowego i Internetu! Czy wspomagamy katolickie środki masowego przekazu, szczególnie Radio Maryja, Telewizję Trwam? Rodzice niech postawią sobie pytanie czy wychowują swoje dzieci i młodzież słowem i przykładem do roztropnego korzystania ze wszystkich środków przekazu informacji?

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
  2. Jutro, w poniedziałek, Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski, zarazem Patronalne święto młodzieży polskiej. W ten dzień obchodzi Imieniny m.in. Biskup Stanisław Salaterski - Biskup Pomocniczy naszej Diecezji. Wszystkim solenizantkom i solenizantom dużo bł. Bożego, opieki NMP i zdrowia.
  3. W środę wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy męczenników. O godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  4. W czwartek Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  5. W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika. Msza św. o godz. 7.30.
  6. W następną niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość; Msze św.: godz. 7.00; godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. Z racji tej, że będzie to ostania niedziela miesiąca - tzw. składka na potrzeby parafialne. Bardzo zapałać za Waszą ofiarność. Bóg zapłać za wszelkie życzenia, modlitwę i pamięć.
  7. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę P: Justyna Socha i P. Agata Dzięciołowska.
  8. W tym tygodniu bardzo serdecznie prosimy o przeprowadzenie sprawnie akcji: „Zboże na WSD w Tarnowie”. Bardzo serdecznie prosimy o zaangażowanie się całej Parafii na czele z Radnymi Rady Parafialnej. Wszystkim Bóg zapłać.

Dziękując Bogu za dar środków społecznego przekazu, prośmy dla każdego z nas o mądre i godne korzystanie z tych dobrodziejstw:

1. Módlmy się za Papieża Franciszka, biskupów i kapłanów, aby nieustannie głosili Ewangelię Chrystusa wszystkim spragnionym słów prawdy i życia także przez środki masowego przekazu.
  2. Niech twórcy i pracownicy środków społecznego przekazu wykorzystują otrzymane od Boga środki i talenty do pro­mocji wartości chrześcijańskich, a ci, którzy korzystają z mediów, kierują się w swoich wyborach mądrością, roztropnością i dobrem swojej duszy.
  3. O świętość duchowieństwa i powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  4. Za wszystkich chorych, niepełnosprawnych, poszkodowanych, aby doznawali pomocy Bożej i wsparcia ludzkiego i zawsze mieli łatwy dostęp do Sakramentów św.
  5. W intencji wszystkich solenizantek i solenizantów i jubilatów obecnego czasu.
  6. Za świętej pamięci… oraz za wszystkich zmarłych duchownych i świeckich, aby przebywali z Bogiem na wieki.
  7. Za nas samych, abyśmy wspierali modlitewnie i materialnie katolickie media i mądrze, i roztropnie korzystali z nich, dla własnego duchowego dobra, dla dobra rodzin i wspólnot, w których żyjemy.

Wszechmogący Boże, dodawaj nam sił i duchowych mocy, abyśmy korzystając ze środków masowego przekazu, mogli się spotykać z Tobą i drugim człowiekiem. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 17. 09 do 24. 09. 2023

1. W int. Dawidka z okazji 6 rocznicy urodzin

2. + Stanisławy, Jana 9 R+ i Ignacego

W int. Karoliny i Leszka z okazji 14 rocznicy ślubu

Trwają Msze św. Gregoriańskie za + Bolesław Nadolnik i + Katarzyna Wróbel, + Krystyna Gabryel, oraz Msze św. Pogrzebowe za: + Józef Gucwa i + Genowefa Wójcik.

W "Gościu Niedzielnym": Media i ich kondycja; Kard. Ryś - Czy papież potrzebuje obrony?

W Niedzieli: Kto kradnie nam dzieci? Czy religia jest sprawą prywatną?

Jest także kilka Kalendarzy Rolników w cenie 29 zł. oraz kalendarze ścienne z wieńcami dożynkowymi po 9 zł.

Toaleta w Domu Katechetycznym jest czynna w czasie nabożeństw.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Na rozesłanie: Moi Drodzy! W czasie Mszy Świętej otrzymujemy łaskę Bożą, z którą trzeba współpracować. To dobra wiadomość, bo nawet w trudnych sprawach, takich jak przebaczenie, nie pozostajemy bez pomocy Boga. Konkretnym jej wyrazem jest błogosławieństwo, którego teraz pragnę wam udzielić.