XXV Niedziela Zwykła - 24.09.2023

Moi Drodzy! Liturgia Słowa zaprasza nas do pracy w winnicy Pańskiej, czyli do uczestnictwa we wspólnocie Kościoła. Zapłatą za nią jest życie wieczne, udział w wiecznym królestwie. Przeżywając dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy również o tych ludziach i prośmy Pana, by ustały wszelkie wojny i konflikty, które zmuszają innych do opuszczenia własnej ojczyzny. Przeżywamy także Niedzielę Modlitw o Trzeźwość Narodu, módlmy się o trzeźwość nas wszystkich.  Składka dzisiejsza jest na potrzeby parafialne z racji ostatniej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00 Prymaria, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Władysława z Gielniowa, kapłana.
  3. W środę wsp. św. Wincentego a Paulo, kapł. O godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  4. W czwartek wspomnienie Św. Wacława, męczennika. Koronka ulicami miast to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Siostry Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Zachęcamy parafian do włączenia się w tę inicjatywę, która odbędzie się w najbliższy czwartek 28.09. 2023 r. o godz.15.00. Spotkajmy się w kilku miejscach by ją odmówić, także na parkingu przy kościele.
  5. W piątek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 16.00 w kościele spotkanie dla dzieci klasy III z Rodzicami przed I Spowiedzią i Komunią św.
  6. W najbliższą sobotę wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę rozpoczynamy październik - czas szczególnej modlitwy różańcowej. Będzie to zarazem pierwsza niedziela miesiąca, stanowa, adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych. O godz. 7.30 Prymaria, po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast; Suma o godz. 11.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn; zaś o godz. 15.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św. W niedzielę 1 października rusza w całej diecezji zbiórka dobrych i zepsutych telefonów komórkowych (klawiszowych), smartfonów, tabletów i laptopów. Akcja będzie trwała do 31 października i ma pomóc mieszkańcom Czadu w pokryciu kosztów budowy studni. Diecezja tarnowska dzięki różnym akcjom wybudowała w Afryce już 192 studnie głębinowe. Środki na budowę studni pochodziły ze zbiórki makulatury i plastikowych nakrętek, a później ich sprzedaży. Jeśli ktoś tylko może, to zachęcamy do włączenia się do tej kolejnej akcji. Bóg zapłać.
  8. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę prosimy, P: Grażynę i Ewelinę Gniadek.
  9. Ponawiamy prośbę o akcję „zbiórki zboża” na WSD w Tarnowie.
  10. Bóg zapłać członkiniom Róży P. Doroty Nadolnik na PDRW w kwocie 200 zł.

Wierząc w dobroć naszego Boga, polecajmy Mu nasze prośby:

1. Módlmy się za pasterzy Kościoła, aby z wielkim zapałem troszczyli się o dobro powierzonych im ludzi.
  2. Za sprawujących władzę, aby odpowiedzialnie wypełniali obowiązek troski o obywateli.
  3. Aby wszyscy wierni odkryli swoje miejsce we wspólnocie Kościoła.
  4. Aby nigdy nie zabrakło pracowników w winnicy Pańskiej.
  5. Aby zmarli (w szczególności ) osiągnęli nagrodę za wierność Bogu.
  6. Módlmy się za naszą wspólnotę eucharystyczną, abyśmy potrafili z większym zaangażowaniem troszczyć się o winnicę, którą jest Kościół.

Bądź z nami, Panie, w wielorakich potrzebach naszych i wysłuchaj naszego wołania, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 24. 09 do 01. 10. 2023

1. + Eugeniusz Buratowski

2. + Ludwik 1 R+ i Maria Szczepanek

+ Andrzej Fior z int. kuzynki z Bielska

Trwają Msze św. Gregoriańskie za + Bolesław Nadolnik i + Katarzyna Wróbel, + Krystyna Gabryel, oraz Msze św. Pogrzebowe za: + Józef Gucwa i + Genowefa Wójcik.

W Gościu Niedzielnym (10 zł.): O przyczynach kryzysu w kapłaństwie; Ksiądz w kryzysie zostaje sam.

W Niedzieli (10 zł.): Czy mamy bać się Boga? Historia chłopca, którego uratował św. Brat Albert

Jest także drugi Numer Magazyn Niedziela w kwocie 15 zł. poświęcony Bitwie o pamięć.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Na rozesłanie: Moi Drodzy! Pobudzeni i ożywieni świadomością daru oraz odpowiedzialności wszystkich świeckich za posłannictwo Kościoła, przyjmijcie Boże błogosławieństwo, które umacnia nas w codzienności.