XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 05.11.2023

Moi Drodzy!  Listopad jest szczególnym czasem pamięci o naszych zmarłych. Dlatego spotykamy się na Eucharystii, która jest zadatkiem przyszłej chwały. W niej także łączymy się w sposób duchowy z tymi, którzy po swojej śmierci przechodzą jeszcze czas oczyszczenia, oraz tymi, którzy już dostąpili chwały nieba. Wzbudźmy więc w sobie głęboką wiarę w to, że po śmierci nasze życie „zmienia się, ale się nie kończy”. Módlmy się o niebo dla w czyśćcu cierpiących i dla nas samych w tej Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. (Bóg zapłać 200 rodzinom za ofiarę na remonty, czekamy na kolejnych).

1. Msze św. dzisiaj: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00; a Suma o godz.11.00 (a po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. W poniedziałek, wtorek i środę dalszy ciąg tygodnia modlitw za zmarłych. O godz.16.00 Różaniec z Wypominkami i Msza św.
  3. W czwartek, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata. Od czwartku przez cały listopad po Mszy św. wypominki i dziesiątek różańca.
  4. W piątek wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  5. W sobotę, we wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, dziękujemy Bogu za to, że przed 105 laty (1918 r.) przywrócił do życia wolną Polskę. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 7.30 i modlitwę za Ojczyznę. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych.
  6. W następną niedzielę Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 a Suma o godz.11.00. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz VII Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół Prześladowany.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność: Na WSD - 1519 zł.; na sprawy związane z cmentarzem - 1829 zł.; zaś na składkę inwestycyjną - 2200 zł., z tego 1 tys. zł. przekazano na budujące się kościoły.
  8. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy, P: Iwonę Rudnicką i Bożenę Szywała.

Do Ojca, który przez ofiarę swojego Syna przyjmuje nas do siebie, skierujmy nasze modlitwy:

1. Módlmy się za papieża Franciszka, aby pełniąc swoją misję z pomocą Duch Św., nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.
  2. Obdarz, Panie, mądrością w podejmowanych decyzjach wszystkich rządzących naszym państwem.
  3. Obdarz, Panie, darem ubóstwa w duchu wszystkich zniewolonych dobrami doczesnymi.
  4. Obdarz, Panie, darem świętości duchowieństwo biskupów, kapłanów i diakonów i daj nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
  5. Obdarz, Panie (św. pamięci…), oraz wszystkich zmarłych, w czyśćcu cierpiących, wypominanych, aby mogli cieszyć się chwałą zbawionych w niebie.
  6. Módlmy się, aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.
  7. Obdarz nas, Panie, duchem wielkoduszności, byśmy potrafili dzielić się z innymi dobrami otrzymanymi od Ciebie.

Ojcze, który sam jesteś dla nas największym darem, zaspokajaj nasze pragnienia i potrzeby swoją łaską. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 05. 10 do 12. 11. 2023

1. + Janusz Potępa 29 R+

2. + Władysław, Stanisław 2 R+ z int. Katarzyny

+ Genowefa 9 R+, Ignacy Gądek

Trwają Msze św. Gregoriańskie za + Teresę Korzeniowską i + Czesława Gniadka; za + Bolesław Nadolnik, oraz za + Mariana Żabę a od 8.11 za śp. + Stanisławę Kras.

W Gościu Niedzielnym (10 zł.): Trzeba bronić dziewictwa kosztem życia; Rotacja na stanowisku Marszałków?

W Niedzieli (10 zł.): Wanda Półtawska mała kobieta – Wielki Człowiek; Myśli samobójcze u młodzieży i dzieci.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Serdecznie zapraszamy na wyjazd  18 listopada 2023 r., tj. sobota, na szlak męczeństwa bł. Karoliny Kózki. Z Brzozowej wyjeżdżamy o godzinie 14.00, aby o 15.00 przejść drogę krzyżową z Wał Rudy do Zabawy, a potem uczestniczymy we Mszy św. o 18.00 w sanktuarium w Zabawie. Koszt tylko 25 zł. Zapisy u p. Krystyny Gotfryd.

Dnia 24.11.2023 r. (piątek) od godz. 9.00 w CENTRUM ZDROWIA w ZAKLICZYNIE, ul. Tarnowska 9. Odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia. Rejestracja: 14 6653427 lub osobiście.

Bóg zapłać za ofiarność na prace i prośba o elementarną sprawiedliwość tych, co nie dali, wobec tych, co dali.