XXXII Niedziela Zwykła - 12.11.2023

Moi Drodzy! Przypowieść o mądrych i głupich pannach, rozważana dziś przez Kościół, przypomina nam, że każde nasze działanie wywołuje określone konsekwencje. Dlatego ważnym jest, aby podejmować dobre i przemyślane decyzje. Okazją do tego może być przeżywany dziś w Polsce XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy zatrzymać się wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie nad sytuacją chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Módlmy się też w dalszym ciągu za wszystkich wiernych zmarłych wypominanych i w czyśćcu cierpiących. (Bóg zapłać 210 rodzinom za ofiarę na remonty, czekamy na kolejnych).

1. Dzisiaj Msze św. o godz.7.00, 9.00 i 11.00. Po Mszach św. zbiórka do puszek na „Prześladowany, poszkodowany Kościół”. Jak podaje Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie", w ponad 50 krajach chrześcijanie są prześladowani i żyją w śmiertelnym zagrożeniu. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek może realizować projekty pomocy dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie, np. wspierać uchodźców z Syrii, organizować edukację dla dzieci w Libanie, odbudowywać zniszczone klasztory w Iranie. Co roku na ca­łym świecie za wiarę w Chrystusa umiera ponad 150 000 Jego wyznawców.
  2. Codziennie po Mszy św. wypominki i dziesiątek Różańca.
  3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać i wspominać:
  4. W poniedziałek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  5. W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  6. W piątek wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  7. W sobotę wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, Patronki Ruchu Czystych Serc. O godz. 7.30 Msza św., wypominki i dziesiątek różańca.
  8. W przyszłą niedzielę Prymaria o godz.7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00.
  9. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę, P: Monikę Sochę i P. Izabelę Kiermasz.

Przez Jezusa Chrystusa - Świadka Wiernego i za wstawiennictwem wszystkich świętych męczenników skierujmy do Boga Ojca nasze wspólne prośby.

1. Za cały Kościół Boży, szczególnie na Bliskim Wschodzie, za papieża Franciszka, wszystkich biskupów i kapłanów, aby ich posłudze nieustannie towarzyszyło Boże błogosła­wieństwo i łaska Ducha Świętego.
  2. Za chrześcijan prześladowanych w różnych częściach świata, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, aby nie zapominali, że ich rany są ranami cierpiącego na krzyżu Jezusa.
  3. Za Polskę, naszą Ojczyznę, aby pozostała zawsze wierna wartościom płynącym z przyjętego przed ponad tysiącem lat chrztu świętego.
  4. O świętość duchowieństwa i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  5. Za świętej pamięci… oraz wszystkich zmarłych, a przede wszystkim za pomor­dowanych na całym świecie chrześcijan, (i wszystkich wypominanych) aby za swoją wy­trwałość otrzymali życie wieczne.
  6. Za nas samych, abyśmy pamiętając o czekającym nas są­dzie Bożym, nigdy nie zdradzili naszej świętej wiary.

Boże pełen miłosierdzia, ulituj się nad Twoimi doświadczony­mi prześladowaniem dziećmi. Daj im łaskę wytrwania w wie­rze, a nas umocnij w jej wyznawaniu. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 12. 10 do 19. 11. 2023

1. + Stanisław, Leopold Koniuszy, Jana i Marii od syna Zygmunta z Rodziną

2. + Maria, Stanisław Podleś, Antoni Cichoński

+ Stanisław 10 R+ i Aleksandra Zygadło z int. dzieci

Trwają Msze św. Gregoriańskie za + Bolesław Nadolnik, za + Mariana Żabę za śp. + Stanisławę Kras.

W Gościu Niedzielnym: Święci, którzy patronują Polsce; Znaczenie modlitwy z Ojczyznę; Synod…

W Niedzieli (10 zł.): Rozwodnicy w Kościele; Sposób na Parafię; Synod minął półmetek.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Wyjazd 18 listopada 2023 r., tj. sobota, na szlak męczeństwa bł. Karoliny Kózki. Z Brzozowej wyjeżdżamy o godzinie 14.00, aby o 15.00 przejść drogę krzyżową z Wał Rudy do Zabawy, a potem uczestniczymy we Mszy św. o 18.00 w sanktuarium w Zabawie. Zbiórka o godz. 13.50 na parkingu przy kościele. Brak wolnych miejsc (stan na godz. 10.00 w dniu 12.11.2023)

Dnia 24.11.2023 r. (piątek) od godz. 9.00 w CENTRUM ZDROWIA w ZAKLICZYNIE, ul. Tarnowska 9. Odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia. Rejestracja: 14 6653427 lub osobiście.

Bóg zapłać za ofiarność na prace i prośba o elementarną sprawiedliwość tych co nie dali, wobec tych co dali.