II NIEDZIELA ADWENTU R B - DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE - 10.12.2023

W drugą niedzielę Adwentu przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Widzimy, że Kościół potrzebuje naszej konkretnej pomocy, naszego nawrócenia, aby mógł się rozwijać i wzrastać. Podobnie jest z naszą parafią. Nie odnowi się ona bez naszej wewnętrznej odnowy, bez naszego otwarcia się na przychodzącego Chrystusa. Dlatego potraktujmy poważnie wołanie św. Jana Chrzciciela z dzisiejszej Ewangelii: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”. Dzisiaj zaległa Adoracja Najświętszego Sakramentu - jako Dziękczynienie za V Synod Diecezji Tarnowskiej.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i o godz.11.00. Tradycyjnie w dzisiejszą niedzielę (II Adwentu) przypada już po raz 24: „Dzień modlitw za Kościół katolicki na Wschodzie. Po Mszach św. ogólnopolska zbiórka na ten cel. Niech ta jałmużna będzie naszym dobrym uczynkiem adwentowym. Dzisiaj także po Mszach św. członkowie POAK w imieniu P. Organisty, będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Złożone ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego pracę dla naszej Parafii.
  2. Codziennie Msza św. roratnia o godz. 7.00.
  3. We wtorek o godz. 10.30 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. + Walentego Uchwata.
  4. W środę, we wspomnienie św. Łucji i w Dzień Modlitw za ofiary stanu wojennego o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  5. W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  6. W sobotę Msza św. o godz. 7.30. Rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
  7. W następną niedzielę, trzecią Adwentu - Gaudete, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i o godz.11.00.
  8. Do sprzątania kościoła na niedzielę, bardzo serdecznie prosimy, P. Elżbietę Krasowską i P. Barbarę Oleksyk.
  9. Bóg zapłać czterem osobom z naszej Parafii za udział w spotkaniu dekanalnym członków Caritasu Parafialnego w Podolu.

Zgromadzeni we wspólnocie Kościoła, który prowadzi nas na spotkanie z przychodzącym Bogiem, zanieśmy nasze prośby:

1. Za papieża, biskupów i kapłanów, aby w pokorze św. Jana Chrzciciela wskazywali na Chrystusa, nie bojąc się nauczania trudnych prawd wiary.
  2. Za Kościół święty, aby nieustannie się odnawiał, rezygnując ze skostniałych schematów i działań, które nie przynoszą obfitych owoców.
  3. Za naszą parafię, aby nasza osobista świętość przyczyniała się do jej odnowy i rozwoju.
  4. Za Kościół na Wschodzie, aby wsparty przez ludzi dobrej woli modlitwą i ofiarą dzisiejszej zbiórki, wiernie wypełniał swoje posłannictwo, pomagając w odradzaniu się, tworzeniu oraz rozwoju chrześcijaństwa w krajach Europy Wschodniej i Azji.
  5. Za zmarłych z naszych rodzin i parafii (a szczególnie za N.), aby dostąpili radości życia wiecznego w niebie.
  6. Za nas, otaczających ołtarz Chrystusa, abyśmy odpowiadając na wezwanie do nawrócenia, przygotowywali nasze serca na spotkanie przychodzącego Boga.

Boże Ojcze, zachęceni Twoim słowem, chcemy wydawać owoce naszego nawrócenia. Niech Twoja łaska wspomaga nas w tym dziele. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 10. 12 do 17. 12. 2023

W int. Parafian

1. + Józef, + Stanisława Kras, + Roman Stanek

2. + Kazimiera Gniadek i syn Łukasz

W int. Natalii z okazji 18 rocznicy urodzin

1. + Helena 4 R+ i Ludwik Łabuz

2. + Wojciech Mrozik

1. + Krystyna Gabryel

2. + Katarzyna, Władysław, Tadeusz, Adam Tybor

1. + Zofia, Grzegorz i Marek Maniak

2. + Marian Krakowski

1. + Emilia, Jan, Stefan Socha i zmarłych z Rodzin Łaśków i Zygadłów

2. + za wszystkich w czyśćcu cierpiących

1. + Bolesław Nadolnik, Marian Krakowski, Stanisława Czajka, Zofia Wójcik

2. + Bolesław Nadolnik z int. żony

1. Podziękowanie ks. Piotrowi Rodakowi, ks. Edwardowi i ks. Proboszczowi za odprawione Msze św. za + Bolesława z int. Rodziny Nadolników

2. + Bolesław Nadolnik z int. syna Zbigniewa z Rodziną

+ Stanisława 27 R+ i Edwarda Rzepka z int. syna Grzegorza

1. + Józef, Anna Nicpoń, Stanisława Czajka

2. W int. Parafian

Łukasz Gniadek z int. chrześnika Dawida Mrozika

Msza św. Gregoriańska za śp. + Teresa Korzeniowska i + Ignacy Cieśla

W Gościu Niedzielnym: Dziecko jest darem; Matka, kościołów świata.

W Niedzieli: 70 lat Apelu Jasnogórskiego; Konsekwencje in vitro.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Napełnieni Bożą łaską, starajmy się przyśpieszyć nadejście „nowego nieba i nowej ziemi” przez naszą osobistą świętość i zaangażowanie w życie parafii. Nie bójmy się porzucić starych i skostniałych przyzwyczajeń, bo wtedy Bóg będzie mógł odnowić wszystko. Niech nas do tego uzdalnia Jego błogosławieństwo.

Polećmy Bożemu miłosierdziu zmarłych: + Sylwestra Bartosika, + Walentego Uchwata, ks. Jacka Mikulskiego i Ks. Prałata Adolfa Jaworowskiego.

Bóg zapłać za ofiarność na prace i prośba do tych co nie dali.