ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (I NIEDZIELA ZWYKŁA) 01. 2024

Przeżywamy Uroczystość Chrztu Pańskiego. Wspominamy dziś również nasz własny chrzest, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Trzech Osób Bożych, i do Kościoła Chrystusowego. Podczas tej Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli stycznia, podziękujmy Bogu za sakrament chrztu św. Pole­cajmy naszych rodziców, chrzestnych, kapłana, który nas ochrzcił - niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nie­ba. Niech obrzęd pokropienia wodą święconą przypomni nam moment chrztu św., a jednocześnie oczyści nas z wszelkich grzechowych zmaz. A my w tym czasie śpiewamy: „Chwała na wysokości Bogu…”.

1. W dzisiejszą niedzielę, Msze św. będą w następujący porządku: Prymaria będzie o godz.7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn). Chociaż, kończy się dzisiaj Okres Narodzenia Pańskiego, i rozpoczyna Okres zwykły w ciągu roku, to jednak w liturgii, kolędy śpiewamy do dnia 2 lutego.
  2. W środę o godz.7.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  3. W następną niedzielę, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
  4. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie - my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej, naszym drogim chorym Parafianom, a także na Fundację Nasza Przyszłość. Numery KRS znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej… oraz na specjalnej ulotce).
  5. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy: P. Dorotę Mędrek i P. Anetę Nadolnik.

Jako jedna rodzina dzieci Bożych módlmy się z Jezusem, w Duchu Świętym, do naszego Ojca:

1. Za Kościół święty, za papieża, biskupów, kapłanów, aby jako wspólnota ochrzczonych głosił światu Słowo, które stało się Ciałem.
  2. Aby Duch Święty pomagał rozpoznawać dar róż­nych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkrywać bogactwo różnych obrządków w łonie Kościoła katolickiego.
  3. Za rządzących państwami, szczególnie nasza Ojczyzną, aby starali się zaprowadzić pokój między narodami i wewnątrz własnych krajów.
  4. Za wszystkich ochrzczonych, rodziców i chrzestnych, aby ich serca były zdolne czerpać ze zdrojów miłosierdzia.
  5. Za ludzi, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa, aby spotkali na swej drodze tych, którzy ich do Niego doprowadzą.
  6. Za zmarłych (a szczególnie za N.), aby dostąpili chwały zbawionych w niebie.
  7. Za nas samych, aby łaska chrztu świętego owocowała w nas i abyśmy w pokorze pozwolili prowadzić się Duchowi Świętemu.

Boże Ojcze, Ty przez sakrament chrztu sprawiłeś, że staliśmy się Twoimi dziećmi. Wysłuchaj nas i przyjdź nam z pomocą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 07. 01. 2024 – 14. 01. 2024
NIEDZIELA 7.00 + Eugeniusz Knapik 5 R+ i Zofia Ciesielczyk
07.01   9.00 1. + Stanisława Kras z int. wnuczki Kingi z mężem i dziećmi2. W int. Parafian
11.00  + Mateusz Dębosz 13 R+   poza Parafią za + Walentego Uchwata w 30 dzień po śmierci z int. siostry z Rodziną
PONIEDZ. 08.01 7.00  1. + Barbara, Julian i Andrzej Kras2. O zdrowie dla Mariusza
WTOREK 7.00 1. + Józef 25 R+ i Julia Cichońska
09.01   + Aniela Zapart
ŚRODA 7.00 1. + Marian Żaba
10.01   2. + Zofia, Ryszard, Zbigniew Ryfiak
CZWARTEK11.01 7.00  1. + Krystyna Gabryel
2. + za wszystkich w czyśćcu cierpiących
PIĄTEK 12. 01 7.00 1. Podziękowanie z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę NMP, zdrowie dla Konrada i Nikodema z int. dziadków2. + Marian Maniak 2 R+
SOBOTA 13.01 7.00 1. + Władysław Sowa 12 R+2. + Maria R+, Józef Wypasek, Rodzeństwo i Rodziców
NIEDZIELA 7.00 W int. Marii Gucwa z okazji urodzin, Imienin i rocznicy chrztu i bł. w nowym roku
14.01   9.00  1. + Bronisław Skałoń2. + Julia, Stanisław, Halina, Janusz Potępa
11.00 W int. Marii z okazji 83 rocznicy urodzin

Msza św. Gregoriańska za śp. + Teresa Korzeniowska i + Ignacy Cieśla.

W Gościu Niedzielnym: O znaczeniu katechezy szkolnej i jej przyszłości…W Niedzieli: Po co Kościołowi nowi święci?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Przed rozesłaniem: Za chwilę zostaniemy posłani, by w naszej codzienności świadczyć o tym, że od chwili chrztu świętego jesteśmy dziećmi Boga. Niech w tym zadaniu umacnia nas Boże błogosławieństwo!

Dnia 26 STYCZNIA (PIĄTEK) od godz. 9:00 w CENTRUM ZDROWIA w miejscowości ZAKLICZYN, ul. Tarnowska 9, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

Porządek wizytacji kolędowej:

Wtorek 9.01 2024 od godz. 8.30 - od P. Grzegorza Szywały do P. Jana Słowińskiego.

Środa 10.01.2024 od godz. 13.00 - od P. Władysława Potępy do P. Marcina Włudyki.

Piątek 12.01.2024 od godz. 8.30 - od P. Bogdana Mędrka do P. Stanisława Szczepanika.

Sobota 13.01.2024 od. godz. 8.30 - od P. Bogumiły Florek do P. Zbigniewa Potępy.