II NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.01.2024

Drodzy bracia i siostry, dobrze, że tu jesteście! Bóg chce, abyśmy tworzyli wspólnotę. Ale w tej wspólnocie chce przyjść do każdego osobiście. On chce spotkać się z tobą, chce mówić do ciebie, do twojego serca. Otwórzmy nasze serca na to wyjątkowe spotkanie. Nie prześpijmy liturgii słowa, w której Bóg chce skierować słowo do każdego z nas - osobiście. By usłyszeć Jego głos, potrzebujemy pomocy Ducha Świętego, dlatego na początku tej Mszy Świętej prośmy: Przyjdź, Duchu Święty! W tym tygodniu przeżywać będziemy kilka ważnych wydarzeń. W środę przypada Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, pod hasłem: Szalom - Pokój - dar Boga"., zaś od czwartku rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego”. Nie ustawajmy w błaganiu o wielki dar jedności dla Kościoła i świata, a także o jedność i miłość w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszej Ojczyźnie.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
  2. W środę wspomnienie św. Antoniego, opata. O godz. 7.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  3. W piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  4. W sobotę Msza św. o godz. 7.00.
  5. W następną niedzielę, w Dzień Babci: Prymaria o godz.7.00, o godz. 9.00 Wotywa i o godz. 11.00 Suma. W następną niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie tradycyjna, doroczna składka przeznaczona na ubezpieczenie kościoła, wszelkich zabudowań plebańskich OC parkingu, cmentarza itd.
  6. Do sprzątania kościoła na niedzielę, prosimy bardzo serdecznie: P. Barbarę Socha i P. Jadwigę Budzyńską.
  7. WÓJT GMINY GROMNIK informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Gminy Gromnik od stycznia bieżącego roku Targowisko gminne zostaje przeniesione na plac przed Amfiteatrem letnim w Gromniku. Dniem targowym pozostaje niezmiennie czwartek, natomiast dodatkowo rolnicy mogą prowadzić handel na nowym targowisku również w piątki i soboty. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Gminy Gromnik w zakładce Targowisko.

Z ufnością przedstawmy Bogu nasze prośby:

1. Za Ojca Świętego, Franciszka, biskupów oraz kapłanów, aby poprzez swoją posługę prowadzili ludzi do zbawienia i jedności Kościoła.
  2. Aby rządzący państwami (szczególnie naszą Ojczyzną) liczyli się z Ewangelią i podejmowali decyzje zgodne zprawem Bożym.
  3. O świętość duchowieństwa (Ks. Piotra Rodaka, Ks. Edwarda, Ks. Sebastiana i Ks. Proboszcza) o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
  4. Za wszystkie babcie i dziadków, o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi, oraz o zdrowie, potrzebne siły i szacunek od domowników i młodego pokolenia.
  5. Aby nasi bliscy zmarli (a szczególnie N.) mieli szczęście przebywania z Bogiem na wieki.
  6. Aby każdy z nas potrafił rozpoznawać w swoim wnętrzu głos Boga, który mówi do niego osobiście.

Dziękujemy Ci, dobry Boże, że zawsze słuchasz nas, kiedy zwracamy się do Ciebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 14. 01. 2024 - 21. 01. 2024

W int. Marii Gucwa z okazji urodzin, Imienin i rocznicy chrztu i bł. w nowym roku

1. + Bronisław Skałoń

2. + Julia, Stanisław, Halina, Janusz Potępa

W int. Marii z okazji 83 rocznicy urodzin

1. + Julia Nicpoń

2. + Ryszard Gniadek 23 R+ z int. syna Andrzeja z żoną i dziećmi

1. + Jan Zapart

2. + Teresa Korzeniowska z int. Joanny i Krzysztofa Juruś

1. + Jerzy Mruk 7 R+

2. + Władysław Wójcik R+

1. + Edward Oleksyk 18 R+

2. + Jan, Maria, Aleksander, Kazimierz Wójcik i zmarłych z Rodziny

1. + Bogdan Wróbel

2. + Teresa Harchala i Józef Potępa R+

1. W int. ks. Sebastiana z okazji Imienin z int. Parafian

2. W int. ks. Sebastiana z okazji Imienin z int. P. Józefy

+ Janusz Socha 17 R+

1. + Kazimierz, Władysława Kot, Józef, Karolina Żaba z int. wnuków

2. + Adam, Stanisława Gotfryd, Józef, Helena Kmiecik

W podziękowaniu za przeżyte 97 lat z prośbą o bł. Boże i opiekę NMP

W Gościu Niedzielnym: Religia w szkole o co idzie gra; Media publiczne – naprawa czy likwidacja?

W Niedzieli: Zstąpił do piekieł, Unijna siła nacisku.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Przed rozesłaniem: Siostro i bracie, Bóg mówi do ciebie osobiście i chce, aby Jego głos rozbrzmiewał w twoim wnętrzu. Warto dołożyć wszelkich starań, aby przyjąć tę wielką łaskę.

Dnia 26 STYCZNIA (PIĄTEK) od godz. 9:00 w CENTRUM ZDROWIA w miejscowości ZAKLICZYN, ul. Tarnowska 9, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

Porządek Wizytacji kolędowej:

Wtorek 16.01 2024 od godz. 8.30 -   od P. Tadeusza Wróbla do P. Marcina Potępy.

Środa 17.01.2024 od godz. 13.00 - od P. Krzysztofa Kwieka (P. Szuba; P. Bardon) do P. Ignacego Skóry.

Piątek 19.01.2024 od godz. 8.30 -     od P. Dariusza Cieśli do P. Tomasza Olszewskiego.

Sobota 20.01.2024 od. godz. 8.30 -   od P. Zofii Kwaśnik - Dukały do P. Górskiej Agnieszki