III NIEDZIELA ZWYKŁA - IV Niedziela Słowa Bożego - 21.01.2024

Moi Drodzy! Bóg przychodzi do każdego z nas indywidualnie, osobiście, ale przychodzi też do całej naszej wspólnoty eucharystycznej. Przy­bywa, aby budować, odnawiać i umacniać naszą jedność. Jezus bardzo pragnie, abyśmy byli jedno z Nim i między sobą. Uświa­damiamy to sobie zwłaszcza w tych dniach, gdy przeżywamy Ty­dzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie ustawajmy w błaganiu o wielki dar jedności dla Kościoła i świata, a także o jedność i miłość w naszych rodzinach i wspólnotach. Wraz z całym Kościołem przeżywamy już po raz czwarty Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka. Szczególną modlitwą ogarniamy dzisiaj i jutro nasze babcie i dziadków, żyjących i tych, którzy odeszli do wieczności. W dzisiejszą niedzielę (jak to było zapowiadane) składka jest przeznaczona na ubezpieczenie kościoła, wszelkich zabudowań plebańskich, także OC parkingu, cmentarza itd. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1. W dzisiejszą niedzielę, Dzień Babci: Msze św. o godz.7.00, o godz. 9.00 i o godz. 11.00.
  2. W poniedziałek - Dzień Dziadka.
  3. W środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 7.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  4. W czwartek święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła; zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W ten dzień przypada 9 rocznica święceń biskupich księdza Biskupa Stanisława Salaterskiego.
  5. W piątek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Jest to zarazem Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
  6. W sobotę Msza św. o godz. 7.30. Jest to zarazem Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu.
  7. W następną niedzielę rozpoczniemy 40 godzinne nabożeństwo, przygotowujące nas do zbliżającego się już Okresu Wielkiego Postu, które będzie trwało przez 3 kolejne niedziele, polegające na Uroczystym Wystawieniu Najświętszego Sakramentu w Monstrancji oraz adoracji wspólnej i prywatnej. Prymaria o godz.7.00 a po niej adoracja wspólna i prywatna do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i adoracja wspólna, a następnie prywatna do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 Suma zakończona adoracją wspólną. (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszam przynajmniej pół godziny wcześniej). Składka w następną niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca – na Parafię. W najbliższą niedzielę na sumie o godz.11.00, oprawę muzyczną zapewni Chór Cantus Gaudio z Gromnika pod batutą Pana Dawida Nawalańca. Po Mszy świętej będzie można wesprzeć działalność chóru wrzucając wolne datki do koszyczka przed kościołem.
  1. Do sprzątania kościoła serdecznie prosimy na niedzielę: P. Nadolnik Dorotę i P. Nieć Bogumiłę.

Bogu, który z miłością kieruje do nas swoje zbawcze słowo, zanieśmy wspólne prośby i błagania:

1. Za Ojca Świętego Franciszka, biskupów, prezbiterów i diakonów, aby głosząc słowo Boże, byli wiernymi jego słuchaczami i wiarygodnymi głosicielami.
  2. 2. Za ludzi młodych, aby podejmowali życiowe decyzje w świetle Ewangelii, która jest źródłem prawdziwego i pełnego życia. Módlmy się za młodych, do których Jezus Chrystus kieruje swoje wezwanie: „Pójdź za Mną!”, aby zaufali Synowi Bożemu i poszli za Nim głosić Ewangelię.
  3. 3. Za chorych, cierpiących i samotnych, abyśmy pobudzeni miłością Pana Boga, nieśli tym ludziom nadzieję i pokój płynący ze słuchania Bożego słowa.
  4. 4. Za przeżywających kryzysy wiary, wątpliwości, za oddalonych od wspólnoty Kościoła, aby otwierali swoje serca na delikatny głos sumienia i spotkali świadków żywej wiary. Za zmarłych z naszych rodzin i wspólnoty parafialnej (szczególnie za N.), aby zostali przyjęci do królestwa niebieskiego.
  5. Módlmy się za nas samych, którzy wysławiamy Ojca niebieskiego za Jego słowa zapisane dla nas na kartach Pisma świętego, abyśmy – jak mieszkańcy Niniwy i apostołowie – przyjmowali je otwartym sercem i według nich żyli tworząc Kościół Chrystusowy.

Dziękujemy Tobie, nasz Panie i Boże, za Twoją wierną obecność i słuchanie naszych modlitw. Bądź uwielbiony w naszej wspólnocie wiary. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 21. 01. 2024 - 28. 01. 2024

2. Katarzyna Wróbel z int. Haliny Wróbel

+ Kazimiera Gniadek i syn Łukasz z int. Adriana z okazji D. Babci

Msza św. Gregoriańska za śp. + Jadwiga Sowa

W Gościu Niedzielnym: tematyka związana z opieką nad seniorami. Jak się ma ta opieka do IV Przykazania.

Mały Gość Niedzielny: Guzik z pętelką na ferie i wiele ciekawych artykułów.

W Niedzieli: Czas na mediacje; Kościół, podatki i fake newsy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Przed rozesłaniem: Jesteśmy ubogaceni obecnością Jezusa Chrystusa w Jego słowie i sakramencie Eucharystii. Trwajmy więc wiernie w słuchaniu tego słowa zawartego w Biblii. To stanowi fundament naszej codzienności. Niech dobry Bóg błogosławi nam w tym zadaniu.

Dnia 26 STYCZNIA (PIĄTEK) od godz. 9:00 w CENTRUM ZDROWIA w miejscowości ZAKLICZYN, ul. Tarnowska 9, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

Porządek wizytacji kolędowej:

Wtorek 23.01 2024 od godz. 8.30 - od P. Florentyny Buratowskiej do P. Paciorek Zofii.

Środa 24.01.2024 od godz. 13.00 - od P. Jana Wójcika do P. Ewy Szczepanek.

Piątek 26.01. 2024 od godz. 8.30 – od P. Joanny Musiał do P. Marii Drużkowskiej.

Zakończy się kolęda w tym tygodniu, gdyby ktoś był przeszkodzony, gdy przypadał jego rejon, może u ks. Edwarda zamówić kolędę indywidualną.