VI NIEDZIELA ZWYKŁA - Światowy Dzień Chorego - 11.02.2024

Moi Drodzy! Każdego roku 11 lutego w dzień Matki Najświętszej z Lourdes, Kościół powszechny, a wraz z nim wielu ludzi dobrej woli na całym świecie, przeżywa Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. W tym roku dzień ten przypada w niedzielę, czyli w dzień Pański, który poświęcony jest radosnej pamiątce zmartwychwstania Chrystusa i tajemnicy zesłania Ducha Świę­tego na apostołów w dzień Pięćdziesiątnicy. Przeżyjmy zatem ten dzień w łączności ze wszystkimi chorymi - zarówno w na­szej parafii, jak i na całym świecie - prosząc dla nich o światło Ducha Świętego w przeżywaniu cierpienia w zjednoczeniu ze zmartwychwstałym Panem.  Dzisiaj także rozpoczynamy na pograniczu karnawału i Wielkiego Postu Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Trzeźwość polską racją stanu. Prośmy więc w czasie obecnej Mszy św. i zakończenia 40 godzinnego nabożeństwa za wszystkich chorych i o trzeźwość.

1. Dzisiaj kończymy 40 godzinne nabożeństwo. Prymaria o godz.7.00 a po niej adoracja prywatna do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i adoracja prywatna do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 zakończenie 40 godzinnego nabożeństwa i Suma. (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszamy przynajmniej pół godziny wcześniej).
  2. W Środę Popielcową, w którą rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 lat) i abstynencja (od 14 do końca życia). Zachęcamy rodziców, aby dzieci nie związane jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, wprowadzać stopniowo w autentycznego ducha pokuty. Msze św. z obrzędem poświęcenia i posypania głów popiołem (jako symbolu podjęcia pokuty za grzechy) będą o godz. 7.00, 9.00, oraz o godz. 16.00 połączona z Nowenną do MBNP. Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne w Diecezji. W ten dzień także rozpoczynamy Okres Komunii św. wielkanocnej. W okresie Wielkiego Postu nie zdobi się ołtarzy kwiatami. Ofiary z tej okazji proszę składać na cele kościelne do Pani Ludmiły Wójcik.
  3. W piątek, o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św. Zapraszamy wszystkich a szczególnie kandydatów do I Komunii św. i kandydatów do Bierzmowania.
  4. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  5. W następną niedzielę, pierwszą Wielkiego Postu - Prymaria o godz. 7.30 a po niej; Suma o godz.11.00, zaś o godz. 14.00 Gorzkie Żale (za które w Polsce można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tak samo za Drogę Krzyżową), kazanie pasyjne i Msza św. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi nam ks. mgr Arkadiusz Pisarczyk, wikariusz Parafii Zakliczyn. Składka z następnej niedzieli przeznaczona jest na nasze WSD w Tarnowie, na jego rozbudowę i utrzymanie.
  6. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy: P. Zofię Dzięciołowską i Annę Łabuz.

Bogu, który z miłością pochyla się nad każdym człowiekiem, przedstawmy nasze prośby.

1. Módlmy się za Ojca św. biskupów, kapłanów i cały Kościół, aby poprzez przeżywany dzisiaj Światowy Dzień Chorego umocnił wiarę całego świata w ostateczne zwycięstwo Chrystusa nad grzechem, cierpieniem i śmiercią.
  2. Za naszą Ojczyznę, aby dokonała się w niej odnowa moralna, otrzeźwienie, jedność i zgoda.
  3. O nawrócenie osób zniewolonych nałogami, zwłaszcza mających problemy alkoholowe, a także za wszystkich chorych (szczególnie Janusza).
  4. Aby w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu wierzący chętnie podjęli decyzję o dobrowolnej abstynencji.
  5. Za wszystkich konających na świecie, a Bóg w miłosierdziu swoim, udzielił im przebaczenia grzechów.
  6. Za świętej pamięci … oraz za naszych bliskich zmarłych, a szczególnie ofiary wszelkich nałogów i uzależnień, aby ogarnęło ich Miłosierdzie Boże i mogli odpocząć w miłują­cych ramionach Ojca Niebieskiego.
  7. Módlmy się za nas samych, abyśmy byli odważnymi świadkami Chrystusowej wolności.

Dziękujemy Ci, dobry Ojcze, za Twoją miłość. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 11. 02. 2024 - 18. 02. 2024

1. W int. członkiń Róży P. Jadwigi Ozga za żyjące i zmarłe

2. + Józefa, Bronisław Sowa, Pelagia, Franciszek Sobarnia,

+ siostry Bogumiły Boksa 3 R+

Msza św. Gregoriańska za śp. + Jadwiga Sowa i Msze św. pogrzebowe za + Bolesława Nadolnika

W Gościu Niedzielnym: Jak rozpoznać i rozwinąć powołanie swoje i drugich?

W Niedzieli: Każdy potrzebuje miłości; Jak ożywić Parafię?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

KOMUNIKAT TARNOWSKICH POLICJANTÓW: Szanowni Państwo! Na terenie Tarnowa i regionu tarnowskiego z początkiem roku 2024 wzrosła liczba oszustw pod różnymi „legendami”. Tarnowscy policjanci z niepokojem obserwują wzrost liczby tych przestępstw, których ofiarami padają ludzie starsi, a za swoje szczere intencje płacą utratą dorobku swojego życia. Tylko w tym roku seniorzy już stracili niemalże jeden milion złotych. Ostatnie przypadki pokazują, że oszuści potrafią wybudzić osoby ze snu i żądać wydania pieniędzy, opowiadając niestworzone historie łamanym, płaczącym głosem, który ma wzbudzić litość. Przypominamy, że oszuści „pracują” na „starych” książkach telefonicznych, które właśnie dostały „nowe życie”. Jeśli zadzwoni telefon z informacją, w której ktoś żąda pieniędzy po prostu odłóż słuchawkę, a w nocy wypnij telefon z sieci lub odłóż słuchawkę na bok, tak by nikt się do Ciebie nie dodzwonił.

W środę odbył się pogrzeb śp. + Stanisławy Potępa – polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu.

Przed rozesłaniem: Moi Drodzy.  Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na trud troski o trzeźwość osobistą i całego polskiego narodu. Niech Pan wzbudzi w naszych sercach gorliwość apostolską, abyśmy poprzez świadectwo życia wolnego od nałogów pomagali bliźnim odzyskać utraconą wolność wewnętrzną. Pomagajmy także wszystkim chorym: modlitwą i dobrym czynem.