I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18.02.2024

Moi Drodzy! W Środę Popielcową nasze głowy zostały posypane popiołem. W ten sposób rozpoczął się czas pokuty, nawrócenia, postu, jałmużny i szczególnej modlitwy. Dzisiejsza Ewangelia zachęca nas do duchowego wejścia na pustynię, miejsca, gdzie dokonuje się wewnętrzna walka. Ciągle w swoim życiu doświadczamy pokus. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze WSD w Tarnowie, na jego rozbudowę i utrzymanie.

1. W dzisiejszą niedzielę I Wielkiego Postu, Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00; zaś o godz.14.00 Gorzkie Żale (za które w Polsce można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami), kazanie pasyjne. (Kazania Pasyjne w tym roku wygłosi dla nas Ks. mgr Arkadiusz Pisarczyk wikariusz Parafii św. Idziego w Zakliczynie) i Msza św.
  2. W środę o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i nie tylko, Msza św. i krótka Nowenna do MBNP. Po nabożeństwie spotkanie na plebanii wszystkich członków Caritasu Parafialnego.
  3. W piątek, o godz.16.00 Droga Krzyżowa i Msza św.
  4. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  5. W następną niedzielę, Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00 i o godz.14.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca będzie składka na potrzeby parafialne. Po Mszach św. (tradycyjnie II Niedzielę Wielkiego Postu) zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom - Ad Gentes.
  6. Caritas Diecezji Tarnowskiej, przystępuje do kolejnej akcji pomocy potrzebującym pod hasłem: „Wielkanocne Dzieło Caritas 2024". Już dzisiaj po Mszach św. Caritas Parafialna będzie rozprowadzać baranki i paschaliki wielkanocne - w cenie 8 zł.
  7. Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkiniom Róży P. Krystynie Sowa za ofiarę 240 zł. Na PDRW.
  8. Do sprzątania kościoła serdecznie prosimy: P. Zofia Kwaśnik Dukała i P. Jolanta Myszor.

Na początku Wielkiego Postu błagajmy o umocnienie w naszej walce o świętość:

1. Módlmy się za Kościół święty, by w jego działalności w świe­cie odbijało się bogactwo życia wewnętrznego.
  2. Za wszystkich wierzących, by pracę nad odnową Kościoła zaczynali od troski o własną świętość.
  3. Za tych, którzy tkwią w konfliktach i braku prze­baczania, by otwarli się na Boże natchnienia i odmienili swe serca.
  4. Za wszystkich chorych (szczególnie Janusza), niepełnosprawnych, starszych, poszkodowanych i uwikłanych w nałogi, konających, aby doznawali pomocy Bożej i wsparcia ludzkiego.
  5. Za naszych bliskich zmarłych (a szczególnie za N.), aby po trudach ziemskiej wędrówki weszli do chwały nieba.
  6. Módlmy się za nas wszystkich, byśmy nasze działania i decy­zje opierali na modlitwie i bliskości z Bogiem, poprzez czytanie Biblii, udziale w Drogach Krzyżowych, Gorzkich Żalach i kazaniach pasyjnych i zbliżających się Rekolekcjach.

Boże, oświeć swoich wiernych, aby poznawali Twoją wolę i mo­gli czynić to, co się Tobie podoba. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 11.02.2024 - 18.02.2024

1. W int. naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo NMP i bł. kard. Stefana

2. + Antoni Wójcik 14 R+

+ Maria, Stanisław Wojnar i Ignacy Zygadło

Msze pogrzebowe za + Bolesława Nadolnika, a od jutra za + Stanisławę Kras i + Czesława Gniadka

W Gościu Niedzielnym: Wielkopostna szkoła modlitwy; Ojcze nasz – znaczenie wytrwałości w modlitwie.

W Małym Gościu: Módl się z Jezusem – dodatek; O filarach Wielkiego Postu.

W Niedzieli: Nasz świat traci sumienie; Nie kradnij w biznesie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

W Gminie Gromnik na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie EkoMonterzy pomaga w pozyskaniu dotacji z Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze".

Aby ułatwić mieszkańcom skorzystanie z dotacji, Stowarzyszenie w całości zajmuje się wszystkimi formalnościami i bezpłatnie pozyskuje do 136 tys. zł dla każdego domu na wymianę okien, modernizację centralnego ogrzewania i ocieplenie budynku. W skrócie, można wyremontować dom bez inwestowania własnych środków na start. W związku z tym, Stowarzyszenie zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w Polichtach w Domu Kultury w dniu 22.02.2024, tj. czwartek o godzinie 18:00.

Szczepienie psów: 24.02.2024 (sobota) od 8.00 do 8.30 k. P. Smagacza; od 8.30 do 9.30 k. P. Sowy Pawła; od 10.00 do 11.00 k. Domu Ludowego; od 11.30 do 12.00 Podlesie k. P. Pawła Gądka; od 12.00 do 13.00 k. P. Niecia.

Przed rozesłaniem:

Kończymy nasze spotkanie z Jezusem na Mszy św. Przypo­mnieliśmy sobie prawdę, że Chrystus przewodzi nam w wierze, udoskonala nas i pokazuje, jak należy walczyć z pokusami złe­go ducha. Szczególnym czasem tego spotkania jest każda Eu­charystia, w której mamy obowiązek uczestniczyć w każdą niedzielę i święta nakazane. Dziękujmy Panu za ten święty czas i prośmy, aby obdarzył nas swoim błogosławieństwem.