III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 03.03.2024

Chrystus przychodzący do nas w kolejną niedzielę Wielkiego Postu objawia się nam jako Dawca nowego życia. Jednak to nowe życie wymaga stanowczego zerwania z dawnym sposobem postępowania. Dlatego Bóg – w trosce o nasze dobro – nie waha się surowo nas upominać. Z zaufaniem przyjmijmy Jego słowa wierząc, że wypływają one z Serca, które nas nieskończenie kocha.

1. W dzisiejszą niedzielę, trzecią Wielkiego Postu, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową, Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.30 (po mniej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); Suma o godz. 11.00 (po mniej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn); zaś o godz.14.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.

2. Jutro, w poniedziałek Święto św. Kazimierza, Królewicza.

3. We wtorek o godz. 16.00 obowiązkowe spotkanie klas III z Rodzicami.

4. W środę, o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, Nowenna do MBNP i Msza św.

5. W piątek o godz.16.00 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św. Na drogę krzyżową i Mszę św. zapraszamy wszystkich, a szczególnie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

6. W następną niedzielę, czwartą Wielkiego Postu („Laetare”), rozpoczną się Rekolekcje Wielkiego Postu, które poprowadzi Ks. Wicedziekan naszego Dekanatu, Proboszcz Parafii Podole ks. mgr Janusz Miłkowski. Porządek w niedzielę będzie następujący.

Niedziela - 10.03

7.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich, a po niej nauka stanowa dla wszystkich

matek i kobiet, ojców i mężczyzn.

9.30 - Msza św. dla młodzieży i nauka rekolekcyjna dla nich.

11.00 - Suma z nauką ogólną dla wszystkich, a po niej nauka stanowa dla pozostałych

matek i kobiet, ojców i mężczyzn.

15.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, potem Msza św. (bez kazania)

7. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 1950 zł.

8. Do sprzątania kościoła na niedzielę (czas rekolekcyjny i zrobienie porządku wokół kościoła) serdecznie prosimy: P. Floriana Wróbla, P. Jolantę Cichońską, P. Krystynę Zygadło, P. Teresę Studzińską.

9. Zachęcamy również do przekazywania 1,5 % na Caritas oraz na chorych naszej parafii.

Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać za ofiarę 300 zł. na PDRW członkiniom Róży P. Jadwigi Ozga.

Świadomi naszej małości i bezradności, prośmy Pana o dar łaski na drodze wielkopostnego czuwania.

1. Módlmy się o łaskę wiary potwierdzonej życiem i dobrymi uczynkami dla Ojca św., Biskupów, Kapłanów i wszystkich członków Kościoła oraz o światło i dary Ducha Świętego dla rekolekcjonistów (ks. Janusza), kaznodziejów (ks. Arkadiusza) i spowiedników, by ten Wielki Post był czasem nawrócenia i oczyszczenia dla całego Kościoła.
  2. Za rządzących naszą Ojczyzną, aby tworząc prawo, mieli na względzie Boże przykazania i dobro obywateli, którym służą.
  3. O łaskę nawrócenia i oczyszczenia serca w sakramencie pokuty i pojednania dla ludzi, którzy zeszli z drogi Bożych przykazań.
  4. Za chorych (szczególnie Janusza) i cierpiących, aby w Chrystusie Miłosiernym znaleźli siły i nadzieję na zdrowie duszy i ciała.
  5. O świętość duchowieństwa, o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
  6. Za świętej pamięci… oraz za wszystkich zmarłych, aby cieszyli się szczęściem wiecznym w ścisłym zjednoczeniu z Chrystusem.
  7. Módlmy się o owocne przeżycie Rekolekcji Wielkopostnych i o wytrwałość w naszych postanowieniach wielkopostnych, abyśmy żyjąc stale w łasce Bożej uwielbiali Boga i żyli w pokoju z samymi sobą.

Prosimy Cię, wszechmogący Boże, wejrzyj łaskawie na naszą słabość i napełnij serca nasze swoją zbawienną łaską. Przez Chrystu­sa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 03.03 - 10.03.2024

+ Krzysztof Knapik 7 R+ z int. żony dzieci i wnuków

1. + Aleksandra Korzeniowska 2 R+ z int. córki Bogusławy z Rodziną

2. + Aleksandra Korzeniowska 2 R+ z int. syna Edwarda z Rodziną

+ Stanisława Żaba, Karolina Bartosik, Adam Gniadek

1. + + Kazimierz Wróbel z okazji Imienin

2. + Kazimierz 4 R+ z okazji Imienin oraz + Zofia i + Aleksander Wojtas - z int. brata i syna Zbigniewa z Rodziną

1. + Marian Żaba

2. + Stanisława Osysko 12 R+ z int. syna Kazimierza z Rodziną

1. + Jan Szczepanik 27 R+ i Maria

2. + Katarzyna i Władysław Kut

1. + Joanna Potępa i zmarłych z Rodzin

2. + Jan 24 R+ i Helena Michalik

1. + Józef Szczepanik 10 R+

2. + Halina Potępa

1. + Karolina 38 R+ i + Józef, Zofia, Stanisław, Eugeniusz Żaba

2. + Stanisław Wójcik 34 R+ i Maria

+ Helena Kopania

W int. Parafian

1. W int. Marii z okazji 70 rocznicy urodzin

2. W int. Parafian

+ Helena, Stanisław Skałoń, Wiesław Skałoń, Władysław Smoleński

Msze pogrzebowe za + Stanisławę Kras i + Czesława Gniadka

W Gościu Niedzielnym: Jak dobrze zrobić rachunek sumienia? O tym, że tematy związane z Bogiem i Ojczyzną w szkole pierwsze do odstrzału.

W Niedzieli: Egzekucja na polskiej pamięci; Jak poszczono w Starym Testamencie?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Na rozesłanie: Dzisiejszej niedzieli Jezus ukazał nam wartość parafialnej świątyni, która nie jest obiektem muzealnym, ale miejscem, w którym tętni życie Kościoła. Niech błogosławieństwo Boże umocni nas, abyśmy nigdy nie zapomnieli drogi prowadzącej do naszej świątyni.