IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10.03.2024

Moi Drodzy. Wielki Post, a szczególnie rozpoczynające się dzisiaj w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą Laetare, czyli radości, rekolekcje parafialne to czas sprzyjających refleksji, robienia porządków nie tylko w domu, ale i w sercu, w duszy i naszym życiu.  W czasie Wielkiego Postu, poprzez modlitwę, post i jałmużnę, przygotowujemy się na spotkanie z Chrystusem, który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. Czas rekolekcji to czas oderwania się od grzechów i pokonania słabości, które nas zniewalają. Rekolekcje będzie prowadził Ks. mgr Janusz Miłkowski - proboszcz Parafii Podole, Wicedziekan naszego Dekanatu, którego, bardzo serdecznie witamy.

1. W dzisiejszą niedzielę porządek będzie następujący: 7.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich, a po niej nauka stanowa dla wszystkich matek, niewiast, oraz ojców i mężczyzn; O godz. 9.30 - Msza św. z nauka rekolekcyjną dla młodzieży; o godz. 11.00 Suma z nauką ogólną dla wszystkich i nauka stanowa dla pozostałych matek, niewiast, oraz ojców i mężczyzn; zaś o godz. 15.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, potem Msza św.
  2. Jutro, w poniedziałek 11.03 o godz. 8.30 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich; Po Mszy św. wyjazd Ks. Rekolekcjonisty do chorych już na święta (proszę zgłaszać chorych i pojazd). O godz. 12.30 - Droga Krzyżowa, Msza św. i nauka rekolekcyjna dla dzieci; O godz. 17.00 - Msza św. i nauka ogólna.
  3. We Wtorek - 12.03. w Dzień Spowiedzi Parafialnej: o godz. 10.30 - Msza św. i nauka rekolekcyjna dla dzieci i potem od razu spowiedź dla nich. O godz. 13.00 Msza św. i nauka ogólna dla wszystkich; zaś Spowiedź św. dla wszystkich rozpocznie się o godz.14.00 i będzie trwała do godz.17.00 (z przerwą o godz.15.30). O godz. 17.00 - Msza św. i nauka ogólna.
  4. W Środę - 13.03 - zakończenie rekolekcji, w czasie Mszy świętych składka na Ks. Rekolekcjonistę. Bardzo serdecznie prosimy o ofiarność na ten cel i Bóg zapłać. O godz. 8.30 - Msza św. i nauka ogólna i błogosławieństwo końcowe dla wszystkich. O godz. 11.45 - Droga Krzyżowa dla dzieci, Msza św., nauka dla nich i błogosławieństwo; o godz. 17.00 - Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwo.
  5. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa i Msza św.
  6. W sobotę, Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę, piątą Wielkiego Postu Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz.11.00, O godz.14.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.
  8. Do sprzątania kościoła na niedzielę serdecznie prosimy: P. Natalia Legutki i P. Karolina Zygadło.

Do Boga, naszego Ojca, pełni ufności w Jego miłosierdzie, przez wstawiennictwo Matki Bożej Szkaplerznej i św. Mikołaja Biskupa, Patronów naszej Parafii, kierujmy nasze prośby.

1. Polecamy Ci, Boże, Ojca św., Biskupów, Kapłanów (ks. Janusza - naszego rekolekcjonistę, Ks. Arkadiusza, Ks. Edwarda, ks. Proboszcza, ks. Sebastiana), aby byli wiernymi świadkami światła Ewangelii.
  2. Polecamy Ci Boże, rządzących państwami (szczególnie w Polsce), aby swoimi decyzjami przyczyniali się do zaprowadzania pokoju i sprawiedliwości na świecie i w Ojczyźnie.
  3. Polecamy Ci, Boże, uczestniczących w rekolekcjach wielkopostnych, drogach krzyżowych, gorzkich żalach, kazaniach pasyjnych, aby otwierali swoje serca na Słowo Boże.
  4. Polecamy Ci, Boże, wszystkich chorych, rannych i niepełnosprawnych, daj im powrót do zdrowia i moc wytrwania w przeciwnościach.
  5. Polecamy Ci, Boże, świętej pamięci… oraz wszystkich zmarłych ze wspólnoty parafialnej (szczególnie od ostatnich rekolekcji), aby mogli radować się nieprzemijającą chwałą Jezusa Uwielbionego.
  6. Polecamy Ci, Boże, wszystkich naszych Parafian, aby poprzez Rekolekcje i Spowiedź rekolekcyjną powrócili do Wspólnoty z Tobą i z Kościołem.

Boże, nasz Ojcze, przynosimy Ci nasze prośby i skruszone serca, ufając, że wejrzysz na nie z miłością. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 10. 03 - 17. 03. 2024

2. W int. Zbigniewa i Jego Rodziny z okazji Imienin

W int. Parafian

Msze pogrzebowe za + Stanisławę Kras i + Czesława Gniadka

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM": Wyjątkowe kobiety w Kościele; Rola Przewodniczącego KEP; O rozproszeniach w modlitwie.

W „NIEDZIELI”: Nowenna w int. Ojczyzny; Post Jezusa, a nasz post; Po prostu Franciszek, czy Go już rozumiemy?

Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia. Szczęść Boże na całe Rekolekcje i cały tydzień pracy, nauki i odpoczynku!

Przed rozesłaniem: Spoglądajmy na krzyż Chrystusa, chętnie oddając wszystkie swe słabości, zaniedbania i grzechy, nasz egoizm i pychę Ukrzyżowanej Miłości, prosząc o serce nowe, pulsujące pokojem, radością i wrażliwością. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo i trwające rekolekcje.