V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17.03.2024

Moi Drodzy! Gromadzimy się na Eucharystii w V niedzielę Wielkiego Postu. Słowo Boże zwraca dziś naszą uwagę na przymierze, które Bóg zawarł z Narodem Wybranym i zawsze pozostawał mu wierny. To ludzie przez swoje grzechy odrzucali Boga. Jednak On nie opuścił człowieka, czego dowodem było posłanie na świat Syna Bożego, który „stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go słuchają”. Wdzięczni Bogu za dzieło odkupienia, weźmy udział w Eucharystii - uczcie Nowego Przymierza. Dziękujmy za dzieło Rekolekcji i ks. Rekolekcjonistę Janusza i wszystkich, którzy pomagali w tym dziele.

1. W dzisiejszą niedzielę, V Wielkiego Postu: Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00; i o godz.14.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.
  2. We wtorek Uroczystość ku czci św. Józefa, oblubieńca NMP. Msza św. o godz. 7.00.
  3. W środę o godz. 16.00 Droga Krzyżowa nie tylko dla dzieci, Nowenna do MBNP i Msza św. W środę i w piątek składka na składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa i Msza św.
  5. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  6. W następną niedzielę zwaną Palmową rozpoczniemy Święty Wielki Tydzień. Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz.11.00, w czasie, której będzie poświęcenie palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku, Szkoła Podstawowa w Brzozowej oraz Parafia Brzozowa ogłasza Konkurs na „NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ”. Komisja konkursowa przy wyborze najpiękniejszej palmy będzie brała pod uwagę: sposób wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych, zdobnictwo i formę, samodzielność, inwencję artystyczną, pomysłowość i oryginalność. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału. Na zdobywców czekają cenne nagrody! O godz.14.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św. Składka z Niedzieli Palmowej (tradycyjnie) przeznaczona jest jako jałmużna postna na nasze Seminarium Duchowne w Tarnowie, na jego utrzymanie i rozbudowę. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.
  7. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę serdecznie prosimy, P. Bernadetę Zygadło i P. Annę Paciorek.
  8. Referat misyjny diecezji tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkiniom Róży P. Agnieszki Kwiek za ofiarę 280 zł. na PDRW i za 240 zł. członkom Róży P. Antoniego Bartosika.

Włączeni w społeczność Kościoła jako duchowa świątynia i święte kapłaństwo, módlmy się do Boga, którego objawia nam Chrystus:

1. Za Kościół święty, aby przez wiarę i miłość budował duchową świątynię Boga opartą na Chrystusie jako kamieniu węgielnym.
  2. Za wszystkich biskupów, kapłanów (szczególnie ks. Janusza i ks. Arkadiusza) i diakonów, aby oddani modlitwie i posłudze słowa świadczyli wobec świata o wielkich dziełach Bożych.
  3. Za rodziców i wychowawców, aby z pomocą Chrystusa ukazywali młodym drogi chrześcijańskiego życia i prowadzili ich do Tego, który jest naszą drogą.
  4. Za wszystkich chorych i cierpiących, aby Chrystus ulżył ich cierpieniom, a opiekujących się nimi obdarzył potrzebnymi łaskami w pełnionej przez nich posłudze.
  5. Za zmarłych (a szczególnie za N.), aby po trudach ziemskiego pielgrzymowania mogli ujrzeć oblicze miłosiernego Boga.
  6. Za nas samych, abyśmy na nowo odkryli w naszym życiu wartość uczestnictwa we wspólnocie Kościoła, która prowadzi nas do Boga.

Boże, który w Jezusie Chrystusie objawiłeś światu swą miłość, przyjmij modlitwy Twego Kościoła i spraw, aby ludzie przez więź z Chrystusem, który jest drogą, prawdą i życiem, budowali duchową świątynię Twej chwały i uświęcali świat swoją wiarą. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 17.03 - 24.03.2024

+ Zbigniew Kieroński z okazji Imienin

1. + Barbara Potępa 2 R+

2. W int. Zbigniewa i Jego Rodziny z okazji Imienin

W int. Parafian

1. + Barbara Potępa 2 R+

2. + Barbara Potępa 2 R+

1. + Józef i Michał

2. + Stefania i Michał Mrozik i zmarłych z Rodziny

1. O dary Ducha św. i bł. Patrona bł. Kard. Stefana W. dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, uczniów i Pracowników Szkoły w Brzozowej

2. + Stanisław, Klementyna, Józef Gajcowski z int. córki Zofii

1. + Agnieszka Sowa

2. W int. Józefa z okazji Imienin i Jego Rodziny

1. + Julia, Marian Zygadło, Stefania i Józef Magiera

2. + Bolesław Nadolnik 1 R+

1. + za wszystkich w czyśćcu cierpiących

2. + Bolesław Nadolnik 1 R+ z int. syna Tadeusza z Rodziną

O zdrowie, bł. Boże i opiekę NMP dla Józefy z Rodziną

1. + Halina Potępa 4 R+

2. + Kazimierz 13 R+ i Władysława Kot

+ Bolesław Nadolnik 1 R+ z int. syna Zbigniewa z Rodziną

W Gościu Niedzielnym: Relikwie na sprzedaż; Wybory w Episkopacie.

W Niedzieli: Gdy boli dusza; Mamy z czego się nawracać.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Dnia 3 KWIETNIA (ŚRODA) od godz. 9:00 w OŚRODKU ZDROWIA CZT w miejscowości ZAKLICZYN, ul. Tarnowska 2, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

23.03.2024 (w sobotę) o godz. 19.00 w kościele pw. NMP Królowej w Gromniku odbędzie się Oratorium Drogi Krzyżowej pod tytułem: ŚLAD LOSU. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają. (szczegóły w gablocie).

W następną niedzielę, tj. Niedzielę Palmową, po wszystkich Mszach św. członkinie Kół Gospodyń Wiejskich w Brzozowej i  Polichtach będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione palmy. Ofiary, które zostaną zebrane, będą przeznaczone na organizację Stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowej, które będziemy świętować w następnym roku.

Przed rozesłaniem: Bóg jest zawsze wierny swojemu przymierzu. Niech odpowiedzią na Jego wierność będzie i nasza wierność ugruntowana wielkopostnym nawróceniem. W naszych wysiłkach ku dobremu niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Wczoraj w Zakliczynie odbyły się Dekanalne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej LSO. Lektorzy starsi i lektorzy młodsi zdobyli pierwsze miejsca. Gratulujemy zawodnikom, Rodzicom, trenerowi i opiekunowi P. Dyrektorowi i innym.