IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21.04.2024

Moi Drodzy! Jakże bogata duchowo była, jest i będzie Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa dla życia Kościoła, skoro z niej czerpał Tydzień Miłosierdzia, czerpał Tydzień Biblijny i będzie czerpał rozpoczynający się dzisiejszą, czwartą niedzielę Wielkanocy, niedzielą Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający 61 Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służby Bożej w Kościele pod hasłem: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn". Podczas swojego ziemskiego życia Jezus zachęcał słuchaczy: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Mamy zatem wspaniałą okazję, aby prosić Pana żniwa, Chrystusa, Dobrego Pasterza o kapłanów, zakonników i siostry zakonne, którzy idąc Jego śladami, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o Kościół. Módlmy się za wszystkich powołanych do służby w Kościele i o nowe powołania szczególnie z naszej Parafii. Składka tradycyjnie z dzisiejszej Niedzieli Kapłańskiej na wszystkich Mszach św. przeznaczona jest na utrzymanie i rozwój Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

1. Dzisiaj Msze św.: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00 oraz Suma o godz.11.00.
  2. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. O godz. 15.30 spotkanie dzieci klasy III z Rodzicami przed I Spowiedzią i Komunii św.
  1. W środę o godz.16.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  2. W czwartek przeżywać będziemy Święto Świętego Marka Ewangelisty.
  3. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  4. W następną niedzielę porządek nabożeństw będzie następujący: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. W następną niedzielę będzie składka inwestycyjna z okazji ostatniej niedzieli miesiąca.
  5. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, bardzo serdecznie prosimy P. Iwonę Gniadek i P. Małgorzatę Żabę.

Do Boga, który jest naszym Ojcem i najdoskonalszym Paste­rzem, zanieśmy nasze wspólne prośby:

1. Módlmy się za Ojca św., Biskupów, kapłanów, zakonników i misjonarzy, aby wpatrzeni we wzór Dobrego Pasterza pełnili wiernie i z oddaniem swoją misję.
  2. Za rodziny, aby były miejscami rodzenia się świętych powo­łań do życia kapłańskiego, zakonnego i konsekrowanego.
  3. Za wszystkich chorych, niepełnosprawnych, poszkodowanych, starszych i uwikłanych w nałogi.
  4. O świętość duchowieństwa, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii, oraz za nasze Wyższe Seminarium Duchowne, które dzisiaj wspieramy ofiarą modlitwy i składki.
  5. Za świętej pamięci…. oraz za zmarłych duchownych i świeckich, aby za trudy ich życia zostali nagrodzeni radością zbawionych.
  6. Aby każdy z nas przyczyniał się modlitwą i dobrym przykładem do wzrostu powołań w Diecezji i naszej Parafii.

Prosimy Cię, Boże wysłuchaj naszych próśb, abyśmy zawsze wybierali drogę, jaką ukazał nam Jezus podczas swojego ziemskiego pasterzowania. Prosimy Cię o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych 21.04 - 28.04.2024

+ Antoni 27 R+, Helena, Bronisława i Franciszek Cieśla

1. + Bolesław Bartosik 8 R+ z int. żony i dzieci

2. + Maria Szczepanik z okazji urodzin z int. wnuka Bartka

+ Stanisława Kras 1 R+ i Bogumiła Smoleńska z int. córki i sios. Józefy

1. + Jerzy Dzięciołowski

2. W int. Parafian

1. W int. Aliny i Wojciecha z okazji Imienin i kolejnej rocznicy ślubu

2. + Maria, Antoni, Jerzy, Urszula Zygadło

1. + Maria Cieśla

2. + Stefan Koniuszy 4 R+

1. + Marek Kieroński z okazji Imienin

2. + Ryszard Bartosik z int. syna Damiana z Natalią i wnuczką Julią

1. + Maria, Andrzej Wojnar i zmarłych z Rodziny

2. + Ryszard Bartosik z int. córki Magdaleny z Jakubem i wnukami Alanem i Marcelem

1. + Ryszard Bartosik z int. brata Pawła z żoną

2. W int. Parafian

+ Rodziców, teściów, siostrę i brata, oraz w sprawie Bogu wiadomej od Zbigniewa

1 + Franciszek 22 R+, Magdalena Wójcik

2. + Eugeniusz 18 R+ i Bogdan 7 R+ Oleksyk

W int. Kacpra z okazji 18 rocznicy urodzin

Poza Parafią Msze św. Pogrzebowe za: +Jadwigę Sowę; +Maria Zapart i od jutra rozpoczną się za +Ryszarda Bartosika.

W Gościu Niedzielnym: Nieskończona godność każdego człowieka; Jeszcze o sztucznej inteligencji.

W Niedzieli: Po co nam ciało w niebie? Dobro aborcji jest mitem.

Urząd Gminy Gromnik informuje, że w dniu 21 kwietnia 2024 r. (tj. dzisiaj) odbywa się II tura wyborów Wójta Gminy Gromnik. Głosowanie trwa od godz. 700 - do 2100. Proszę pamiętać o zabraniu dokumentu tożsamości. Ponadto informujemy, że na terenie Gminy Gromnik w miejscowościach w których w dniu wyborów nie funkcjonuje publiczny transport zbiorowy, organizowany będzie bezpłatny gminny przewóz pasażerski. Bezpłatny przewóz jest organizowany w miejscowościach: Polichty, Brzozowa i Siemiechów, wg rozkładu jazdy, który został wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

W poniedziałek odbył się pogrzeb śp. +Stanisławy Wójcik, polećmy Ją Bożemu miłosierdziu.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Przed rozesłaniem: Moi Drodzy. Niech Maryja, Matka i Wychowawczyni Powołań, wspiera nasze towarzyszenie powołanym i zanosi do Jezusa wszystkie modlitwy w intencji powołań.