II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU RB. 25. 02. 2018 R.

Moi Drodzy! W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu Kościół chce także i nas jakby wyprowadzić na Górę Przemienienia, abyśmy inaczej spojrzeli na świat, na problemy, na drugiego człowieka; spojrzeli jakby z góry, z punktu widzenia Boga w świetle blasku jaśnieją­cego Chrystusa. Uczestnicząc w Eucharystii przed Chry­stusem, prośmy Go, byśmy żyjąc w świecie, zawsze wpatrywali się w Jego jaśniejące oblicze. Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu zwaną „ad gentes” jako Dzień Modlitwy, Postu, Pomocy i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „UCZNIOWIE-MISJONARZE MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO". Dzisiaj także IX Niedziela Synodalna i ostatnia niedziela miesiąca lutego - dlatego „składka inwestycyjna”.

1. W dzisiejszą niedzielę: Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00 i o godz.14.30 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św. Po Mszach św. (tradycyjnie II Niedzielę Wielkiego Postu) zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom - Ad Gentes.
  2. W środę, o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Po Mszy św. zebranie Akcji Katolickiej. Od godz. 15.00 okazja do Spowiedzi św. przed I piątkiem i przed Sakramentem Bierzmowania.
  3. W czwartek, pierwszy miesiąca modlimy się za powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe powołania.
  4. W piątek, pierwszy miesiąca, o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św., oraz nabożeństwo pierwszo - piątkowe - misyjne, zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci należących do PDMD, zmiana stacji Żywych Dróg Krzyżowych, oraz zbiórka ofiar na misje. Będzie to zarazem obowiązkowe spotkanie dla wszystkich klas gimnazjalnych, a Klasy III Gimnazjum wraz z Rodzicami przed Sakramentem Bierzmowania, który będzie udzielony w Zakliczynie 6 marca (wtorek) o godz. 15.00 przez ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego. Okazja do Spowiedzi św. też od godz. 15.00 dla Kandydatów, Rodziców i świadków i pozostałych chętnych. Po nabożeństwie, krótkie spotkanie dla wszystkich kandydatów i Rodziców.
  5. W sobotę, pierwszą miesiąca o godz. 7.00 Godzinki ku czci NMP, wystawienie Najświętszego Sakramentu, cząstka Różańca św., Msza św. i 15 minutowe rozważanie różańcowe.
  6. W następną niedzielę trzecią Wielkiego Postu, Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00, zaś  o godz.14.30 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.
  7. Do sprzątania kościoła na niedzielę serdecznie proszę, Panie Jadwigę Wójcik  i Wiesławę Wójcik.
  8. W piątek został w naszej Parafii powołany Parafialny Zespół Synodalny. Zastępcą Przewodniczącego, którym zawsze jest Ks. Proboszcz, został wybrany P. Bolesław Buratowski, zaś Sekretarzem P. Karolina Gzyl.
  9. Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkiniom Róży P. Jadwigi Ozgi z ofiarę 250 zł. na PDRW.

Msze św. od 25.02 do 04. 03. 2018 r.

Nie.    7.30   + Grzegorza 7 R+ i Heleny Wójcik

11.00  + Eugeniusza Sochy 11 R+

14.00  + Józefy 9 R+ i Bronisława Sowy

Pon.   7.00   + Zygmunta 19 R+ i Walerii Majka

+ Zofię Falkowską z int. wnuka Adama z żoną Kingą (Ks. Piotr)

+ Zofię Falkowską z int. wnuka Dawida z narzeczona Anną (ks. Zbigniew)

+ Zofię Falkowską z int. wnuczki Weroniki (O. Ryszard)

Wto.   7.00  + Genowefy i Franciszka Sowy i zmarłych z Rodziny

+ Zofię Falkowską z int.  wnuków: Konrada, Bartłomieja, Kacpra, Oliwki i Marlenki (Ks. Piotr)

+ Zofię Falkowską z int.  wnuka Szymona (O. Ryszard)

Śro. 16.00    + Eugeniusza Buratowskiego  1 R+

W int. Parafian  (Ks. Piotr)

+ Zofię Falkowską z int.  wnuków: Wiktora, Marcela i Antosi (ks. Zbigniew)

+ Zofię Falkowską z int.  wnuków Krystiana i Wiktorii (O. Ryszard)

Czw.  7.00   Dziękczynno – Błagalna w int. pewnej Rodziny z Górnej Brzozowej

+ Zofię Falkowską z int.  wnuków Filipa i Piotrusia (Ks. Piotr)

+ Zofię Falkowską z int. Igora i Nikolki (O. Ryszard)

Pią.  16.00  + Jana 25 R+ i Zofii Budzyn

+ Zofię Falkowską z int.  szwagra Eugeniusza Falkowskiego (Ks.  Piotr)

+ Zofię Falkowską z int.  Zygadłów z Gorlic (ks. Zbigniew)

+ Zofię Falkowską z int.  Marii Knapik (O. Ryszard)

Sob.  7.30   + Krzysztofa Knapika 1 R+ z int. żony i dzieci

Nie.   7.30   + Agnieszki i Władysława Gągola

11.00   + Stanisława Żaby 2 R+, Józefa, Karoliny i Zofii

14.30   + Stanisławy Żaba, Karoliny i Bolesława Bartosik

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb w Pleśnej śp. Mariana Stankowskiego, byłego nauczyciela z Brzozowej.  Polećmy Go w naszej modlitwie jeszcze raz Bożemu Miłosierdziu.